علایم خفیف ابتلا به کرونا / ناشنوایی؛ علامتی نادر

05/05/1399 06:43:00 ق.ظ

ناشنوایی؛ علامت نادر ابتلا به کرونا مردانی: *بدنبال ابتلا به کرونا، بروز ناشنوایی حالتی بسیار نادر است *نباید اینگونه باشد که هرفردی تا اندکی گوش‌هایش سنگین شد، فکر کند که به کرونا مبتلا شده *از بین رفتن حس بویایی و چشایی می‌تواند تا دو ماه پایدار باشد

یک‌ متخصص بیماری‌های عفونی ضمن برشماری علائم ابتلای خفیف به کرونا، گفت: اینکه هر فرد با دیدن تنها یک علامت در خود بلافاصله آن را به کرونا نسبت دهد، منطقی نیست. عمدتا سابقه تماس فرد با سایر مبتلایان کرونا اهمیت زیادی دارد. وی با اشاره به اینکه از بین رفتن حس بویایی و چشایی همچنان جزئی از علائم کرونا در برخی افراد است، ادامه داد: از بین رفتن حس بویایی و چشایی می‌تواند تا دو ماه پایدار باشد.

مردانی درد اندام‌ها و احساس درد در قسمت پشت بدن را از علائم کرونا معرفی کرد و افزود: اخیرا طی گزارشات هم می‌بینیم که این مورد نسبت به گذشته بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه هر بیمار کرونایی می‌تواند به علت استرسی که دارد، تپش قلب داشته باشد، تصریح کرد: اما این به آن معنا نیست که هرکس استرس یا تپش قلب داشت حتما به کرونا مبتلا شده است. این متخصص بیماری‌های عفونی افزود: درد شکم همراه با تب، بی‌اشتهایی، تهوع و استفراع می‌تواند نشانه‌ بروز کووید۱۹ باشد. البته اینکه هر فرد با دیدن تنها یک علامت در خود بلافاصله آن را به کرونا نسبت دهد، کار منطقی نیست. عمدتا سابقه تماس فرد با سایر مبتلایان کرونا اهمیت زیادی دارد، زیرا فردی که با بیمار مبتلا به کرونا در ارتباط نبوده اما علائم بیماری را دارد، ممکن است به بیماری دیگری دچار شده باشد.

مردانی با تاکید بر اینکه تقویت سیستم ایمنی بدن معمولا با دارو توصیه نمی‌شود، اظهار کرد: در واقع پدیده‌ای که می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند خواب خوب، استراحت کافی، خوردن سبزی و میوه تازه و نداشتن استرس است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 7104 نفر رسید

آمار ابتلا به کرونا در روسیه به 800 هزار و 849 نفر رسید

دولت آمریکا قیمت پایه جهانی واکسن احتمالی کرونا را مشخص کرد؛ هر فرد حدود ۴۰ دلاردولت آمریکا قیمت پایه جهانی واکسن احتمالی کرونا را مشخص کرد؛ هر فرد حدود ۴۰ دلار به گزارش خبرگزاری رویترز، این توافق که مشروط به تأیید محصول نهایی است، واکسن کافی را برای واکسیناسیون ۵۰ میلیون آمریکایی تضمین می‌کند.

ابتلای 1368 نفر به کرونا در اسرائیل طی یک روز

تکمیل فرم خود اظهاری داوطلبان دکتری مبتلا به کرونا آغاز شدسخنگوی سازمان سنجش: داوطلبانی که علائم بیماری آنها از ۲۸ تیر ۹۹ به صورت قطعی تایید شده تا فردا با مراجعه به درگاه اینترنتی سازمان فرم خوداظهاری را تکمیل کنند

میرباقری: نباید به خاطر کرونا هیات‌ها تعطیل شود