علت اختلال و قطعی اینترنت در شبکه ایران چه بود؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

۱۸ تیر، اینترنت بار دیگر در ایران دچار اختلال گسترده شد. ساعت حدود ۱۹ و ۴۰ دقیقه اینترنت در بسیاری از نقاط ایران قطع شد و تنها وب‌سایت‌هایی که روی شبکه ملی اطلاعات قرار دارند، قابل دسترسی بودند. گزارش محسن سپهری👇 اخبار_ایران شهروندخبرنگاری قطع_اینترنت

ایران اخبار, ایران سرفصلها

۱۸ تیر، یازدهمین سالگرد جریان کوی «دانشگاه تهران» بود که اینترنت بار دیگر در ایران دچار اختلال گسترده شد. ساعت حدود ۱۹ و ۴۰ دقیقه اینترنت در بسیاری از نقاط ایران قطع شد و تنها وب‌سایت‌هایی که روی شبکه ملی اطلاعات قرار دارند، قابل دسترسی بودند.

اختلال و قطعی اینترنت در ایران در ساعت ۲۱ به پایان رسید و به گفته مسوولان، مشکل رفع شد. بنابی در توییتی دیگر و در توضیح توییت قبلی خود افزود: «تغییر مسیر به اتمام رسید و شبکه به پایداری ترافیکی رسید. اختلال DNS برای برخی سرویس‌دهندگان اینترنتی نیز گزارش شده که در حال بررسی دلایل آن هستیم. پس از روشن شدن دلایل در این‌باره گزارش خواهم داد.»

«پینگ» (Ping) یکی از ابزارهایی است که برای آزمایش در دسترس بودن یک آدرس آی‌پی یا «دامنه» (که آن هم تبدیل به آدرس IP می‌شود) و برای مشخص کردن مقدار زمان تاخیر چرخشی استفاده می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

علت کمبود مجدد انسولین قلمی در کشورمدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت علت کمبود انسولین قلمی در داروخانه های منتخب را توضیح داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

علت لاینحل ماندن مسائل سیاسی سوریه چیست؟/ نماینده پارلمان سوریه پاسخ می‌دهدیک نماینده پارلمان سوریه علت اصلی شکست تلاش‌ها در راستای یافتن راه‌حلی سیاسی برای پایان دادن به بحران امنیتی در کشورش را تشریح کرد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم یک علت بازگشایی‌‌ها بود/ تأکید نمکی بر جداسازی بیمارستان‌‌های کرونایی- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim🎥 وزیر بهداشت:اگر فشار بیاورند ناگفته‌ها را می‌گویم ما می‌دانستیم بازگشایی‌ها آمارها را بالا می‌برد این جهل ما نبود،این ضعف اقتصاد ما بود اگر قرار باشد روزی زحمات مورد هجمه قرار گیرد،من هم مجبورم حرفهایی بزنم که خارج از ظرفیت برخی اندیشه‌ها است كرونا
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تنها دوچرخه‌سوار پارالمپیکی ایران: وام گرفتم که دوچرخه استاندارد بخرمتنها دوچرخه‌سوار پارالمپیکی ایران: وام گرفتم که دوچرخه استاندارد بخرم تنها دوچرخه‌سوار پارالمپیکی ایران گفت چون دوچرخه‌اش قدیمی و غیراستاندارد بود برای تهیه دوچرخه مدرن جهت شرکت در مسابقات مجبور شد از بانک وام بگیرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

همکاری 25 ساله ایران و چین🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید: ایران از چین چه انتظاراتی دارد و در مقابل چین از ایران چه می‌خواهد؟ قراردادی که طرف چینی در آن از پرورش کرم ابریشم تا ساخت جاده و شهر در ایران دخالت خواهد داشت، چه منفعتی به ایران می‌رساند؟
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری کره جنوبی برای مراسم ترحیم مادر یک بزهکار جنسی گل فرستاد«آهن هی جونگ» در گذشته سیاستمدار هم‌حزبی مون جائه و استاندار استان چونگچانگ جنوبی بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »