عمر البشیر در سومین جلسه دادگاه به اتهام ثروت‌اندوزی غیرقانونی محاکمه شد

09/06/1398 09:57 ب.ظ

منابع قضایی دولت سودان روز شنبه 31 اوت از برگزاری سومین جلسه دادگاه عمر البشر رئیس جمهوری مخلوع این

منابع قضایی دولت سودان روز شنبه 31 اوت از برگزاری سومین جلسه دادگاه عمر البشر رئیس جمهوری مخلوع این دادستان کل سودان در یک نشست خبری اعلام کرد، پرونده عمر حسن البشیر، رئیس جمهوری مخلوع سودان در سومین جلسه دادگاه به 2 اتهام یکی ثروت‌اندوزی غیر قانونی و دوم در باره مبالغ هنگفت ارز خارجی که در مقر اقامتش پیدا شد، محاکمه می‌شود.

عبدالرحمن الصادق قاضی دادگاه که عمر البشیر را محاکمه می‌کند، در دادگاه خطاب به او گفت: «تو به نگهداری اموال غیر قانونی به مبلغ 6.9 میلیون یورو، 351 هزار و770 دولار و 5.7 میلیون پوند سودانی که در تاریه 16 آوریل در خانه‌ات یافت شد متهم هستی .این ثروت به طور غیر قانونی در آنها دخل و تصرف کردی، غیر مشروع آن دریافت کردی ئ غیر قانونی آن را به مقر اقامتت منتقل کرده‌ای».

هیئت وکلای مدافع عمر البشر در دادگاه گفتند که او گناه‌کار نیست و این مبالغ را برای دولت استفاده می‌کرد. وکلای البشیر در دادگاه ضمن دفاع از وی گفتند که شاهدان برای ادای شهادت به نفع البشیر در رابطه با این مبالغ در جلسات آینده خبر دادند. headtopics.com

البشیر به دادگاه گفت: «از این پول برای منافع شخصی استفاده نمی شد بلکه این مبالغ متعلق به کمک های مالی اشخاص برای پشتیبانی از شرکت‌های وارد کننده گندم انجام می‌شد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

عمر البشیر در جلسه دادگاه: ۲۵ میلیون دلار از محمد بن سلمان دریافت کردمدر جلسه دادگاه زمانیکه برای نخستین بار از البشیر درباره نگهداری ارز خارجی در خانه‌اش سوال شد، وی گفت که ۲۵ میلیون دلار از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی دریافت کرده است اما این پول‌ها را برای اهداف شخصی استفاده نکرده است.

خرید ملک در زعفرانیه و بنز برای عمار صالحی/ آقازاده‌هایی که با پول مردم سهامدار می‌شوندسومین جلسه دادگاه گروه جهانبانی در پرونده بانک سرمایه صبح امروز (شنبه) ۹ شهریورماه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

عمر البشیر در جلسه دادگاه: ۲۵ میلیون دلار از محمد بن سلمان دریافت کردمدر جلسه دادگاه زمانیکه برای نخستین بار از البشیر درباره نگهداری ارز خارجی در خانه‌اش سوال شد، وی گفت که ۲۵ میلیون دلار از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی دریافت کرده است اما این پول‌ها را برای اهداف شخصی استفاده نکرده است.

تاریخ محاکمه 'معمار' حملات یازده سپتامبر مشخص شدتاریخ محاکمه خالد شیخ محمد که از او به عنوان معمار حملات یازده سپتامبر نام برده می‌شود، تعیین شده است. خالد شیخ محمد و چهار نفر دیگر در یازده ژانویه ۲۰۲۱ در یک دادگاه نظامی در گوانتانامو محاکمه می‌شوند. در صورتی که این افراد در جریان دادگاه مجرم شناخته شوند، به اعدام محکوم خواهند شد.

فرزند فرمانده پیشین ارتش به مشارکت در دریافت غیرقانونی ۱۱۰ میلیارد تومان از بانک سرمایه متهم شد🔺فرزند فرمانده پیشین ارتش به مشارکت در دریافت غیرقانونی ۱۱۰ میلیارد تومان از بانک_سرمایه متهم شد ⚡️عمار صالحی پسر فرمانده سابق ارتش در پرونده فساد موسوم به «گروه جهانبانی» به مشارکت در دریافت غیرقانونی ۱۱۰ میلیارد تومان وام از بانک سرمایه متهم است.

اعلام ممنوعیت ۶۰ روزه سوزاندن در جنگل‌های آمازونبه دنبال اعتراض‌های جهانی در مورد آتش سوزی‌های آمازون و داده‌هایی حاکی از وقوع صدها حریق جدید در این جنگل‌های بارانی از روز گذشته ممنوعیت ۶۰ روزه سوزاندن جنگل در برزیل اعمال می‌شود