تهران, علی_مطهری, اعتراضات_پاییز_۹۸

تهران, علی_مطهری

علی مطهری: سرکوب اعتراضات آبان می‌توانست روحانی را ساقط کند

14/03/2021 11:52:00 ق.ظ

علی مطهری نماینده مجلس دهم با اشاره به سرکوب گسترده معترضان در حوادث آبان ۹۸ آن‌ را «فاجعه» خواند و گفت عملکرد دولت روحانی در این «ماجرای تلخ» «بسیار غلط» بود و می‌توانست منجر به «ساقط شدن رئیس‌جمهور» شود. اخبار_ایران تهران علی_مطهری اعتراضات_پاییز_۹۸

او با اشاره به آمار دولتی اعلام شده مبنی بر کشته شدن ۲۳۰ نفر دراعتراضات ز سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی  گفت:« با این‌همه اجازه استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور هم به مجلس داده نشد.»علی مطهری در گفتگو با روزنامه خراسان که امروز ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ منتشر شده است بر این‌که رفتار دولت در جریان افزایش قیمت بنزین باعث شد که «مردم احساس بی‌احترامی» کنند تاکید کرده است.

انجام نخستین عملیات اطفای حریق از سوی نیروهای مسلح ایران در ترکیه عذرخواهی ورزشکار کره‌ای از اظهاراتش علیه جواد فروغی سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان

این نماینده مجلس دهم همچنین اذعان داشته که برخورد با معترضان به گران شدن قیمت بنزین «خیلی بد» بوده است و آمار اعلام شده از سوی مسئولان نیز « غیرقابل قبول» بوده است.او گفته است «ضرورتی ندارد ما ظرف دو سه روز اعتراضی را بخوابانیم، می‌شد ۲۰ روز طول بکشد ولی کسی کشته نشود.»

اعتراضات مردم و راه‌پیمایی مردم در ده‌ها شهر ایران به طرح گران کردن بنزین در آبان با سرکوب گسترده ماموران امنیتی و انتظامی مواجه شد و بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز در جریان این اعتراض‌ها، ۱۵۰۰ نفر کشته شدند.علی مطهری طرح افزایش قیمت بنزین در آبان ۹۸ را با گران شدن بنزین در دو دوره احمدی‌نژاد مقایسه کرده و گفت: « در دوره احمدی‌نژاد «خود او برای گران کردن بنزین چند بار با مردم حرف زد و مردم را آماده کرد، یارانه را ریخت و زیرکی به خرج داد ولی اینجا بی محابا وارد شدند و گفتند بعدها یارانه هم می‌دهیم که کار از کار گذشته بود.» headtopics.com

علی  مطهری همچنین با اشاره به اینکه قصد داشت پس از ماجرای آبان وزیر کشور را استیضاح کند، گفته است «اجازه آن را ندادند».چند هفته پس از سرکوب و کشتار معترضان در آبان ۹۸، علی مطهری نماینده مجلس طرح استیضاح عبدالرضا رحمانی فضلی «به عنوان مسئول اصلی اجرای افزایش قیمت بنزین و حوادث پس از آن» را به هیات رئیسه مجلس داد اما این طرح اعلام وصول نشد و آقای مطهری سوم دی‌ماه سال گذشته در گفتگو با خبرگزاری  ایلنا گفت که مخالف اصلی استیضاح وزیر کشور، شخص «علی خامنه‌ای» بوده است.

تا این لحظه از سوی مسئولان حکومت ایران آمار دقیقی از تعداد افراد کشته‌ و زخمی شده و همچنین تعداد افراد بازداشتی ارائه نشده اما در برخی گزارش‌های مسئولان به عدد ۲۳۰ کشته اشاره شده است.وزارت کشور ایران ۲۹ اردیبهشت در نامه‌ای به مجلس اعلام کرد که این وزارتخانه در هیچ‌یک از گزارش‌های نهادهای نظارتی، قصور یا تقصیری در مورد حوادث آبان‌ماه نداشته است.

این نماینده مجلس دهم  به تازگی نامزدی خود را برای انتخابات آتی ریاست جمهوری در ایران اعلام کرده است. ادامه مطلب: ایران وایر »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

علی مطهری: روحانی باید در پی حوادث آبان ۹۸ ساقط می‌شد | DW | 14.03.2021به گفته علی مطهری 'سوءمدیریت و عملکرد دولت در موضوع گرانی بنزین، باید به ساقط شدن روحانی می‌انجامید اما حتی اجازه استیضاح وزیر کشور را هم به مجلس ندادند'. او کشته شدن ۲۳۰ نفر به خاطر اعتراض را 'فاجعه' خواند. نه_به_جمهوري_اسلامي متأسفانه خاورمیانه نقطه ای از دنیا ست که در برهه ای از تاریخ حکومت‌هایش دست نشانده بوده و دموکراسی وجود نداشته رژیم آخوندی از این قاعده مستثنا نیست رژیمی که خدا، قانون، وهمه چیز رهبری باشد جز استبداد و دیکتاتوری چیزی نیست تحریم_انتخابات_۱۴۰۰ نه_به_جمهوري_اسلامي بیشتر از ۱۵۰۰ نفر نه فقط ۲۳۰ . نه_به_جمهوری‌_اسلامی آبان_خونین رای_بی_رای No_to_the_Islamic_Republic

علی مطهری: حمله به سفارت سعودی در تهران یک کار زشت بودعلی مطهری، نائب رئیس پیشین مجلس ایران که برای انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور هم کاندیدا شده، ضمن در مورد سفارت آمریکا هم بپرسید و روز قدس تا خود واقعی و روشنفکرش رو ببینید کار رسول الله زشت‌تر بود، یعنی اوج کثافت و جنایت بود امیدوارم با یک فکر باز،در فرصتی مناسب،بتونم نوشتن کتاب قدرت کاذب و قدرت واقعی رو آغاز کنم.جمهوری اسلامی دچار توهم قدرت کاذب شد.مرکل هم درست از همین نقطه خورد.حتما باید قبل از حس قدرت گرفتن،فاکتورهایی که به ما حس قدرت میدن رو باید بررسی کنیم.وگرنه خودمون رو درست وسط پرتگاه قرار..

علی مطهری: مرد اگر کنار دریا تحریک نشود بیمار است | DW | 07.04.2021مطهری در سخنانی که با استهزا و انتقادهای زیادی روبرو شد گفته 'خدا خواسته ما [مردان] تحریک شویم، باید تحریک شویم'. عضو فراکسیون امید مجلس دهم ادعا می‌کند اگر رفراندوم برگزاری شود 'اکثر مردم' به حجاب اختیاری رای نمی‌دهند. حکومت دینی ایران به طالبان بنیادگرایی افراطی افغانستان نزدیک است. مرد باید توی تخت تحریک بشه نه کنار دریا کنار دریا جای آفتاب گرفتن و استراحت کردنه فقط یه مسلمان پفیوز میتونه در هر لحظه و در هر مکان تحریک بشه به غیر از تو قبر اون خدای دیوث شما فقط تحریک شدن یادتون داده شعور ، عقل و درک و فهم و انسانیت رو یاد نداده؟؟؟

علی مطهری: حجاب در ایران اختیاری استیک کلمه از مادر عروس، اون هم وقت موقع انتخابات ای خاک ... بعد مردم به اینگونه افراد دل بسته اند تا بحال دیده یا شنیده اید که او از چشم پاک ، تقوی و اصالت حرف بزند. ذهن منحرف و کثیف

آتش‌سوزی گسترده در نیزارهای اطراف میدان شهید مطهری بوشهر + فیلم- اخبار بوشهر - اخبار استانها تسنیم | Tasnimاخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید سربازان گمنام موسی تو آتش زدن هم از سربازان امام زمان حرفه ای ترند. اون از آتش سوزی دو روز پیش تو کارخانه ساخت سلاح شیمیایی در قم این هم از اراضی نیروی دریایی ارتش در بوشهر. خب سپاهی خاک بر سر، این همه سطل آب دارین که میتونین اسرائیل رو زیر آب ببرین. یه چند تاش رو روی این آتش ها بریزین.