علت عدم ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش: آمار دقیق معلمان وجود ندارد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نبود یک آمار دقیق از معلمان علت اصلی عدم ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش است. عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات ‌و فناوری مجلس، با اعلام این موضوع ضمن اشاره به تشکیل کمیته‌ مشترک بین دولت و مجلس، از تشکیل جلساتی برای حل این مساله خبر داد. اخبار_ایران

محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات ‌و فناوری مجلس، با اعلام این موضوع ضمن اشاره به تشکیل کمیته‌‎ مشترک بین دولت و مجلس، متشکل از نمایندگانی از وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و نمایندگان کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش برای ساماندهی نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش از تشکیل جلساتی برای بررسی آن خبر داد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمع بندی این کمیته مشترک در نهایت به کمیسیون آموزش ارائه خواهد شد، به خبرگزاریگفته است: « کمیسیون در نظر دارد که بر مبنای این بررسی‌های کارشناسی طرحی برای ارائه صحن علنی مجلس ارائه کند. مهم‌ترین مشکل در ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش را نبود آمار دقیق فرهنگیان در سیستم‌های مختلف دولتی است.

به گفته او یکی دیگر از مشکلات در این حوزه را تعدد قراردادهای نیروی انسانی در آموزش و پرورش ظرف سال‌های اخیر است: «متأسفانه قراردادهای متنوعی از جمله خرید خدماتی، حق التدریس، پیمانی و بازنشستگان و غیره وجود دارد که کار ساماندهی را برای آموزش و پرورش دشوار کرده است.» عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات ‌و فناوری مجلس اضافه کرد: «کمیسیون آموزش نسبت به تعیین تکلیف و جذب نیروهای خدوم و زحمتکش آموزش و پرورش حساس است و حتما در این رابطه برنامه جدی خواهد داشت.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.