علاقه روسیه به همکاری با ترکیه در زمینه تولید جنگنده‌های تی اف-ایکس

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس سازمان فدرال همکاری های فنی-نظامی روسیه از آمادگی این کشور برای همکاری با ترکیه در زمینه تولید جنگنده بومی تی اف-ایکس خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس سازمان فدرال همکاری های فنی-نظامی روسیه از آمادگی این کشور برای همکاری با ترکیه در زمینه تولید جنگنده بومی تی اف-ایکس خبر داد.دیمیتری شوگایف رئیس سازمان فدرال همکاری‌های فنی-نظامی روسیه اعلام کرد که این کشور آماده است با ترکیه در زمینه تولید جنگنده‌ ملی «تی اف-ایکس» همکاری کند.

جنگنده «تی اف-ایکس» ترکیه از جنگنده‌های نسل پنجم محسوب می شود که پروژه طراحی و ساخت آن همچنان ادامه دارد. وی که در چارچوب نمایشگاه بین المللی هوافضا «MAKS-2019» در مسکو با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، با اعلام این موضوع تصریح کرد: ما می‌توانیم موتور هواپیما و همچنین تجهیزات الکتریکی نظامی در اختیار ترکیه بگذاریم. آماده ایم تا در موضوع همکاری در زمینه صنعت دفاعی گفت‌وگو کنیم. رهبران دو کشور نیز تمایل خود برای افزایش همکاری ها در بخش صنایع دفاعی را اظهار داشته اند.

شوگایف همچنین با اشاره به زمان و جزئیات تحویل جنگنده های سوخو-35 و سوخو-57 به ترکیه نیز گفت: آنکارا علاقه خود به این هواپیماها را اعلام کرده است اما صحبت درخصوص قراردادها زود است. در مورد این موضوع با اسماعیل دمیر رئیس سازمان صنایع دفاعی ترکیه گفت‌وگو خواهیم کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوتین: رایزنی‌های ایران، روسیه و ترکیه برای حل مسئله سوریه موثر بوده استرئیس‌جمهور روسیه با اعلام حضورش در نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه گفت که رایزنی‌های این سه کشور بهترین راه برای حل‌وفصل مسئله سوریه بوده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رایزنی مسکو و آنکارا درباره امکان فروش جنگنده‌های ساخت روسیه به ترکیهآژانس خبری روسیه چهارشنبه 28 اوت اعلام کرد که مقامات مسکو و آنکارا در حال رایزنی برای بررسی امکان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دستگیری 67 نفر به ظن همکاری با گروه‌های تروریستی در شمال سوریه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سرشاخ شدن ترامپ با سران گروه ۷ بر سر بازگشت روسیهطبق گزارش‌ها، دونالد ترامپ طی یک مراسم شام خصوصی با رهبران حاضر در نشست گروه هفت، با لابی‌گری خود درخصوص پذیرش مجدد حضور روسیه در این گروه، با آن‌ها به نزاع پرداخت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دادگاه اروپا به خاطر مرگ وکیل افشاگر فساد در زندان، علیه روسیه رای داد♦️ دادگاه اروپا به خاطر مرگ وکیل افشاگر فساد در زندان، علیه روسیه رای داد ⚡️ سرگی_ماگنیتسکی در سال ۲۰۰۸، ۲۳۰ میلیون دلار کلاهبرداری مالیاتی مقام های دولتی را فاش کرد اما به اتهام فرار مالیاتی بازداشت و مدتی بعد در زندان درگذشت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ ماگنیتسکی در زندان محکوم کرددیوان حقوق بشر اروپا روسیه را در قضیه مرگ سرگئی ماگنیتسکی در زندان به پرداخت ۳۴هزار یورو محکوم کرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »