علی‌محمد خادم‌میثاق، آهنگ‌ساز، نوازنده، رهبر ارکستر و از بهاییان ایران

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«علی‌محمد خادم‌میثاق»، آهنگ‌ساز، نوازنده و رهبر ارکستر «هنرستان موسیقی ملی»، نوازنده «ارکستر سمفونیک تهران» و خالق سرودهای «نیک‌نامی» و «کوشش»، از بهاییان ایران بود که در سال ۱۲۸۶ در تهران متولد شد. اقلیت‌های_مذهبی بهاییان علی‌محمد_خادم‌میثاق

ایران را تمامی ایرانیان، فارغ از عقاید شخصی، دین یا مذهب‌شان ساخته‌اند. شهروندخبرنگاران «ایران‌وایر» در مجموعه‌ای، چهره‌های برجسته اقلیت‌های دینی و مذهبی را معرفی می‌کنند.

پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی، به «مدرسه فلاحت» رفت ولى بنا به علاقه‌‏اى كه به موسیقى داشت، پس از دو سال، به «مدرسه موزیك» كه زیر نظر «سالار معزز» اداره مى‌‏شد، رفت و موسیقی را دنبالاو در مدرسه موزیك، سلفژ و هارمونى را نزد سالار معزز و كنترباس و پیانو را از سرهنگ «نصراللَّه‏‌خان مین‌باشیان» و «علینقى وزیرى» فرا گرفت و چندی هم از آموزش‌های «رودلف اوربانتس» در زمینه هارمونی بهره‌منداو در سال ۱۳۱۲ از مدرسه موزیک دیپلم گرفت.

خادم‌میثاق سال‌ها تئوری موسیقی و هارمونی در مدرسه موسیقی دولتی که بعدها به «هنرستان عالی موسیقی» تغییر نام داد و هم‌چنین هنرستان موسیقی ملی تدریس کرد و تا پایان عمر در ارکستر سمفونیک تهران، کنترباس می‌نواخت. او به عنوان نوازنده پیانو و کنترباس، با ارکستر «انجمن موسیقی ملی» همکاری داشت و پس از بنیاد اداره هنرهای زیبا، رهبری ارکستر شماره۳ هنرهای زیبا را عهده‌دارپس از تاسیس «رادیو تهران»، خادم‌میثاق همکاری خود را با رادیو آغاز کرد و با هنرمندان بزرگ و قابلی نظیر مهندس «همایون خرم»، «امین‌‏الله رشيدى» و تعدادی دیگر از سرشناسان موسیقی كشور همكاری كرد و چند سالی هم رییس ارکستر رادیوخادم‌میثاق آثار گوناگونی آفریده که مهم‌ترین آن‌ها، سرودهای ملی هستند.

بسیاری از سرودهای علی‌محمد خادم‌میثاق در دوره نخست «مجله موسیقی» به چاپ رسیدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بکتاش آبتین شاعر زندانی با پای بسته در بیمارستان بستری شدبکتاش آبتین، شاعر زندانی و از اعضای کانون نویسندگان ایران به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شده و به‌رغم وضعیت نامناسب جسمانی به‌وسیله پابند به تخت بسته شده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

افزایش ۶۳ شهر قرمزِ کرونایی؛ ارسال محموله‌های واکسن از چین و ژ‌اپن به ایرانشمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در ایران برای دومین روز متوالی در سطح بی‌سابقه بالای ۲۷ هزار نفر باقی ماند و همزمان تعداد شهرهایی که در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارند با ۶۳ مورد افزایش به ۲۳۲ شهر رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بدافزار جاسوسی پگاسوس چگونه کار می‌کند؟دولت‌هایی از سراسر جهان با اتهاماتی شوکه‌کننده مبنی بر استفاده آنها از بدافزار ساخت اسرائیل برای جاسوسی از تلفن‌های کنشگران سیاسی و حقوق بشر، روزنامه‌نگاران و مدیران شرکت‌ها مواجه‌ هستند. وقتی اسرائیل بیاد به گوگل و آپل بگه باگ فرم‌افزاریت رو در ازای ۱۰۰ میلیارد دلار بهم بفروش جواب نه میشنوه؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه مراجعه رانندگان برای عبور از جاده چالوس با وجود ممنوعیت تردد!ادامه مراجعه رانندگان برای عبور از جاده چالوس با وجود ممنوعیت تردد! مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز: پلیس از طریق گیت در ابتدای جاده چالوس از ورود خودروهای غیربومی و خروج خودروهای بومی جلوگیری می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چندین تشکل صنفی ایران از اعتراضات خوزستان حمایت کردنددر ششمین روز از اعتراضات گسترده در شهرهای خوزستان به بی‌آبی و سیاست‌های انتقال آب، گروه‌های صنفی با انتشار بیانیه‌های جداگانه، همدردی و نارضایتی خود را از
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تکذیب ارسال نامه از طرف بایدن به ایران/ آخرین وضعیت تبادل 10 زندانی بین ایران و آمریکا- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimتکذیب ارسال نامه از طرف بایدن به ایران سخنگوی دولت: این خبر در حد گمانه زنی رسانه‌ای است و مراجع رسمی چنین چیزی را تایید نمی‌کنند بارها اعلام کردیم تا آخرین روز دولت منتظر فتنه های مختلف باشید. پروژه فشار حداکثری باید با همکاری نفوذیها به نتیجه می نشست اما نشد. لذا در هفته های آخردولت دیگر فتنه ای نبوده که نبینیم. قطعی برق، آب، گرانی دقیقه نود نان و غیره.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »