علی مظفریان؛ اعدام پزشکی که از تشیع به تسنن تغییر مذهب داد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دکتر «علی مظفریان» پزشک جراح عمومیT یک مسلمان شیعه بود که به تسنن تغییر مذهب داد. سال ۱۳۷۱ بود که او را بعد از ۹ ماه شکنجه و انفرادی و ضبط اعتراف تلویزیونی از طریق اعدام با طناب دار شهید کردند. اطلاع_رسانی اقلیت‌های_مذهبی گزارش از: javadroshana

«۲۹ سال گذشته است! آن موقع اینترنت و فضای مجازی وجود نداشت که خبر مربوط به او جایی منتشر شود. به همین دلیل هم کمتر عکسی از او موجود است. خانواده ‌او هم در این سال‌ها در ترس و دلهره زندگی کرده و از صحبت در این مورد پرهیز کردند. ایشان یک مسلمان شیعه بود که به تسنن تغییر مذهب داد. جزو علمای خاص اهل تسنن محسوب می‌شد. سال ۱۳۷۱ بود که او را بعد از ۹ ماه شکنجه و انفرادی و ضبط اعتراف تلویزیونی از طریق اعدام با طناب دار شهید کردند.

سنت خواندن نماز جمعه اهل تسنن در این دانشکده تا پس از انقلاب۵۷ ادامه یافت. تا اینکه دانشگاه با ایراد بهانه‌های مختلف، تلاش کرد تا از ادامه اقامه نماز جمعه جلوگیری کند. اين ممانعت و بهانه‌تراشی‌ها باعث شد تا اهل تسنن این شهر به فكر تاسیس مسجد مستقلی برای اهل سنت شيراز بيفتند. اهل تسنن شیراز این خلاء را احساس کرده بودند که جایی برای اقامه نماز جماعت خود ندارند.

او می‌افزاید: «در نماز جمعه اهل تسنن، افراد تحصيل‌كرده و دانشجويان شيعه هم شركت می‌كردند. اين مساله باعث نگرانی روحانیون متعصب شیعه شده بود. آن‌ها بارها با حمایت نهادهای امنیتی به بهانه‌های مختلف در فعالیت وقفه ایجاد ‌کردند. حتی منجر به تعطیلی مسجد هم شدند. اما با تلاش دكتر و هیات امناء، بار دیگر این مکان باز شد، ولی بهانه‌تراشی‌ها ادامه یافت. دشمنی آن‌ها با این مسجد، باعث شد تا بارها دكتر مظفریان و اعضای هيات امناء به اداره اطلاعات احضار شوند و تحت فشار قرار بگیرند.

به گفته احراری، روحانیون شیعه بارها با او در شیراز مناظره کردند؛ اما موفق به تغییر عقیده او نشدند. پس از آن «در فاصله سال‌های ۶۹ تا ۷۰ به طرز وحشیانه‌ای او را بازداشت کردند و مسجد الحسنین را هم بستند. آن روزهای پس از جنگ و اعدام‌های سیاسی، دوران اوج رعب و وحشت بود. در این دوره از بازداشت آقای مظفریان را به شدت شکنجه کردند. ۹ ماه تحت شکنجه برای اعتراف‌گیری بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوشش لحظه به لحظه بحران اوکراین؛ روسیه بخشی از دیپلمات‌های خود را از کی‌یف خارج کردبه گفته یک مقام کاخ سفید پوتین خواسته است تا این گفتگو در روز دوشنبه صورت گیرد اما جو بایدن اصرار داشته تا این مکالمه در اسرع وقت انجام شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ویکتور اوربان: حمله روسیه به اوکراین باعث هجوم موجی از آوارگان به مجارستان می‌شوداز زمان الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴، مجارستان تحت رهبری اوربان به طور مداوم با اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو مخالفت کرده است مگر همین را نمی‌خواست، همیشه از مهاجرت مسلمانان به اروپا شکایت میکرد، حالا هم بفرماید و از موج مهاجرت مسیحی ها تقدیر کند. پس راه رو باز کنید و اجازه بدید هر کجا دوست دارن ، برن ... کسی در مجارستان نخواهد موند ... 🙂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرگ ۲۴ نفر در آرژانتین در اثر استفاده از ماده مخدری که برای فیل‌ها استفاده می‌شدماده مخدر «کارفنتانیل» ۱۰ هزار برابر قویتر از مورفین و ۱۰۰ برابر قویتر از فنتانیل و ۵۰ برابر قویتر از هروئین است. استفاده از آن برای انسان کاملا ممنوع است و تنها برای آرام کردن حیوانات عظیم‌الجثه مانند فیل‌ها و کرگدن‌ها استفاده می‌شود
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دسته‌گلی که صادق گل و سنبل به آب داد؛ فایل صوتی فرماندهان سپاه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یائیر گلر: از ماه‌ها قبل از طرح ترور اطلاع داشتم، نمی‌دانم چرا مرا انتخاب کردندبازرگان اسرائیلی ساکن استانبول که رسانه‌ها از طرح ترور او از سوی یک باند مرتبط با جمهوری اسلامی خبر داده بودند، می‌گوید از این ‌که چرا برای چنین هدفی انتخاب شده، آگاهی ندارد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

جان باختن 6 غیرنظامی از جمله 3 کودک در حملات رژیم اسد به ادلبدر حملات نیروهای رژيم اسد به چند منطقه مسکونی در ادلب سوریه، 6 غیرنظامی از جمله 3 کودک جان باختند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »