عملیات آذربایجان برای آزادسازی قره‌باغ اشغالی با اقتدار کامل ادامه دارد

22/10/2020 11:33:00 ق.ظ

عملیات #آذربایجان برای آزادسازی #قره‌باغ اشغالی با اقتدار کامل ادامه دارد

آذربایجان, قره‌باغ

عملیات آذربایجان برای آزادسازی قره‌باغ اشغالی با اقتدار کامل ادامه دارد

ارتش جمهوری آذربایجان با اقتدار کامل در تمام جبهه‌ها، عملیات خود برای آزادسازی قره‌باغ اشغالی از دست ارمنستان را ادامه می‌دهد. - خبرگزاری آناتولی

22.10.2020باکو/خبرگزاری آناتولیوزارت دفاع ملی جمهوری آذربایجان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که عملیات ارتش برای بیرون راندن اشغالگران ارمنستان در استان‌های آغدره، آغدام، فضولی، جبرائیل، زنگلان و قوبادلی در طول شب ادامه یافت.در این اطلاعیه آمده است: نظامیان ارمنستان که با توپ و خمپاره به سمت خطوط دفاعی آذربایجان آتش می‌گشودند، از برخی تپه‌ها و مواضع مهم در جبهه قوبادلی عقب نشینی کردند.

بیانیه مذکور تاکید کرده است که به پرسنل هنگ 155 توپخانه نظامیان ارمنستان در جبهه خوجاوند تلفات زیادی وارد شده و آنان به دلیل کمبود وسایل نقلیه و بسته بودن جاده، نتوانستند مجروحانشان را منتقل کنند.همچنین داوطلبان ارتش ارمنستان که به تازگی به واحدهای توپخانه در شمال هادورت رسیده بودند مواضع خود را رها کرده و متواری شدند. هنگ پنجم آنان ارمنستان نیز در جبهه آغدره با آتش توپخانه ارتش آذربایجان منهدم شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

عملیات ارتش آذربایجان در راستای آزادی سرزمین‌هایی که در اشغال ارمنستان است در مناطق مختلف ادامه داشت.

عملیات آذربایجان برای آزادسازی مناطق اشغالی ادامه دارد

عملیات ناسا برای نمونه‌برداری از سیارک بنو در ۳۳۰ میلیون کیلومتری زمین با موفقیت انجام شددر صورتی که نمونه‌های جمع آوری شده کافی باشند، بشر به اطلاعات تازه‌ای در خصوص ترکیبات شیمیایی اولیه خورشید و دیگر سیاره‌های منظومه شمسی دست پیدا خواهد کرد.

عملیات آذربایجان برای آزادسازی مناطق اشغالی ادامه دارد

تصاویر آناتولی از غنايم جنگی آذربایجان در نبرد با ارمنستانخبرگزاری آناتولی بخشی از غنایم جنگی ارتش جمهوری آذربایجان در نبرد آزادسازی قره‌باغ اشغالی از دست نظامیان ارمنستان را به تصویر کشید. - خبرگزاری آناتولی تانکهای ارمنستان به دست ارتش آذربایجان افتاد مبارکه چرخ هاشون به سلامتی بچرخه

آیا پهپادهای ترکیه معادله جنگ در قره‌باغ را تغییر می‌دهند؟استفاده آذربایجان از پهپادهای ساخت ترکیه در جنگ با ارمنستان بر سر منطقه ناگورنو- قره‌باغ ، توجه کارشناسان نظامی را به خود جلب کرده است yes معادله جنگ تغییر یافته چه بخواهید چه نخواهید .تاکنون ۴ شهرستان آزاد شده و جنگ در مرزهای عرمنستان با برتری آذربایجان ادامه دارد.بزودی خبرهای بسیار خوبی از آزادی دیگر شهرها خواهیم شنید. وظیفه ما به عنوان یک انسان در هر صورت دفاع از صلح، آرامش و مظلوم است.

ویدئو؛ موسیقی سنتی آذربایجان در پناهگاه ترتر در بحبوحه جنگ قره‌باغهرچند برخی شهرها نیز هدف گرفته شده‌اند اما ظاهرا زندگی عادی شهروندان در هر دو پایتخت باکو و ایروان و شهرهای دور از خطوط اصلی جنگ از جریان نایستاده است.

