علاقه‌مند بودیم فیلمی بسازیم که زنان قدرتمند ایران را درست نشان دهد

20/05/1399 08:38 ب.ظ

سام کلانتری، کارگردان مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست»، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:علاقه‌مند بودیم فیلمی بسازیم که زنان قدرتمند ایران را درست نشان دهد این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

رقابت یک تیم ملی ایرانی این بار اما از سوی زنان. این روایت «جایی برای فرشته نیست» به کارگردانی سام کلانتری است که عنوان پرجایزه‌ترین مستند سال 98 را گرفته و به گفته کارگردانش، در اکران آنلاین با استقبال ایرانیان خارج از کشور و خانواده‌های داخلی مواجه شده است. این مستند در بخش‌های بهترین کارگردانی مستند ‌بلند، بهترین تصویربرداری، بهترین صدا، بهترین تدوین، بهترین موسیقی و تندیس هنروتجربه در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت نامزد شد و در نهایت هم به عنوان یکی از پرجایزه‌ترین فیلم‌های مراسم اختتامیه جشنواره...

این مستند در بخش‌های بهترین کارگردانی مستند ‌بلند، بهترین تصویربرداری، بهترین صدا، بهترین تدوین، بهترین موسیقی و تندیس هنروتجربه در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت نامزد شد و در نهایت هم به عنوان یکی از پرجایزه‌ترین فیلم‌های مراسم اختتامیه جشنواره سینماحقیقت معرفی شد. «جایی برای فرشته‌ها نیست» در آن مراسم توانست جایزه مشترک هنروتجربه را به همراه مستند «خط باریک قرمز»، جایزه بهترین موسیقی و جایزه مشترک ویژه هیات داوران بخش مستند بلند را به همراه «قهرمان گله» کسب کند. این مستند همچنین به همراه «واکس‌چه» و «صحنه‌هایی از یک جدایی» به عنوان پرفروش‌ترین فیلم و به همراه «پروژه ازدواج» و «صحنه‌هایی از یک جدایی» به عنوان پرمخاطب‌ترین فیلم جشنواره معرفی شد و جایزه ویژه تماشاگران را هم دریافت کرد.

اعتمادآنلاین

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

جزیره‌ای که در آن زنان را برای ازدواج می‌دزدند - BBC News فارسیدر پی انتشار ویدیوهایی از دزدیده شدن دو زن و مطرح شدن این مساله در سطح ملی، مقامات اندونزی وعده داده‌اند تا رسم مناقشه‌برانگیز عروس‌دزدی را در جزیره دورافتاده سومبا ممنوع کنند.

واکنش ابتکار و مولاوردی به اظهارات فتاح درباره ملک مرکز مطالعات زنانمولاوردی و ابتکار معاون سابق و فعلی امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به اظهارات پرویز فتاح- رئیس بنیاد مستضعفان درباره بازپس‌گیری یکی از املاک بنیاد که در اختیار مرکز مطالعات زنان بود، واکنش نشان دادند.

اولین پرونده حجاب اجباری و تحمیل خشونت به زنان در دادگاه بین‌المللی لاهه

داوطلبانی که در کارآزمایی واکسن کرونا مشارکت می‌کنند؛ انگیزه‌ها و خطراتممکن است از الزام‌ها و خطرات ناشی از کارآزمایی واکسن احتمالی ویروس کرونا متعجب شوید. در این گزارش به برخی از نکاتی که یک داوطلب کارآزمایی واکسن باید بداند، اشاره شده است.

دکتر فاوچی پیش‌بینی می‌کند که تا اوایل سال ۲۰۲۱ میلیون‌ها واحد واکسن کووید در دسترس باشد🔺دکتر فاوچی پیش‌بینی می‌کند که تا اوایل سال ۲۰۲۱ میلیون‌ها واحد واکسن کووید در دسترس باشد ⚡️متخصص ارشد بیماری‌های عفونی در ایالات متحده می‌گوید این امیدواری می‌رود که صدها میلیون واحد واکسن کرونا تا پایان سال جاری میلادی در دسترس باشد

افرادی که در گذشته رد صلاحیت شده‌اند برای ۱۴۰۰ ثبت نام نکنندسخنگوی شورای نگهبان در خصوص اعلام برخی از اسامی برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰، گفت: شورای نگهبان هنوز درگیر انتخابات نشده است و در این زمینه ورود نکرده و اقدامی نیز نکرده است. از جهات قانونی افراد می‌توانند در هر زمان ثبت نام کنند اما می‌توان توصیه کرد افرادی که در گذشته رد صلاحیت شده‌اند، دیگر ثبت نام نکنند.