عمران خان: گفت‌وگو تنها راه صلح با طالبان پاکستان است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عمران خان: گفت‌وگو تنها راه صلح با طالبان پاکستان است العربيه_فارسى

او افزود، اگر مذاکرات خلع سلاح موفقیت‌آمیز باشد، این امر موجب عفو دولت پاکستان برای آنها می‌شود، به طوری که به گفته او آنها به عنوان شهروندان عادی شمرده خواهند شد. عمران خان در ادامه همچنین گفت:«من به راه‌حل‌های نظامی اعتقاد ندارم.»

این اظهارات نخست وزیر پاکستان در حالی مطرح می‌شود که طالبان افغانستان کابل را در اواسط ماه اوت به کنترل خود درآوردند، با تسلط طالبان بر افغانستان این کشور همچنان آشفته و بی‌ثبات است. در این میان پاکستان اما در تلاش است تا جامعه جهانی را راضی کند تا دولت تازه تاسیس طالبان را به رسمیت بشناسد.از سوی دیگر، طالبان پاکستان از زمان تصرف طالبان افغان بر کابل، تعداد حملات خود را در داخل خاک پاکستان و در مرز با افغانستان افزایش داده است.

عارف الوی، رئيس جمهوری پاکستان، عمران خان، نخست وزیر و شاه محمود قریشی، وزیر خارجه این کشور بارها پس از تسلط طالبان بر کابل درباره طالبان پاکستانی صحبت کرده و به آنها پیشنهاد گفت‌وگو و کنار گذاشتن سلاح و خشونت را دادند. طالبان پاکستانی یک گروه شورشی جدا از طالبان افغانستان است، اگرچه گروه‌های مسلح پاکستانی اغلب با گروه‌های آن سوی مرز در افغانستان در ارتباط‌ هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

افغانستان کاربران افغان خواستار تحریم‌ بین‌المللی پاکستان شدند.

افغانستان طالبان_تروریست پنجشیر زنان_افغانستان ، پیشتازان نبرد برای آزادی وعدالت - با احترام به آقای عمران خان ...

میگه چیزیکه کشت کردی همان را جمع خواهید کرد

افغانستان نابود شد حالا نوبت پاکستان رسید

پاکستان چی گوی تو افغانستان میخوره. نجیب الا راست میگفت

پس چرا تنها راه صلح در افغانستان گفتگو با طالبان نبود و راه‌حل مشکل را در جنگ دیدید قربون بشم خدا را. .....یک بام و دو هوا را

پس شما هم وارد مذکرات با تروریستان میشوید پس دولت شما نیز سقوط خواهد کرد شاید در چهار سال

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خطیب زاده با رسانه صهیونیستی مصاحبه نداشته استرایزن مطبوعاتی سفارت ایران در پاریس: خبر منتشر شده توسط جوروزالم پست مبنی بر مصاحبه سخنگوی وزارت امور خارجه با رسانه صهیونیستی معاریو دروغ محض و از اساس کذب است ایشان طی اقامت در فرانسه با هیچ رسانه ای بجز رسانه های فرانسوی گفتگو نداشته است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشمکش نفت با روند سینوسی قیمت/ چرا طلای سیاه گران شد؟به گفته زرگر؛ افزایش قیمت نفت روند کوتاه‌مدتی دارد زیرا به محض سیر صعودی، امریکا تولید و صادرات خود را افزایش می‌دهد، ضمن اینکه با فشار به عربستان نفت بیشتری را روانه بازار می‌کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۲۶ بازیکن تیم ملی برای دیدار با امارات و کره‌جنوبی دعوت شدند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اسکوچیچ ۲۶ بازیکن را برای دیدار با امارات و کره به اردوی تیم ملی فوتبال دعوت کرددر فهرست جدید سرمربی تیم ملی فوتبال تنها ۷ بازیکن در لیگ ایران بازی می‌کنند و باقی در لیگ‌های کشورهای خارجی مشغول فعالیت هستند. از جمع ۷ بازیکن لیگ داخلی هم پرسپولیس ۳، سپاهان ۲ و استقلال و فولاد هم هر کدام یک بازیکن سهم دارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشمکش نفت با روند سینوسی قیمت/ چرا طلای سیاه گران شد؟به گفته زرگر؛ افزایش قیمت نفت روند کوتاه‌مدتی دارد زیرا به محض سیر صعودی، امریکا تولید و صادرات خود را افزایش می‌دهد، ضمن اینکه با فشار به عربستان نفت بیشتری را روانه بازار می‌کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کسب جایگاه ششم والیبالیست‌های ناشنوا در قهرمانی جهانکسب جایگاه ششم والیبالیست‌های ناشنوا در قهرمانی جهان در ادامه رقابت‌های والیبال قهرمانی جهان، تیم ملی والیبال ناشنوایان ایران با قبول شکست برابر تیم ترکیه به جایگاه ششم قهرمانی جهان دست یافت درود🎉🍾❤️🌹🙏
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »