علل افزایش مبتلایان به کرونا در اهواز از زبان فرماندار

فرماندار اهواز افزایش نمونه‌گیری، رفع محدودیت‌ها و بازگشایی مشاغل و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را از علل افزایش بیماران مبتلا به کرونا در اهواز برشمرد.

23/04/2020 08:11:00 ب.ظ

فرماندار اهواز: با افزایش نمونه‌برداری‌ها، تعداد افراد شناسایی شده مبتلا به کرونا افزایش یافته‌اند مشخص شده است که افراد زیادی مبتلا هستند اما پیش از این از آن‌ها نمونه‌گیری نمی‌شد هنوز مشخص نیست که امکان تهیه ماسک برای ارباب رجوع ادارات را داریم یا خیر

فرماندار اهواز افزایش نمونه‌گیری، رفع محدودیت‌ها و بازگشایی مشاغل و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را از علل افزایش بیماران مبتلا به کرونا در اهواز برشمرد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: شناسایی به موقع مبتلایان بدون علامت کرونا، در درمان زودتر آن‌ها و در پی آن جلوگیری از آلوده شدن افراد بیشتر، تاثیرگذار است.فرماندار اهواز تصریح کرد: همچنین رفع محدودیت‌ها و بازگشایی مشاغل کم‌ریسک و با ریسک متوسط و حضور پررنگ مردم در خیابان‌ها و بازارها و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، موجب سرعت انتشار ابتلا به کروناویروس شده است.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 هشدار فرانسه؛ ایران مذاکرات احیای برجام را به خطر می‌اندازد | DW | 27.07.2021

وی ادامه داد: افزایش موارد ابتلا به کروناویروس در اهواز باعث افزایش مرگ و میر نشده است. هیچکدام از شاخص‌ها در این خصوص مشکل خاصی ندارند و شرایط تحت کنترل است.عالمی‌نیسی بیان کرد: برای اینکه مردم احساس نکنند وضعیت عادی شده و خطر کرونا رفع شده است و رفت و آمد و حضور در خیابان‌ها را شروع نکنند، از نظر روانی وضعیت اهواز را برای توجه به خطر کرونا تغییر می‌دهیم و از طریق صدا و سیما، بیلبوردها و تبلیغات شهرداری و اتحادیه‌های اصناف نسبت به قرار دادن پیام‌های هشدار در مراکز کسب و کار در معرض دید مردم، اقدام می‌شود تا خطر ابتلا به کرونا برای مردم مشهود باشد.

وی ادامه داد: مجددا گندزدایی و ضدعفونی هدفمند اهواز در برنامه است تا نقاط دارای آلودگی بیشتر و همچنین ناوگان حمل و نقل عمومی و جایگاه‌های سوخت، ضدعفونی شوند.فرماندار اهواز گفت: هشت اکیپ نیز متشکل از نمایندگان ادارات ذیربط از جمله سازمان صمت، تعزیرات حکومتی، بهداشت، شهرداری و ناجا تشکیل شده تا بازرسی و کنترل مراکز تجاری و محیط‌های کسب و کار را انجام دهند و مطمئن شوند که این اصناف، پروتکل وزارت بهداشت را رعایت کنند. در صورتی که اصناف به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت عمل نکنند، مجبور به تعطیلی این مراکز می‌شویم. headtopics.com

وی بیان کرد: در کنار این اقدامات، اکیپ‌هایی توسط نیروهای بسیج فعال شده تا از طریق تذکر لسانی به مردم بگویند فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند را رعایت کنند. اتاق اصناف و اتحادیه‌ها نیز وظیفه نظارت بر اصناف را دارند و نیروهای اتحادیه و بهداشت در کنار هم بازرسی را انجام می‌دهند.

عالمی‌نیسی تاکید کرد: ارباب رجوع نیز هنگام مراجعه به ادارات، ملزم به استفاده از ماسک هستند. این گونه هم سلامت مردم و هم سلامت کارکنان حفظ می‌شود و هم با استفاده از ماسک متوجه می‌شوند که همچنان خطر کرونا جدی است.وی تصریح کرد: هنوز کرونا به صورت خطرناک و جدی در جامعه وجود دارد و اینکه محدودیت‌های کسب و کار یا محدویت‌های ترافیکی رفع شده است، به معنای پایان یافتن کرونا نیست.

فرماندار اهواز افزود: با افزایش نمونه‌برداری‌ها، تعداد افراد شناسایی شده مبتلا به کروناویروس افزایش یافته‌اند بنابراین مشخص شده است که افراد زیادی مبتلا هستند اما پیش از این از آن‌ها نمونه‌گیری نمی‌شد.وی گفت: اگرچه آمارها نشان می‌دهد که ۸۰ درصد مبتلایان به کروناویروس بهبود می‌یابند اما این بیماری برای کسانی که بیماری زمینه‌ای و یا سن بالا دارند، بسیار خطرناک است و برای این قشر، تهدید جدی محسوب می‌شود.

عالمی نیسی بیان کرد: انتظار می‌رود مردم همچنان کرونا را جدی بگیرند و در خیابان‌ها حضور پیدا نکنند و در صورت خروج از منزل، حتما از ماسک استفاده کنند و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.وی تصریح کرد: تا زمانی که مسئولین اعلام نکرده‌اند خطر کرونا پایان رسیده است، مردم فکر نکنند کرونا تمام شده است. headtopics.com

اسرائیل: برای بازگشت ایران به مذاکرات اولتیماتوم تعیین کنید | DW | 26.07.2021 ​​​​​​​هشدار نسبت به اعمال خشونت علیه مطالبات مردم خوزستان | DW | 26.07.2021 دوازدهمین شب اعتراضات سراسری؛ از شعار «مرگ بر خامنه‌ای» در تهران و کرج تا اختلال جدی اینترنت

فرماندار اهواز با اشاره به حضور مردم در مراکز تجاری در بعد از ظهرها، گفت: در خوزستان معمولا مردم بعد از ظهرها و هنگام غروب در مراکز تجاری حضور پیدا می‌کنند و اگر در این بازه زمانی، تراکم جمعیتی در مرکزی زیاد شود، انتشار بیماری نیز زیاد می‌شود.وی در خصوص تخلف برخی مطب‌های پزشکی در پذیرش بیماران، گفت: تعداد قابل توجهی از پزشکان که در مطب‌ها فعال هستند و همچنین کادر بهداشت و درمان شاغل در بیمارستان‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند. در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی اهواز باید نظارت بر مطب پزشکان را انجام دهد و با متخلفین برخورد کند.

عالمی نیسی با اشاره به بازرسی از وضعیت فعالیت اصناف افزود: پیش از این ۳۰۰ واحد متخلف که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکرده بودند، در عملیات میدانی پلمب شدند که مجددا در مرحله دوم این کار را انجام خواهیم داد. به صاحبان کسب و کار فرصت داده شد در سامانه سلامت ثبت‌نام و ابزار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را تهیه کنند بنابراین پس از این بازه زمانی اگر اصناف، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، ابتدا تذکر دریافت می‌کنند و پس از آن پلمب خواهند شد.

وی در خصوص کمبود یا نبود ماسک در داروخانه‌ها، عنوان کرد: طبق اعلام متخصصین عفونی، حتی اگر یک پارچه دولایه جلوی مجاری تنفسی قرار بگیرد، کارایی ماسک را دارد، بنابراین کسانی که می‌خواهند پروتکل بهداشتی را رعایت کنند، با حداقل امکانات نیز می‌توانند این کار را انجام دهند.

فرماندار اهواز ادامه داد: هنوز مشخص نیست که امکان تهیه ماسک برای ارباب رجوع ادارات را داریم یا خیر.وی گفت: حضور مردم در فضای سبز و فضای ساحلی نسبت به قبل بسیار کاهش یافته است اما مقرر شده پلیس راهور و بسیج در مناطقی که مردم به فضای سبز دسترسی دارند، مانند پنج نخل تا چهارشیر و بلوار فرودگاه، از اُتراق خانواده‌ها جلوگیری کنند. headtopics.com

عالمی‌نیسی تصریح کرد: فعالیت بستنی‌فروشی‌ها و فلافلی‌ها نیز بلامانع است اما این اماکن باید به صورت بیرون‌بر فعالیت کنند. بحث بازگشایی آرایشگاه‌ها نیز مطرح است اما در صورت فعالیت مجدد باید با نوبت‌دهی تلفنی و فاصله‌گذاری اجتماعی این اقدامات انجام شود. ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.

