معلمان, مجلس

معلمان, مجلس

علت عدم ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش: آمار دقیق معلمان وجود ندارد

14/12/2020 01:15:00 ب.ظ

نبود یک آمار دقیق از معلمان علت اصلی عدم ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش است. عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات ‌و فناوری مجلس ، با اعلام این موضوع ضمن اشاره به تشکیل کمیته‌ مشترک بین دولت و مجلس ، از تشکیل جلساتی برای حل این مساله خبر داد. اخبار_ایران

محمدمهدی زاهدی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات ‌و فناوری مجلس، با اعلام این موضوع ضمن اشاره به تشکیل کمیته‌‎ مشترک بین دولت و مجلس، متشکل از نمایندگانی از وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و نمایندگان کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش برای ساماندهی نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش از تشکیل جلساتی برای بررسی آن خبر داد.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، 'سریع‌ترین انسان جهان' شد - BBC News فارسی چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمع بندی این کمیته مشترک در نهایت به کمیسیون آموزش ارائه خواهد شد، به خبرگزاریخانه ملتگفته است: « کمیسیون در نظر دارد که بر مبنای این بررسی‌های کارشناسی طرحی برای ارائه صحن علنی مجلس ارائه کند. مهم‌ترین مشکل در ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش را نبود آمار دقیق فرهنگیان در سیستم‌های مختلف دولتی است. در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش، سازمان امور استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه هر کدام یک آمار جداگانه دارند و این آمارها هیچ یک با هم یکسان نیست.»

به گفته او یکی دیگر از مشکلات در این حوزه را تعدد قراردادهای نیروی انسانی در آموزش و پرورش ظرف سال‌های اخیر است: «متأسفانه قراردادهای متنوعی از جمله خرید خدماتی، حق التدریس، پیمانی و بازنشستگان و غیره وجود دارد که کار ساماندهی را برای آموزش و پرورش دشوار کرده است.» headtopics.com

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات ‌و فناوری مجلس اضافه کرد: «کمیسیون آموزش نسبت به تعیین تکلیف و جذب نیروهای خدوم و زحمتکش آموزش و پرورش حساس است و حتما در این رابطه برنامه جدی خواهد داشت.»  ادامه مطلب: ایران وایر »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش