علت لاینحل ماندن مسائل سیاسی سوریه چیست؟/ نماینده پارلمان سوریه پاسخ می‌دهد

19/04/1399 05:22 ب.ظ

علت لاینحل ماندن مسائل سیاسی سوریه چیست؟/ نماینده پارلمان سوریه پاسخ می‌دهد 👈عضویت

یک نماینده پارلمان سوریه علت اصلی شکست تلاش‌ها در راستای یافتن راه‌حلی سیاسی برای پایان دادن به بحران امنیتی در کشورش را تشریح کرد.

اعتمادآنلاین،

دکتر حسین راغب نماینده پارلمان سوریه که در حاشیه نشست ویدئویی سه‌جانبه رؤسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه با رسانه‌های کشورش گفت‌وگو می‌کرد تاکید کرد، نشست سه‌جانبه کشورهای ضامن توافق آستانه بسیار حائز اهمیت است و در مبارزه با تروریسم به کشورش کمک شایانی می‌کند.با این حال، این عضو کمیسیون آشتی ملی مجلس سوریه عنوان کرد، در سایه فشارهای اقتصادی و نظامی‌ای که ترکیه و آمریکا در صحنه سوریه تدارک دیده و می‌بینند، باید گفت واشینگتن و آنکارا عاملان اصلی کارشکنی در پیشرفت کار کمیته تدوین قانون اساسی و ضربه زدن به روند قانونمند و سیاسی در کشور به شمار می‌روند.

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

ادامه کودک‌ربایی پ.ک.ک/ی.پ.گ در شمال سوریهعناصر گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ طی یک هفته اخیر در مناطق تحت اشغال این گروه در شمال سوریه 4 کودک دیگر را ربودند. - خبرگزاری آناتولی

روسیه و چین با کمک‌رسانی از دو مرز به سوریه مخالفت کردند | DW | 08.07.2020روسیه و چین در نشست شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه مبنی بر ادامه تحویل کمک از دو پاسگاه مرزی ترکیه به سوی خاک سوریه را وتو کردند. روسیه خواهان باز بودن تنها یک مرز و تأمین نظارت مؤثر دولت مرکزی سوریه است.

روسیه و چین کمک های بین المللی به سوریه را وتو کردندروسیه و چین تمدید مکانیزم ارسال کمک‌های بشردوستانه سازمان‌ملل متحد به سوریه را وتو کردند

حمله تروریستی در تل‌‌ابیض سوریه 6 کشته به جا گذشت

بازرسان سازمان ملل حملات سوریه و روسیه به ادلب را «جنایت جنگی» دانستندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ایران و سوریه توافقنامه همکاری نظامی و امنیتی امضا کردندمحمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در جریان مراسم امضای توافقنامه همکاری نظامی و امنیتی با سوریه این اقدام را تصمیمی مشترک برای تقویت اراده دو کشور جهت مقابله با فشارهای آمریکا توصیف کرده است.