عمان خواهان آزادی نقت‌کش توقیفی انگلیس توسط ایران شد

21/07/2019 03:39:00 ب.ظ

انگلیس, انگلستان

عمان خواهان آزادی نقت‌کش توقیفی انگلیس توسط ایران شد

Mehmet Nuri Uçar,Hussein Mahmoud Ragab Elkabany,Hacer Şahin   |21.07.2019Muskatمسقط/ خبرگزاری آناتولیوزارت امور خارجه عمان، ایران را فراخواند برای حل دیپلماتیک تنش در تنگه هرمز نفت‌کش توقیفی انگلستان را هرچه سریع‌تر آزاد کند.تلویزیون دولتی عمان طی گزارشی به نقل از مقامات وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد: سلطنت عمان تحولات تنگه هرمز را به دقت پیگیری می کند. از تمام کشورها می خواهیم با خویشتن‌داری عمل کرده، به آزادی حرکت دیگران احترام گذاشته و از اقدامات منجر به بروز اختلال در تردد دریایی و تنش در منطقه اجتناب کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

عربستان می‌گوید به درخواست تهران یک خدمه کشتی ایرانی را به عمان منتقل کرده استعربستان سعودی روز شنبه ۲۹ تیر اعلام کرد یکی از سرنشینان یک کشتی ایرانی را که نیاز به خدمات پزشکی داشته، به درخواست تهران به عمان فرستاده است. به گزارش رویترز، خبرگزاری رسمی سعودی از قول یک منبع آگاه

واکنش عمان به توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران عمان از ایران خواست تا نفتکش_ انگلیس ی را آزاد کند پادشاهی عمان امروز (یکشنبه) از ایران خواست تا نفتکش انگلیس ی توقیف شده را آزاد کند.

ناتو توقیف نفتکش بریتانیایی از سوی ایران را محکوم کردسازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، توقیف یک نفتکش بریتانیایی توسط ایران را محکوم کرد و خواهان آزادی فوری این نفتکش و خدمه آن شد. ناتو در بیانیه‌ای که روز شنبه ۲۰ تیرماه منتشر شده است، با محکوم کردن این معامله ای بین ایران ,انگلیس,امریکا بود که هم منطقه رو ارام کنند وز طرفی مردم کشورشونو سرگرم کنند که مثلا این بگه من کشتی گرفتم اون بگه کشتی پس گرفتم اون یکی بگه ما اعمال قدرت کردیم و میانجی شدیم ووو...حالا خیلی از مردم این کشور ها میفهمند دگه چی بگند قدرت دست خودشونه

تروریسم اقتصادی آمریکا یک تهدید جهانی است/ نه خواستار سرنگونی رهبران کشورها هستیم نه تقویت‌شانمحمدجواد ظریف تاکید کرد: در تعامل ایران با دنیا، ما نه خواستار سرنگونی رهبران کشورها هستیم و نه خواهان تقویت موقعیت آنها؛ این تصمیم با مردم هر کشور است.

جرمی هانت: لندن به دنبال راهکاری دیپلماتیک استواکنش وزیر خارجه انگلیس به توقیف نفتکش این کشور توسط ایران: *این «کاملا غیرقابل قبول است» *لندن به گونه‌ای «ملاحظه‌شده اما قدرتمند» به توقیف این نفت‌کش از سوی ایران پاسخ خواهد داد *خواهان یک راهکار دپلماتیک برای حل‌وفصل این وضعیت هستیم

آلمان و فرانسه: ایران به توقیف کشتی بریتانیایی پایان دهد | ایران | DW | 20.07.2019آلمان و فرانسه اقدام ایران در توقیف کشتی بریتانیا را محکوم کرده و خواهان رهایی آن و خدمه‌اش شده‌اند. وزیر خارجه بریتانیا نیز ابراز نگرانی کرده که شاید ایران به عنوان عملی تلافی‌جویانه 'راه خطرناکی' در پیش گرفته باشد.

عمان از ایران خواست که نفت‌کش توقیف شده انگلستان در تنگه هرمز را در اسرع‌وقت آزاد کند.نخستین واکنش پرزیدنت ترامپ به توقیف تانکر بریتانیایی؛ با لندن در تماس هستیم پرزیدنت ترامپ عصر جمعه با خبرنگاران درباره ایران صحبت کرد.به گزارش ایسنا به نقل از الیوم السابع، پادشاهی عمان امروز(یکشنبه) از ایران خواست تا نفتکش انگلیسی توقیف شده را آزاد کند.نخستین واکنش پرزیدنت ترامپ به توقیف تانکر بریتانیایی؛ با لندن در تماس هستیم پرزیدنت ترامپ عصر جمعه با خبرنگاران درباره ایران صحبت کرد.

Mehmet Nuri Uçar,Hussein Mahmoud Ragab Elkabany,Hacer Şahin   | 21.07. پرزیدنت دونالد ترامپ عصر جمعه در حیاط کاخ سفید به خبرنگاران درباره ایران گفت: «همان‌طور که می‌دانید ما همیشه اتحاد بسیار نزدیکی با بریتانیا داشته و داریم.2019 Muskat مسقط/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه عمان، ایران را فراخواند برای حل دیپلماتیک تنش در تنگه هرمز نفت‌کش توقیفی انگلستان را هرچه سریع‌تر آزاد کند. به گزارش ایسنا، روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد که عصر روزجمعه ۲۸ تیر  یک فروند نفتکش  انگلیسی با نام""stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد. تلویزیون دولتی عمان طی گزارشی به نقل از مقامات وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد: سلطنت عمان تحولات تنگه هرمز را به دقت پیگیری می کند. ایالات متحده نفکتش‌های بسیار کمی در آن منطقه دارد؛ چرا که اکنون ما از [منابع] انرژی خودمان استفاده می‌کنیم. از تمام کشورها می خواهیم با خویشتن‌داری عمل کرده، به آزادی حرکت دیگران احترام گذاشته و از اقدامات منجر به بروز اختلال در تردد دریایی و تنش در منطقه اجتناب کنند. ما در دو سال و نیم گذشته پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم.

در این گزارش همچنین آمده است که عمان برای تضمین عبور و مرور امن کشتی‌ها از تنگه هرمز به طور هماهنگ با تمام کشورها عمل می کند. بنابراین نفتکش‌های [آمریکایی] زیادی در آنجا رفت‌و‌آمد ندارند. از سوی دیگر جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس، پس از توقیف نفت‌کش این کشور توسط ایران، گفت که این «کاملا غیرقابل قبول است» و لندن به گونه‌ای «ملاحظه‌شده اما قدرتمند» به توقیف این نفت‌کش از سوی ایران پاسخ خواهد داد. گفتنی است منطقه خودمختار جبل‌الطارق وابسته به دولت بریتانیا در 4 ژوئیه جاری یک نفت‌کش با نام «گریس-1» ایران را به دلیل نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه توقیف کرد. لندن هفته گذشته از اقدام 3 قایق متعلق به ایران برای توقیف یک نفت‌کش بریتانیا در تنگه هرمز خبر داد و اعلام کرد: آنها در پی هشدار نیروی دریای انگلیس از این اقدام منصرف شده و بازگشتند.» رئیس جمهوری آمریکا افزود: «با بریتانیا در تماس هستیم. وزارت امور خارجه ایران نیز علاوه بر تکذیب این ادعای وزارت دفاع انگلیس، دو بار سفیر این کشور در تهران را احضار کرده و خواستار رهاسازی سریع نفتکش توقیفی خود شد. انتهای پیام. از سوی دیگر، دادگاه عالی جبل الطارق نیز اعلام کرد که حکم توقیف نفتکش «گریس-1» ایران را به مدت یک ماه دیگر تمدید کرده است. ما با خبر شدیم که یک و بعد دو [نفتکش توقیف شده‌اند] و ما با بریتانیا کار می‌کنیم. ما با خبر شدیم که یک و بعد دو [نفتکش توقیف شده‌اند] و ما با بریتانیا کار می‌کنیم.

نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران روز جمعه 19 ژوئیه جاری نفت‌کش با نام «Steno Impero» انگلستان را در تنگه هرمز توقیف کرد. ایران دلیل این اقدام را عدم رعایت نفت‌کش انگلیس به قوانین بین‌المللی دریایی هنگام عبور از تنگه هرمز اعلام کرد.» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز جمعه ۲۸ تیر از توقیف نفتکش بریتانیایی به نام «استنا ایمپرو» . .