ارتش جمهوری آذربایجان با اقتدار کامل در تمام جبهه‌ها، عملیات خود برای آزادسازی قره‌باغ اشغالی از دست ارمنستان را ادامه می‌دهد.عملیات ارتش آذربایجان برای آزادی سرزمین‌های اشغال شده توسط ارمنستان در طول شب ادامه یافت.Aa ناسا عصر روز سه شنبه از موفقیت یکی از ماموریت‌های فضایی خود خبر داد و اعلام کرد که کاوشگر فضایی اسیریس-رکس موفق به نمونه برداری از سطح سیاره بنو شده است.عملیات ارتش آذربایجان برای آزادی سرزمین‌های اشغال شده توسط ارمنستان در طول شب ادامه یافت.

22.10.10.2020 باکو/خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ملی جمهوری آذربایجان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که عملیات ارتش برای بیرون راندن اشغالگران ارمنستان در استان‌های آغدره، آغدام، فضولی، جبرائیل، زنگلان و قوبادلی در طول شب ادامه یافت. در حالی که گفته می‌شود برای مطمئن شدن از موفقیت این نمونه‌برداری باید چند روز دیگر صبر کرد اما دانته لائورتا، رئیس پروژه کاوشگر اسیریس-رکس، بسیار خوشحال و متاثر از موفقیت بدست آمده اعلام کرد که همه چیز به خوبی پیش رفته و اعضای گروه تحت ریاست وی «برگی تازه از تاریخ» را نوشته‌اند. در این اطلاعیه آمده است: نظامیان ارمنستان که با توپ و خمپاره به سمت خطوط دفاعی آذربایجان آتش می‌گشودند، از برخی تپه‌ها و مواضع مهم در جبهه قوبادلی عقب نشینی کردند. در این اطلاعیه آمده‌است: نیروهای ارمنستان با توپ و خمپاره به خط پدافندی ارتش آذربایجان تیراندازی کردند. بیانیه مذکور تاکید کرده است که به پرسنل هنگ 155 توپخانه نظامیان ارمنستان در جبهه خوجاوند تلفات زیادی وارد شده و آنان به دلیل کمبود وسایل نقلیه و بسته بودن جاده، نتوانستند مجروحانشان را منتقل کنند. ارتش آذربایجان به حملات ارمنستان واکنش نشان داد و در این راستا لشکر 18 موتوریزه ارمنستان تلفات داده و از جبرئیل و قبادلی عقب‌نشینی کردند.

همچنین داوطلبان ارتش ارمنستان که به تازگی به واحدهای توپخانه در شمال هادورت رسیده بودند مواضع خود را رها کرده و متواری شدند. همچنین تعداد زیادی از سربازان هنگ‌ 6 و 7 ارتش ارمنستان از پای درآمدند. برای این منظور باید دست کم ۶۰ گرم گرد و غبار و مواد سطحی از سیارک بنو نمونه‌‌برداری شده باشد که تا چند روز آینده با آنالیز جزئیات عملیات یاد شده موفقیت قطعی آن مشخص خواهد شد. هنگ پنجم آنان ارمنستان نیز در جبهه آغدره با آتش توپخانه ارتش آذربایجان منهدم شد. همچنین فرمانده گردان سوم هنگ ناپدید، رئیس ستاد کشته و در نتیجه تخریب پناهگاه زیرزمینی، تلفات قابل توجهی به نظامیان ارمنستان وارد شده است.. وزارت دفاع آذربایجان تاکید کرده است که با اقتدار کامل در تمام جبهه‌ها، عملیات خود برای آزادسازی قره‌باغ اشغالی ادامه‌ می‌دهد. کاوشگر فضایی اسیریس-رکس ناسا اگر ماموریت نمونه برداری از سیارک بنو را به صورت کامل انجام داده باشد برای بازگشت در سال ۲۰۲۳ آماده می‌شود؛ در غیر این صورت ماموریتی جدید برای انجام عملیات نمونه برداری از سطح سیاره بنو دریافت خواهد کرد. .