علی دایی: خانه ‌۴۱۸ متری دارم و زندگی مرفه حق من است | DW | 25.10.2021

03/08/1400 09:56:00 ب.ظ

علی دایی، کاپیتان و سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با عذرخواهی از مردم می‌گوید که مستحق داشتن یک زندگی مرفه است.

علی دایی, کمک‌رسانی

علی دایی ، کاپیتان و سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با عذرخواهی از مردم می‌گوید که مستحق داشتن یک زندگی مرفه است.

علی دایی ، کاپیتان و سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با عذرخواهی از مردم می‌گوید که مستحق داشتن یک زندگی مرفه است.

تلاش علی دایی برای جمع‌آوری کمک مالی به شهروندان بحران‌زده برای جبران خسارت‌های وارد شده به آنها در پی وقوع زلزله در کرمانشاه در سال ۱۳۹۶ خورشیدی، او را به یک چهره مردمی تبدیل کرد.رضا احدی در کنار حمید علیدوستی از نخستین ملی‌پوشان ایرانی است که فصلی از فعالیت حرفه‌ای خود را در آلمان گذارانده‌اند. احدی که از بازیکنان پرسابقه تیم استقلال محسوب می‌شد، در سال ۱۹۸۶ به باشگاه روت وایس اسن پیوست. این تصویر نشاندهنده گلی است که او در پیراهن روت وایس اسن به ثمر رساند. احدی پس از بازگشت از آلمان بار دیگر در پیراهن استقلال به میدان رفت. او در سال ۱۳۹۴ (۲۰۱۶) در سن ۵۳ سالگی درگذشت.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

درود بر شما استحقاق شما خیلی بیشتر از اینها هست ❤️ یک دیلاق که از بیشعوری فوتبال دوست ها، میلیاردر شده و هنوز هم ملت، از خایه مالیش دست برنمیدارن! با رانت! مرکل از جیب مردم میخوره. ولی یک ابر ستاره فوتبال زحمت کشیده،. تو برو کس دیگری رو با مرکل مقایسه کن اشتباه گرفتی برادر . خانم مرکل بدون شک از بهترینهای سیاست است اما فوتبالیسته؟؟؟؟

آدم‌های نادان پول علی دایی پول زحمت پاک و متعلق به خودش. تو برو مثل تختی باش و به فقرا کمک کن، لازم نیست برای دیگران تکلیف کنی، قطعا دایی و امثالهم زندگی بهتری از توی بی خاصیت دارن و حقشونه علی جان. فقط ۴۱۸ متر؟. حقت هزار برابره خیرش رو ببینی. تا چشم حسودان و دزد زادگان کور بشه و متاسفم اگه بعضی ها پول زحمت را از پول دزدی تشخیص نمیدن. سال‌ها افتخار ما بودی و خواهی بود، مرد غیرت مندی از ایران زمین.

DW از تو بعید بود آدم اگر با حقه بازی و زیر میزی ویا با سو استفاده از موقعیت شغلی واعتقادات و اعتماد مردم بیش از حق قانونی از امتیازات یا بیت المال بر داشت نکند و مال نامشروع نداشته باشد میتواند به دلخواه از اموالش استفاده کند و اگر غیر از این باشد دزد است و اموالش مثل گوه سگ حرام و بوی تعفن دارد کسی حرفی نداره فقط یه نگاه به زندگی خانم مرکل و امثلهم بکنین و خونه 418 متری چیه ،418 هکتاری داشته باشین!!! عاشق این زن و پاکدستیش هستم ، مرکل خانوم رو میگم

راست میگه دیگه چون بقیه دارن فقیر میشن که نمیشه مرفه ها حقشون نباشه مایکل شوماخر المانی خونش دوازده میلیون یورو پولشه، کسی که تنها رانندگی میکرده! ایا حق شوماخر المانی همچین خونه ای هست یا حقش نیست؟

با ۱۰ میلیون تومان هم زندگی نمی‌چرخدبا ۱۰ میلیون تومان هم زندگی نمی‌چرخد یک مقام مسئول کارگری با بیان اینکه تعیین حداقل دستمزد سازوکار خاص خود را دارد و یک شبه نمی ‌توان مزد تعیین کرد،گفت: هم اکنون با ۱۰میلیون تومان هم زندگی نمی‌چرخد ولی آیا کارفرما توان پرداخت ۱۰ میلیون تومان حقوق را دارد؟ کارفرمای فقیر سراغ نداریم،کلا سیستم برده داری حاکمه تو مملکت کارفرما اف ای تی اف را امضا کند، ضایعات را کاهش دهد صادرات را افزایش دهد Muhammad Qasim has seen in many dreams exactly how Islam and Muslim Ummah will rise again in the entire world. This is also present in many hadiths of Prophet Muhammad SAW, and predictions made by popular Islamic Muftis. Many people are saying he is Mahdi.

نوشت جونت مرد بزرگ🤍🤍❤️ توله های مدیران رده پنج و شش نظام به لطف لفت و لیس سفره انقلاب تو اروپا و آمریکا ماشین و خونه و زندگی لاکچری دارند کسی صداش در نمیاد! بعد ملت گیر دادن به خونه و زندگی علی دایی که به زحمت و استعداد خودش تهیه کرده!؟ با همین طرز تفکر بود که سال ۵۷ ملت گند زدند به زندگی چند نسل😔 علی دائی بزرگ مرد ایران نوش جانت شهریار ایران شما لایق بهترینها هستی

حالشو ببری ولی کاش متراژ نمیگفتی نوش جونت. کور بشه هر کی نمی تونه ببینه اقای دایی عزیز درست که شما به ایران خدمت کردید ولی ای کاش درسی از جهان پهلوان تختی میگرفتید که به همه کمک میکرد بدون... البته شما هم نکردید نه ها ولی اقا تختی پنهان میکرد ولی شما با تبلیغات چه بگویم. مگه کسي كه در ایران‌ پولهاش از راه حلال و زحمت بدست آورده حرام است که یه زندگي مرفه ويه منزل بزرگُ شيک وماشينهاي مدرن روز داشته باشه ؟ ! يا نظام آخوندي دوست دارد كه همه مردم ايران مثل حمالا زندگي كنند وهميشه چشمشان به دنبال دبي و استامبول باشه ؟ !

نه توی جامعه ای که بواسطه رژیم آخوندی گرسنه و تشنه ست بمعنای صحیح کلمه و تو توسط این رژیم مربی تیم فوتبال هستی!!! تف به روت بیناموس مادر قحبه...

اردوغان: کسی که به استقلال کشور ما احترام نگذارد نمی‌تواند در این کشور زندگی کنداردوغان: کسی که به استقلال کشور ما و حساسیت های ملت ما احترام نگذارد، بدون توجه به عنوانش نمی‌تواند در این کشور زندگی کند اردوغان: کسانی که مهربانی ترکیه را ضعف قلمداد می‌کنند، تا زمانی که به اشتباهشان اعتراف نکنند، پاسخ شایسته را دریافت خواهند کرد قابل توجه فارس زبانان ایران که تو ترکیه زندگی میکنن

علی خامنه‌ای رهبران طالبان را «مسئولان محترم کنونی افغانستان» خواندرهبر ایران از رهبران گروه طالبان تحت عنوان «مسئولان محترم کنونی» افغانستان یاد کرد و از آنها خواست تا با حضور در مراکز و مساجد شیعیان و تشویق اهل سنت به شرکت در اجتماعات مشترک مانع از حمله به مساجد شیعیان شوند. والله هركي كنار جبه شماس خيانت به مردمش كرده قطعا ادامه پیدا نمیکنه ... ترستون از نزدیک شدن ما به کشورای عربی ستودنیه هر كشورى هم با كشور آخوند روابطشو خوب ميكنه به گاى عظما ميره

آمریکا: تلاش برای مذاکرات هسته‌ای به مرحله حساسی رسیده است | DW | 25.10.2021مذاکره‌کننده ایران می‌گوید به بروکسل خواهد رفت و با نمایندنگان اروپایی گفت‌وگو می‌کند. نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با انتقاد از تعلل جمهوری اسلامی گفت پنجره بازگشت به برجام تا ابد باز نمی‌ماند. اشتباه املایی دارید او یا نمیفهمد، یا اینکه نمیفهمد. ایران نیاز به برجام ندارد، پنجره را ببندید در سرمای کشورهایتان یخ نزنید. رابرت مالی غلط کرد..پنجره امثال رابرت مالی و اون انگلهای اروپایی همیشه باز است واصلا پنجره ای ندارند بلکه در فضای باز نشسته اند ..امثال مالی وانگلهای اروپایی،فقط دنبال جذب رشوه و سودهای میلیاردی برای شرکت های چند ملیتی شان هستند..

'استقراض غیرمستقیم دولت از بانک مرکزی' و بلاتکلیفی دلار ۴۲۰۰ تومانی | DW | 25.10.2021رئیس کل پیشین بانک مرکزی ایران اعلام کرده که دولت رئیسی به طور غیرمستقیم از بانک مرکزی پول سنگینی برداشت کرده است. از سوی دیگر اعلام شد که دولت فعلا قصد حذف دلار ۴۲۰۰تومانی مختص واردات کالاهای اساسی را ندارد.

عشق، موفقیت و 'زنگزدگی'؛ گزارش تصویری از الک بالدوین، بازیگر نامی آمریکایی | DW | 25.10.2021گالری عکس: الک بالدوین، بازیگر آمریکایی که با نقش‌آفرینی در 'شکار برای اکتبر سرخ' در هالیوود به شهرت رسید، ۲۱ اکتبر مدیر فیلمبرداری فیلم 'زنگ‌زدگی' را با شلیک اشتباهی در صحنه فیلمبرداری کشت. مرور تصویری بر زندگی حرفه‌ای بالدوین. یکی زده یه نفر دیگه رو بخاطر بی‌مبالاتی و بخاطر هزینه کمتر کشته بعد این وسط زندگی قاتل مرور می‌شه. سیس روزنامه‌نگاری...

علی دایی علی دایی به عنوان یکی از چهره‌های اصلی و جهانی فوتبال ایران از اعتبار بالایی در عرصه بین‌المللی برخوردار است.هادی ابوی بر ضرورت تشکیل جلسات کمیته دستمزد شورای عالی کار تاکید کرد و به ایسنا، گفت: اگر می خواهیم از دستمزد ۱۴۰۱ رونمایی کنیم باید به گونه ای باشد که کارگر و کارفرما از آن راضی باشند و شرکای اجتماعی در جریان کار قراربگیرند و خیال جامعه کارگری را از بابت دستمزد ۱۴۰۱ راحت کنند.25.Aa علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز یکشنبه از آن دسته از دولت‌های منطقه که روابط‌‌شان با اسرائیل را عادی کرده‌اند خواست تا موضع خود را تغییر دهند.

رکورد گلزنی او در عرصه ملی، پس از سال‌ها به تازگی توسط کریستیانو رونالدو، شکسته شد. این اسطوره فوتبال ایران سابقه ۵ حضور سال در عرصه فوتبال بوندس‌لیگای آلمان با پیراهن تیم‌های آرمینیا بیله‌فلد، بایرن‌مونیخ و هرتا برلین را میان سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۲ میلادی دارد. وی ادامه داد: با توجه به آنکه دولت جدید سرکار آمده کارگران را امیدوار کردیم که اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد لذا از باب مطالبه گری انتظار داریم در شش ماهه دوم سال که یک ماه آن گذشت، کمیته دستمزد شورای عالی کار فعال شود و وزارت کار به بحث حداقل مزد و بررسی کارشناسی دستمزد کارگران ورود کند. دایی هم‌چنین  سابقه فعالیت‌های متفاوت اجتماعی و کمک‌رسانی‌ها به مردم نیازمند در ایران در کارنامه خود دارد. اردوغان (درباره اظهارات سفرای خارجی): این اظهارات نه هیچ شخص یا موضوعی، بلکه به‌طور مستقیم قوه قضاییه و حقوق حاکمیت کشورمان را هدف قرار داده است. تلاش علی دایی برای جمع‌آوری کمک مالی به شهروندان بحران‌زده برای جبران خسارت‌های وارد شده به آنها در پی وقوع زلزله در کرمانشاه در سال ۱۳۹۶ خورشیدی، او را به یک چهره مردمی تبدیل کرد. به گفته این مقام مسئول کارگری، حضور رئیس جمهور در کارخانه ها نشان از دغدغه ایشان نسبت به مسایل جامعه کارگری دارد در حالی که فرایندی که در وزارت کار در پیش گرفته شده با آن انطباق و هماهنگی ندارد. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان این گالری عکس مهم‌ترین بازیکنان ایرانی و ایرانی‌تبار در تاریخ بوندس‌لیگا را دربرمی‌گیرد که در لیگ‌های دسته اول و دوم آلمان فعالیت داشته‌اند. ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران نیز در این دیدار ضمن متهم کردن آمریکا و کشورهای اروپایی در مذاکرات هسته‌ای گفت که آنها «دچار بحران در تصمیم‌گیری هستند.

ترتیب عکس‌ها الفبایی است. دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تصریح کرد: فلسفه وجود تشکل‌های کارگری و نمایندگان کارگران این است که به این مباحث پرداخته شود و فضای تصمیم گیری در حوزه کار بهبود یابد لذا باید از این ظرفیت برای برقراری ارتباط بین کارگران و کارفرمایان به ویژه در بحث تعیین دستمزد استفاده کنیم.. شمار بازی‌ها و گل‌هایی که در ارتباط با هر بازیکن ذکر شده‌اند، تنها بازی‌های رسمی او در رقابت‌های بوندس‌لیگا را شامل می‌شود و نه حضور او در رقابت‌هایی دیگر. تصویر: مهدوی‌کیا، هاشمیان و خطیبی (از چپ) در پیراهن هامبورگ در سال ۱۹۹۹. از طرفی کارفرمایان هم نقطه نظرات و دیدگاههایی دارند و باید توان پرداخت حقوق را با شرایط موجود تحریم و کرونا و رکود بنگاه داشته باشند؛ لذا دولت باید به میدان بیاید و در بحث تامین مواد اولیه، بیمه و مالیات، هزینه حامل‌های انرژی و عوارض و دارایی به کمک کارفرمایان بشتابد. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان رضا احدی در کنار حمید علیدوستی از نخستین ملی‌پوشان ایرانی است که فصلی از فعالیت حرفه‌ای خود را در آلمان گذارانده‌اند. احدی که از بازیکنان پرسابقه تیم استقلال محسوب می‌شد، در سال ۱۹۸۶ به باشگاه روت وایس اسن پیوست. انتهای پیام. تهران از اسرائیل به عنوان مسئول ترور محسن فخری‌زاده یاد می‌داند.

این تصویر نشاندهنده گلی است که او در پیراهن روت وایس اسن به ثمر رساند. احدی پس از بازگشت از آلمان بار دیگر در پیراهن استقلال به میدان رفت. او در سال ۱۳۹۴ (۲۰۱۶) در سن ۵۳ سالگی درگذشت. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان کریم باقری پس از فعالیت در تیم‌های تراکتورسازی تبریز، کشاورز تهران و پرسپولیس در تابستان ۱۹۹۷ به همراه علی دایی به تیم آرمینیا بیلفلد پیوست. باقری با این تیم حضور در لیگ‌های دسته اول و دوم را تجربه کرد و در اولین فصل خود در پیراهن بیلفلد ۱۸ بار به میدان رفت.

او در سال ۲۰۰۰ به همکاری خود با این تیم پایان داد و به ایران بازگشت. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان مهدی پاشازاده، بازیکن سابق استقلال حضور چندان موفقی در لورکوزن نداشت و پس از مدتی کوتاه به صورت قرضی در خدمت تیم دسته دومی فورتونا کلن بود. او در بین سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ در بوندس‌لیگای ۱ و ۲ آلمان فعالیت داشت. او پس از آن به ایران بازگشت و بار دیگر به باشگاه پیشین خود، استقلال پیوست. پاشازاده در سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ نیز در لیگ اتریش در باشگاه‌های مختلف توپ زد، از جمله در باشگاه راپید وین.

لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان سرژیک تیموریان که برادر بزرگ‌تر آندرانیک تیموریان، ملی‌پوش سابق ایران است، پس از فعالیتی طولانی در باشگاه استقلال در سال ۱۹۹۸ به باشگاه دسته دومی ماینتس پیوست و تا سال ۲۰۰۰ در خدمت این تیم بود، اما در مجموع بازی‌های رسمی زیادی برای ماینتس انجام نداد. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان احسان حاج صفی از آخرین لژیونرهای ایرانی در بوندس‌لیگای آلمان محسوب می‌شود. او در سال ۲۰۱۵ به خدمت باشگاه اف اس فاو فرانکفورت درآمد و یک فصل در لیگ دسته دوم فعالیت داشت. او پس از سقوط این تیم به لیگ دسته سوم، به همکاری‌اش با اف اس فاو فرانکفورت خاتمه داد و به باشگاه پیشین خود، سپاهان بازگشت. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان رسول خطیبی در سال ۱۹۹۹ به همراه وحید هاشمیان و مهدی مهدوی‌کیا به تیم هامبورگ پیوست، اما بر خلاف این دو بازیکنان نتوانست در بوندس‌لیگای آلمان ماندگار شود.

او پس از یک فصل و انجام بازی‌هایی کم در پیراهن این تیم به ایران بازگشت تا به فعالیت‌ حرفه‌ای خود ادامه دهد. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان دانیل داوری که پدرش ایرانی و مادرش لهستانی‌آلمانی است، در شهر گیسن در آلمان به دنیا آمده است. او در سال ۲۰۱۳ به همراه آینتراخت برانشوایگ به بوندس‌لیگا ۱ صعود کرد. داوری پس از یک سال تجربه در تیم گراس‌هوپر زوریخ در لیگ سوئیس به آلمان بازگشت. او پس از بازگشت از سوئیس در خدمت تیم‌های دسته دومی آرمینیا بیلفلد و دویسبورگ بود و در حال حاضر دروازه‌بان تیم روت وایس اوبرهاوزن در لیگ منطقه غرب آلمان است.

لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان علی دایی از ملی‌پوشان ایرانی است که حضوری چند ساله را در بوندس‌لیگای آلمان تجربه کرده‌اند. او در سال ۱۹۹۷ به همراه کریم باقری راهی بوندس‌لیگا شد و پس از یک سال فعالیت در پیراهن آرمینیا بیلفلد به تیم صاحبنام بایرن مونیخ پیوست. ایستگاه بعدی او در بوندس‌لیگا تیم هرتا برلین است که دایی در سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ در خدمت آن بود. کسب قهرمانی بوندس‌لیگا با بایرن مونیخ در سال ۱۹۹۹ از افتخارات بزرگ دایی است. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان سیروس دین‌محمدی سیروس دین‌محمدی، ملی‌پوش سابق ایران در سال ۱۹۹۹ از تیم استقلال به تیم دسته دومی ماینتس پیوست.

او در یک فصل در خدمت این باشگاه بود و مجموعا ۳۲ بار در پیراهن این تیم به میدان رفت؛ ۲۸ بار در رقابت‌های بوندس‌لیگا و ۴ بار نیز در چارچوب پیکارهای جام حذفی آلمان. او در سال ۲۰۰۰ بوندس‌لیگا را ترک گفت و به باشگاه پیشین خود استقلال بازگشت. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان اشکان دژاگه متولد تهران و بزرگ‌شده برلین است. دژاگه که تجربه حضور در تیم ملی جوانان آلمان را دارد، در سال ۲۰۱۲ تصمیم گرفت که برای ایران به میدان رود. دژاگه به ویژه در بین سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۲ یکی از بازیکنان مهم تیم ولفسبورگ محسوب می‌شد.

کسب عنوان قهرمانی بوندس‌لیگا در سال ۲۰۰۹ به همراه ولفسبورگ از افتخارات مهمی است که در کارنامه داژاگه به ثبت رسیده است. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان فریدون زندی فریدون زندی که پدرش ایرانی و مادرش آلمانی است، در شهر اِمدن در آلمان به دنیا آمده است. او در سال ۲۰۰۰ به تیم دسته اولی فرایبورگ پیوست و در سال ۲۰۰۲ پس از سقوط این تیم به لیگ دسته دوم تصمیم گرفت که همکاری با تیم دسته دومی لوبک را تجربه کند. زندی در بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ در خدمت تیم دسته اولی کایزرزلاترن بود و به ویژه در نخستین فصل‌اش با این تیم یکی از مهره‌های مهم محسوب می‌شد. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان امیر شاپورزاده متولد تهران و بزرگ‌شده در آلمان است.

او با تیم‌های هانزا روستوک و اف اس فاو فرانکفورت حضور در لیگ‌های دسته اول و دوم آلمان را تجربه کرده است. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان خداداد عزیزی در کنار علی دایی و کریم باقری از ملی‌پوشان ایرانی بود که در سال ۱۹۹۷ راهی آلمان شد. او در بین سال‌های ۱۹۹۷ و ۲۰۰۰ بازی‌های متعددی در پیراهن تیم اف ث کلن انجام داد و یکی از چهره‌های محبوب این تیم محسوب می‌شد. او در سال ۱۹۹۸ علیرغم سقوط اف ث کلن به لیگ دسته دوم به این تیم وفادار ماند و تواست به همراه کلن بار دیگر به بوندس‌لیگای ۱ صعود کند. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان حمید علیدوستی نیز مانند رضا احدی از نخستین لژیونرهای ایرانی در لیگ فوتبال آلمان محسوب می‌شود.

او در بین سال‌های ۱۹۸۶ و ۱۹۸۷ در خدمت تیم دسته دومی اف اس فاو زالم‌رور بود. علیدوستی پیش از آمدن به آلمان سال‌های زیادی در خدمت باشگاه هما بود. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان علی کریمی حضور در بوندس‌لیگا را در دو دوره مختلف تجربه کرد. او در بین سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ در خدمت باشگاه صاحبنام بایرن مونیخ بود. کسب عنوان قهرمانی بوندس‌لیگا و جام حذفی آلمان در سال ۲۰۰۶ از افتخاراتی است که در کارنامه کریمی به ثبت رسیده است.

او در سال ۲۰۱۱ نیز دوباره راهی بوندس‌لیگای شد و برای چند ماه در خدمت باشگاه دسته اولی شالکه بود. کریمی در سال ۲۰۱۱ با شالکه قهرمان جام حذفی آلمان شد. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان مهدی مهدوی‌کیا، ملی‌پوش ایران از چهره‌های پردوام در بوندس‌لیگای آلمان محسوب می‌شود. مهم‌ترین ایستگاه او در بوندس‌لیگا تیم هامبورگ بود که نزدیک به هشت سال مهدوی‌کیا را در خدمت خود داشت. او در سال ۲۰۰۳ حتی به عنوان محبوب‌ترین بازیکن هامبورگ انتخاب شد.

مهدوی‌کیا در سال ۲۰۰۷ از هامبورگ به تیم آینتراخت فرانکفورت پیوست و در سال ۲۰۱۰ آلمان را ترک گفت تا در ایران به فعالیت حرفه‌ای خود ادامه دهد. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان علیرضا منصوریان در سال ۲۰۰۰ به تیم دسته دومی اف ث سن پاولی ملحق شد. او در سال ۲۰۰۱ به همراه این تیم موفق شد به بوندس‌لیگای ۱ صعود کند. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان علی موسوی پس از بازی در تیم‌های پاس تهران و استقلال در سال ۱۹۹۹ راهی آلمان شد و در لیگ دسته دوم آلمان ۲۴ بازی برای فورتونا کلن انجام داد. او سپس به خدمت تیم دسته اولی بایر لورکوزن درآمد، اما نتوانست انتظارات را برآورده کند و در سال ۲۰۰۰ به ایران بازگشت تا به فعالیت حرفه‌ای خود ادامه دهد.

لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان محرم نویدکیا محرم نویدکیا که از ستارگان باشگاه سپاهان محسوب می‌شد، در سال ۲۰۰۴ به باشگاه بوخوم پیوست. او با این تیم حضور در بوندس‌لیگای ۱ و ۲ را تجربه کرد. نویدکیا پس از انجام بازی‌هایی موفق دچار مصدومیت شد و این مسئله سبب شد که او نتواند در درازمدت به جایگاهی پایدار دست یابد. او در سال ۲۰۰۶ به ایران بازگشت و دوباره به خدمت باشگاه سپاهان درآمد. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان وحید هاشمیان نیز در کنار مهدی مهدوی‌کیا از ستارگان پردوام ایرانی در بوندس‌لیگای آلمان به شمار می‌رود.

او حضور در تیم‌های گوناگونی را تجربه کرده است. درخشش او در تیم بوخوم سبب شد که باشگاه صاحبنام بایرن مونیخ او را در سال ۲۰۰۴ به خدمت خود درآورد. کسب قهرمانی بوندس‌لیگا و جام حذفی آلمان در سال ۲۰۰۵ از جمله افتخاراتی است که در کارنامه هاشمیان به ثبت رسیده است. لژیونرهای ایرانی در تاریخ بوندس‌لیگای آلمان داریوش یزدانی داریوش یزدانی تنها مدتی کوتاه در سال ۱۹۹۸ در خدمت باشگاه بایرلورکوزن بود، اما نتوانست جایی برای خود در این تیم باز کند. یزدانی در بازی‌های دوستانه به میدان رفت، اما هیچ دیداری رسمی در بوندس‌لیگا برای لورکوزن انجام نداد.

او در سال ۱۹۹۹ به ایران بازگشت و به تیم استقلال پیوست. نویسنده: شهرام احدی حال علی دایی در زمینه افزایش انتظارات مردم از میزان کمک‌رسانی توسط شخص خود، می‌گوید: «دلم می‌سوزد که قضاوت‌های اشتباه درباره من می‌شود. نوشته شده بود که علی دایی در پنت‌هاوس ۱۴۰۰ متری و ۲ هزار متری زندگی می‌کند.» سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران اشاره می‌کند: «باید بگویم با این همه زحمتی که کشیدم، باید از یک زندگی مرفه برخوردار باشم. چون فکر می‌کنم حق من است.

اما در پنت هاوس زندگی نمی‌کنم. خانه من ۴۱۸ متری است.» مهاجم سابق تیم فوتبال بایرن‌مونیخ اضافه می‌کند: «من از همه مردم ایران عذرخواهی می‌کنم. درخواست‌ها از من آنقدر زیاد است که اگر تمام زندگی‌ام را بفروشم، بیش از ۲ روز نمی‌توانم به درخواست‌ها جواب بدهم. من یک نفر آدم هستم با دارایی محدود.

به اندازه خودم برای رفع گرفتاری مردم کار می‌کنم. توانم همین است . به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید علی دایی همچنین تاکید می‌کند: «اگر می‌خواستم جور دیگری زندگی کنم، شاید ۲۰ تا برج ۲۰ طبقه داشتم. اما همیشه دوست دارم سالم زندگی کنم.» گفتنی است که علی دایی پس از بیش از ۱۰ سال فعالیت در عرصه فوتبال باشگاهی ایران، نزدیک به ۳ سال است که پس از انتقاد از مقامات حکومتی در جمهوری اسلامی، از موقعیت سرمربی‌گری در لیگ برتر فوتبال باز مانده است.

شنیدن صوت از سلبریتی­‌های حکومتی تا سلبریتی‌های مردمی در ورزش ایران .