علی ربیعی: آماده مذاکره بودیم آمریکا مانع شد | DW | 30.09.2019

08/07/1398 06:38 ب.ظ

سخنگوی دولت ایران می‌گوید روحانی آمادگی داشت که در همان نیویورک با رهبران ۱+۵ گفت‌وگو کند اما ترامپ مانع این کار شد. ربیعی بیانیه سه کشور اروپایی درباره مسئولیت ایران در حمله به تاسیسات آرامکو را نیز تحریک‌آمیز خواند.

سخنگوی دولت ایران می‌گوید روحانی آمادگی داشت که در همان نیویورک با رهبران ۱+۵ گفت‌وگو کند اما ترامپ مانع این کار شد. ربیعی بیانیه سه کشور اروپایی درباره مسئولیت ایران در حمله به تاسیسات آرامکو را نیز تحریک‌آمیز خواند. سخنگوی دولت در کنفرانس خبری روز دوشنبه ۸ مهر (۳۰ سپتامبر) خود در تهران گفت: «ما به دیپلماسی و راه‌ حل نهایی نزدیک بودیم، اما دولت آمریکا مانع انجام آن شد مسئولیت عدم شکل‌گیری گفت‌وگو در نیویورک مستقیما بر عهده دولت آمریکا است.

»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید حسن روحانی در نیویورک با اصرار بر موضع"لغو تحریم‌ها پیش از هر گونه دیدار و گفت‌وگو" با ترامپ، فرصت دیدار با رئیس جمهور آمریکا و تغییر احتمالی هر چند کوچک در سیاست"فشار حداکثری" آمریکا را از بین برد.

نتیجه سرسختی و پاسخ منفی حسن روحانی به تلاش‌های رهبران سه کشور مهم اروپا، نزدیکی مواضع این کشورها به آمریکا بود. رفتار و مواضع هیئت ایرانی در نیویورک امید اروپایی‌ها به میانجی‌گری میان ایران و آمریکا و حفظ برجام را تا حدود زیادی از بین برد. headtopics.com

اغلب رسانه‌های ایران، به ویژه رسانه‌های نزدیک به هسته اصلی قدرت، رفتار و مواضع حسن روحانی در نیویورک را"نمایش اقتدار نظام" خواندند در حالی که بسیاری از ناظران می‌گویند خاطره‌ای که از حضور حسن روحانی در این دور از مجمع عمومی در سازمان ملل در ذهن‌ها باقی ماند"نمایش خنده‌های هیستریک" او بود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

ربیعی: اروپا مدرکی علیه ایران نداردسخنگوی دولت ایران اعلام کرد از کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان خواسته شده تا مدارک خود علیه ایران در حمله به آرامکو را ارائه دهند اما مدرکی نداشتند. - خبرگزاری آناتولی

ربیعی: مسئولیت عدم شکل‌گیری گفت‌وگو در نیویورک بر عهده آمریکاست/ رئیس‌جمهور حاضر بود بر سر میز ۱+۵ گفت‌وگو کندسخنگوی دولت گفت: ما به گفت‌وگو و راه حل نهایی نزدیک بودیم ولی دولت آمریکا آمادگی پذیرش آن را نداشت بنابراین مسئولیت عدم شکل‌گیری گفت‌وگو در نیویورک نیز برعهده او است.

'مقامات ایرانی آماده تغییرات جزئی در برجام هستند' | DW | 30.09.2019سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست خبری خود در تهران به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ گفت. بیشترین پرسش‌ها در رابطه با بحران برجام، تنش با آمریکا و تلاش‌های بین‌المللی برای رفع این تنش بود.

هنرپیشه‌ای که بی هالیوود جهانی شد | DW | 30.09.2019۳۰ سپتامبر ۱۹۸۵: ۳۴ سال پیش در چنین روزی سیمون سینیوره در روستایی در نورماندی فرانسه درگذشت. می‌گفت: «مردم باید از کار حکومت‌هایشان سر درآورند.»

شورای مدیریت گذار: مذاکره با همسایگان ایران را شروع می‌کنیم | DW | 29.09.2019شورای مدیریت گذار، یک تشکل سیاسی جدید مخالف جمهوری اسلامی در نشست دو روزه اعلام موجودیت خود در لندن اعلام کرد که به‌زودی مذاکرات خود با همسایگان ایران برای ایجاد خاورمیانه‌ای امن و عاری از رقابت‌های مخرب شروع خواهد کرد.

عکس روز: موهای پریشان بوریس جانسون | DW | 30.09.2019عکس روز: موهای پریشان بوریس جانسون موهای پریشان نخست‌وزیر بریتانیا ۱۵ پوند برایش آب می‌خورد. جانسون برای ظاهر شدن جلوی دوربین تلویزیون قبل از شروع نشست حزب محافظه‌کار، موهایش را به آرایشگر سپرد. کسی چه می‌داند، شاید در پایان روز دوباره موهایش سیخ شوند! تصویر دانش‌آموزان مدرسه‌ای را نشان می‌دهد که در حیاط مدرسه تصویر گاندی را بازسازی کرده‌اند. گاندی در مبارزه‌ برای استقلال هند، استفاده از هرگونه خشونت را رد می‌کرد. راه و روش خشونت‌پرهیز او (ساتیاگراها) هنوز هم الهام‌بخش جنش‌های سیاسی در کشورهای توسعه‌نیافته است.