علل افزایش مبتلایان به کرونا در اهواز از زبان فرماندار

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فرماندار اهواز: با افزایش نمونه‌برداری‌ها، تعداد افراد شناسایی شده مبتلا به کرونا افزایش یافته‌اند مشخص شده است که افراد زیادی مبتلا هستند اما پیش از این از آن‌ها نمونه‌گیری نمی‌شد هنوز مشخص نیست که امکان تهیه ماسک برای ارباب رجوع ادارات را داریم یا خیر

جمال عالمی‌نیسی در نشست خبری امروز با اشاره به علل افزایش بیماران مبتلا به کرونا در اهواز اظهار کرد: از حدود ۱۰ روز پیش نمونه‌برداری سرپایی از مردم اهواز آغاز شده است به همین دلیل شاهد افزایش موارد ابتلا بوده‌ایم بنابراین یکی از علل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در اهواز، افزایش نمونه‌گیری بوده است. با این کار، شناسایی افراد مبتلا به کروناویروس افزایش می‌یابد و از آلوده کردن افراد بیشتر جلوگیری می‌شود.

وی ادامه داد: افزایش موارد ابتلا به کروناویروس در اهواز باعث افزایش مرگ و میر نشده است. هیچکدام از شاخص‌ها در این خصوص مشکل خاصی ندارند و شرایط تحت کنترل است. فرماندار اهواز گفت: هشت اکیپ نیز متشکل از نمایندگان ادارات ذیربط از جمله سازمان صمت، تعزیرات حکومتی، بهداشت، شهرداری و ناجا تشکیل شده تا بازرسی و کنترل مراکز تجاری و محیط‌های کسب و کار را انجام دهند و مطمئن شوند که این اصناف، پروتکل وزارت بهداشت را رعایت کنند. در صورتی که اصناف به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت عمل نکنند، مجبور به تعطیلی این مراکز می‌شویم.

وی تصریح کرد: هنوز کرونا به صورت خطرناک و جدی در جامعه وجود دارد و اینکه محدودیت‌های کسب و کار یا محدویت‌های ترافیکی رفع شده است، به معنای پایان یافتن کرونا نیست. عالمی نیسی بیان کرد: انتظار می‌رود مردم همچنان کرونا را جدی بگیرند و در خیابان‌ها حضور پیدا نکنند و در صورت خروج از منزل، حتما از ماسک استفاده کنند و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

وی در خصوص تخلف برخی مطب‌های پزشکی در پذیرش بیماران، گفت: تعداد قابل توجهی از پزشکان که در مطب‌ها فعال هستند و همچنین کادر بهداشت و درمان شاغل در بیمارستان‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند. در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی اهواز باید نظارت بر مطب پزشکان را انجام دهد و با متخلفین برخورد کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مستمری بازنشستگان باید ۱ میلیون و ۸۳۵ به اضافه ۹۶۵ هزار تومان افزایش یابد/ دولت با عدم تعهد به معیشت مستمری‌بگیران، آنها را می‌رنجاند/ پیگیری‌های حقوقی شروع شدرئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی شهرستان تهران با بیان اینکه بین حداقل دستمزد ۱ میلیون و ۸۳۵ هزار تومانی کارگران، با کف حقوق ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی سال ۹۹، ۹۶۵ هزار تومان فاصله وجود دارد، گفت: «به منظور رعایت دقیق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه درباره‌ی کف حقوق، باید جمع ۹۶۵ هزار تومان با حداقل دستمزد، مبنای تعیین حداقل مستمری سال ۹۹ بازنشستگان تامین اجتماعی قرار گیرد.» مستمری بگیرانی هستن که فقط ۸۰ هزارتومان پایه حقوق دارن و بعد چند سال الان شده۲۸۰هزارتومان به نظرتون دولت یه خانواده ۳نفره در این اوضاع چطور با این ۲۸۰زندگی کنه؟؟؟!!!!!!!تو را خدا رسیدگی کنید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

عده‌ای برای دفاع از سازمان تامین اجتماعی داد و قال دروغین راه انداخته‌اند/ افزایش حداقل مستمری به 2 میلیون 800 هزار تومان به استناد مصوبه مجلسعضو هیات مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی با ارسال نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خواستار اجرای مواد 96 و 111 قانون تامین اجتماعی و افزایش حداقل مستمری به 2 میلیون 800 هزار تومان شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تعداد بیماران بدحال کرونایی در تهران افزایش داشته است | DW | 22.04.2020رییس اورژانس تهران گفته است تعداد بیماران بدحال کرونایی در این شهر افزایش داشته است. رییس ستاد کرونا در تهران نیز گفته الگوی مراجعه بیماران کرونایی تغییر کرده و این بیماران تا بدحال نشوند به بیمارستان مراجعه نمی‌کنند. شورای شهر تهران از باند دیکتاتوری هاشمی رفسنجانی مرگزده و همراه روحانی می باشند و دارند باهم عوام فریبی می‌کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تعداد بیماران بدحال کرونایی در تهران افزایش یافته استتهران - ایرنا - رییس اورژانس تهران گفت: این روزها تعداد ماموریت‌های اورژانس پیش بیمارستانی کاهش یافته، اما بیماران کرونایی که منتقل می‌شوند بدحال‌تر بوده و به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند و بلافاصله از اورژانس به تخت‌های آی سی یو منتقل می‌شوند. رییس اورژانس تهران: آمبولانس بیماران کرونایی هم از سایر آمبولانس‌ها جدا شد. همچنین بلافاصله بعد از انتقال بیمار، اورژانس‌ها به فضایی وارد شده و بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه شست‌وشو شده و وارد چرخه می‌شدند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مرگبارترین تیراندازی تاریخ کانادا؛ شمار قربانیان افزایش یافتپلیس همچنان به دنبال یافتن پاسخ‌های این جنایت هولناک است. از آنجایی که قاتل با لباس و خودروی پلیس دست به این جنایت زده، پرسش‌ها در باره چرایی و چگونگی این حمله را بیشتر کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افزایش عادلانه دستمزد تورم‌زاست یا سیاست‌های نئولیبرالی؟ / از ابرسپرده گذاران بانکی تا ایجاد حباب در بازار بورس برای جمع‌آوری نقدینگی مردمدر این بازار پریشان اقتصاد، گناه مردم و سرمایه‌گذارانِ بالقوه بازار بورس چیست؛ مردمی که اگر از طبقه کارگر و مزدبگیر باشند، دستمزدشان به بهانه «تورم زا بودن» حتی به اندازه نصف هزینه‌های زندگی افزایش نیافته و هر ماه و هر سال، باید عواقب شوک‌تراپی‌های اقتصادی دولت را بر دوش کشیده و بالا رفتن سرسام‌آور هزینه‌های زندگی را تحمل کنند؛ مردمی که اگر از قضا، سرمایه اندکی هم داشته باشند و در اثر تبلیغاتِ مکرر دولت، آن را در بازار سهامِ حبابی سرمایه‌گذاری کنند، معلوم نیست عاقبتشان به کجا می‌کشد؟!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »