علت سانحه قطار زاهدان-تهران: 'افراد ناشناس' پیچ‌های ریل را باز کردند

09/07/1398 11:15:00 ق.ظ

یک مقام شرکت راه‌آهن ایران گفته است دلیل سانحه قطار زاهدان - تهران، که ۵ کشته و ده‌ها زخمی بر جای گذاشت، باز شدن پیچ، پابند و فنرهای ریل بوده است. این مقام شرکت راه‌آهن ایران از پاسخ به این سئوال که این کار خرابکاری بوده یا نه خودداری کرد.

یک مقام شرکت راه‌آهن ایران گفته است دلیل سانحه قطار زاهدان - تهران، که ۵ کشته و ده‌ها زخمی بر جای گذاشت، باز شدن پیچ، پابند و فنرهای ریل بوده است. این مقام شرکت راه‌آهن ایران از پاسخ به این سئوال که این کار خرابکاری بوده یا نه خودداری کرد. امدادرسانی و عملیات نجات این حادثه با انتقادهایی مواجه شد. غضنفر فولادی، رئیس کمیسیون عالی سوانح شرکت راه‌آهن به خبرگزاری ایسنا گفته است گزارش این حادثه را به وزیر راه و شهرسازی ارائه داده است.

آقای فولادی گفته است"برخی افراد ناشناس حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ پیچ و پابند ریل را در طول حدود ۵۰ تا ۶۰ متر باز و نقطه خطر ایجاد کردند و همین مسئله باعث خارج شدن قطار از ریل و بروز آن سانحه دردناک شد."

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی‌بی‌سی فارسی دنبال کنید رییس کمیسیون عالی سوانح شرکت راه‌آهن در پاسخ به این سوال که هدف از بازشدن پیچ و پابند ریل"سرقت یا خرابکاری" بوده گفت"ممکن است به هر دلیلی این پیچ‌ها از ریل باز شده باشد اما ما نمی‌توانیم آن را تشخیص دهیم و وظیفه این کمیسیون بررسی دلیل فنی بروز یک سانحه ریلی است."

پس از این سانحه، روابط عمومی قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق، خرابکاری در مسیر این قطار را تکذیب کرده بود.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

علت سانحه ریلی زاهدان-تهران مشخص شدرییس کمیسیون عالی سوانح شرکت راه‌آهن گفت: بررسی اعلام نتایج سوانح ریلی بستگی به نوع و پیچیدگی دارد که از چند ساعت تا نهایتا چند روز به طول می‌انجامد، اما علت سانحه ریلی قطار زاهدان-تهران بازشدن پیچ و پابندهای ریل توسط افراد ناشناس بوده که گزارش آن به وزیر هم ارسال شده است.

علت سانحه ریلی زاهدان اعلام شد؛ پیچ‌ ریل‌ها باز شده بود

سی و شش چینی در یک سانحه رانندگی جان باختندسی و شش نفر بر اثر برخورد یک دستگاه اتوبوس با کامیون در استان جیانگ‌سو چین جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی

کلیک‌باز: کرایه این ربات معادل قیمت یک خودرو استاین هفته از کرایه یکی از ربات‌های بوستون داینامیکس خواهیم گفت، به سراغ اولین یدک‌کش دوگانه‌سوز با سوخت هیدروژنی خواهیم رفت، از ترجمه ماشینی نوشته‌های پناهجویان در شبکه‌های احتماعی خبر می‌دهیم و از هدفون هوشمند آمازون رونمایی خواهیم کرد.

تظاهرات مردم لبنان علیه دولت این کشورمردم لبنان در مناطق مختلف این کشور در اعتراض به بحران اقتصادی تظاهرات کردند. - خبرگزاری آناتولی

عادل الجبیر: تلاش برای راضی نگاه داشتن ایران سبب تقویت رفتارهای خصمانه این کشور شدعادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، در گفتگو با شبکه فاکس‌نیوز آمریکا تاکید