مستمری بازنشستگان باید ۱ میلیون و ۸۳۵ به اضافه ۹۶۵ هزار تومان افزایش یابد/ دولت با عدم تعهد به معیشت مستمری‌بگیران، آنها را می‌رنجاند/ پیگیری‌های حقوقی شروع شدرئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شهرستان تهران با بیان اینکه بین حداقل دستمزد ۱ میلیون و ۸۳۵ هزار تومانی کارگران، با کف حقوق ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی سال ۹۹، ۹۶۵ هزار تومان فاصله وجود دارد، گفت: «به منظور رعایت دقیق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه درباره‌ی کف حقوق، باید جمع ۹۶۵ هزار تومان با حداقل دستمزد، مبنای تعیین حداقل مستمری سال ۹۹ بازنشستگان تامین اجتماعی قرار گیرد.» مستمری بگیرانی هستن که فقط ۸۰ هزارتومان پایه حقوق دارن و بعد چند سال الان شده۲۸۰هزارتومان به نظرتون دولت یه خانواده ۳نفره در این اوضاع چطور با این ۲۸۰زندگی کنه؟؟؟!!!!!!!تو را خدا رسیدگی کنید

عده‌ای برای دفاع از سازمان تامین اجتماعی داد و قال دروغین راه انداخته‌اند/ افزایش حداقل مستمری به 2 میلیون 800 هزار تومان به استناد مصوبه مجلسعضو هیات مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی با ارسال نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خواستار اجرای مواد 96 و 111 قانون تامین اجتماعی و افزایش حداقل مستمری به 2 میلیون 800 هزار تومان شد.

تعداد بیماران بدحال کرونایی در تهران افزایش داشته است | DW | 22.04.2020رییس اورژانس تهران گفته است تعداد بیماران بدحال کرونایی در این شهر افزایش داشته است. رییس ستاد کرونا در تهران نیز گفته الگوی مراجعه بیماران کرونایی تغییر کرده و این بیماران تا بدحال نشوند به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند. شورای شهر تهران از باند دیکتاتوری هاشمی رفسنجانی مرگزده و همراه روحانی می باشند و دارند باهم عوام فریبی می‌کنند.

تعداد بیماران بدحال کرونایی در تهران افزایش یافته استتهران - ایرنا - رییس اورژانس تهران گفت: این روزها تعداد ماموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی کاهش یافته، اما بیماران کرونایی که منتقل می‌شوند بدحال‌تر بوده و به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند و بلافاصله از اورژانس به تخت‌های آی سی یو منتقل می‌شوند. رییس اورژانس تهران: آمبولانس بیماران کرونایی هم از سایر آمبولانس‌ها جدا شد. همچنین بلافاصله بعد از انتقال بیمار، اورژانس‌ها به فضایی وارد شده و بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه شست‌وشو شده و وارد چرخه می‌شدند

مرگبارترین تیراندازی تاریخ کانادا؛ شمار قربانیان افزایش یافتپلیس همچنان به دنبال یافتن پاسخ‌های این جنایت هولناک است. از آنجایی که قاتل با لباس و خودروی پلیس دست به این جنایت زده، پرسش‌ها در باره چرایی و چگونگی این حمله را بیشتر کرده است.

افزایش عادلانه دستمزد تورم‌زاست یا سیاست‌های نئولیبرالی؟ / از ابرسپرده گذاران بانکی تا ایجاد حباب در بازار بورس برای جمع‌آوری نقدینگی مردمدر این بازار پریشان اقتصاد، گناه مردم و سرمایه‌گذارانِ بالقوه بازار بورس چیست؛ مردمی که اگر از طبقه کارگر و مزدبگیر باشند، دستمزدشان به بهانه «تورم زا بودن» حتی به اندازه نصف هزینه‌های زندگی افزایش نیافته و هر ماه و هر سال، باید عواقب شوک‌تراپی‌های اقتصادی دولت را بر دوش کشیده و بالا رفتن سرسام‌آور هزینه‌های زندگی را تحمل کنند؛ مردمی که اگر از قضا، سرمایه اندکی هم داشته باشند و در اثر تبلیغاتِ مکرر دولت، آن را در بازار سهامِ حبابی سرمایه‌گذاری کنند، معلوم نیست عاقبتشان به کجا می‌کشد؟!