علائم شایع اومیکرون در کودکان/ آنتی‌بیوتیک‌ها تأثیری در درمان کرونا ندارند- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

19/11/1400 03:02 ب.ظ

آنتی‌بیوتیک‌ها تأثیری در درمان کرونا ندارند طباطبایی عضو کمیته علمی کرونا: علائم شایع اُمیکرون در کودکان بیشتر شامل گلودرد، خارش و سوزش گلو، آبریزش بینی و عطسه است؛ تب نیز ممکن است در کودکان دیده شود

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید دکتر سید احمد طباطبایی، درباره علائم شایع اومیکرون در کودکان به خبرنگار تسنیم گفت: بیشترین علائم شامل عفونت‌های تنفسی فوقانی یعنی گلودرد، خارش و سوزش گلو، آبریزش بینی، عطسه است؛ تب نیز ممکن است در کودکان دیده شود.

وی افزود: سردردهای شدید و استفراغ نیز ممکن است در کودکان بروز پیدا کند؛ علائمی مانند اسهال و تشنج نیز به ندرت در پی ابتلا به کرونا در کودکان دیده می‌شود. عضو کمیته علمی کرونا ادامه داد: معمولاً شاهد ابتلای خوشه‌ای خانواده‌ها به کرونا هستیم. ممکن است در افراد مختلف یک خانواده شدت و ضعف و مدت زمان بروز علائم یکسان نباشد.

دبیر بورد ریه اطفال تصریح کرد: اگر کودک و یا فرد مبتلا به کرونا دچار تنفس تند، تنگی نفس، سرفه‌های خشک زیاد و درگیری ریوی نباشد نیاز به اقدام درمانی خاصی نیست و صرفاً درمان علامتی انجام می‌شود یعنی داروهای ضدتب و ضددرد و آنتی‌هیستامین‌ها تجویز می‌شود. headtopics.com

تسنیم در توئیتر علایم زیر را اصلا ذکر نمی کند و در سایت آنرا در پاراگراف جداگانه و با ذکر 'وی افزود' جدا از علایم شایع بیماری ذکر می کند. طباطبائی: سردردهای شدید و استفراغ نیز ممکن است در کودکان بروز پیدا کند؛ علائمی مانند اسهال و تشنج نیز به ندرت در کودکان دیده می‌شود.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

دانشمندان: سطح ویتامین دی در بدن با علائم حاد کرونا مرتبط استهرچند نقش ویتامین دی در سلامت استخوان‌ها و سیستم ایمنی بدن شناخته شده بود اما تاکنون تاثیر آن بر علائم نوع حاد «کووید ۱۹» مشخص نشده بود. این و همون اوایل شیوع همه گیری کرونا دکترای زحمت کش ایران کشف کردند ولی متاسفانه بهشون اجازه داده نشد اعلام کنند

دیدار پوتین و ماکرون در کاخ کرملین + فیلم- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim🎥 دیدار پوتین و ماکرون در کاخ کرملین رؤسای جمهور روسیه و فرانسه شامگاه دوشنبه به منظور رایزنی در خصوص مسائل منطقه‌ای از جمله اوکراین، در کاخ کرملین دیدار کردند انگار این دیوث از هر کی خوشش بیلد بغلش میکنه وکنفراس میذاره وسان میبینه واز هر کسی بخواد انتقام بگیره اینجوری میکنه مردک احمق چاروق نه پوتین این پوتین هم بقول عربها...ولک سوده ....یه با معانقه وبوس وووویه بار چهارمترفاصله میگیره.. خبرگزاری فارس، در مطلبی باعنوان 'پاسخ به همه سوالات و شبهات درباره سفر رییس جمهور به روسیه' استدلالهایی مطرح کرده که تطبیق آن با سفر مکرون خالی از لطف نیست. منبع آگاه:در سایر دیدارها با رؤسای جمهور و نخست‌وزیران، پوتین همواره در عرض بالای این میز می‌نشیند.

شرایط جدید فعالیت صنوف در پیک ششم کرونااتاق اصناف ایران با اشاره به موج جدید شیوع ویروس کرونا و سیاست‌های پیشگیرانه ستاد ملی مقابله با کرونا از تعطیلی گسترده، اعلام کرد که تمام واحدهای صنفی باید نسبت به تزریق سه دوز واکسن کرونا و اخذ QR Code و نصب آن در واحد صنفی (در محل قابل رویت برای همگان) به فوریت اقدام کنند.

در جست‌وجوی واکسنی علیه همه سویه‌های ویروس کرونا | DW | 06.02.2022با گسترش سویه بسیار مسری اومیکرون ویروس کرونا بسیاری از تولیدکنندگان واکسن در پی تولید واکسنی برای مقابله با آن هستند. تیمی از پژوهشگران در توبینگن آلمان برای تولید واکسنی موثر برای مقابله با تمام سویه‌ها تلاش می‌کنند. آلمان سرزمین عالمان

سهم بالای واکسن نزده‌ها در بستری‌های بیمارستانی امیکرون / قله پیک ششم کرونا، احتمالا اسفند ماهمعاون درمان ستاد کرونا استان تهران: *در تهران در شیب صعودی موج ششم کرونا هستیم *آمار ابتلا بسیار بالا و کماکان صعودی است *هنوز اوضاع کرونا در پایتخت بحرانی نشده *بنظر می‌رسد در اسفندماه قله را تجربه کنیم *کسانی که بستری می‌شوند عمدتا واکسن تزریق نکردند

سرقت علائم و گاردیل در بزرگراه‌های پایتخت/تمهیدات شهرداری برای کاهش سرقت هاسرقت علائم و گاردیل در بزرگراه‌های پایتخت شهرداری تهران: *در بزرگراه‌ها شاهد سرقت تجهیزات شهری هستیم *سارقان نسبت به ربودن قسمت‌های فلزی دیوارهای صوتی اقدام می‌کردند *در نظر داریم با تغییر جزئیات مانع از سرقت شویم *سرقت‌ها در حوزه ما خرد است

؛ با گسترش سویه جدید کرونا موسوم به اومیکرون در کشور، شاهد افزایش ابتلای گروه سنی کودکان به این بیماری هستیم. طبق اعلام وزارت بهداشت 20 درصد مبتلایان در موج ششم کرونا با اومیکرون را کودکان تشکیل می‌دهند.

دکتر سید احمد طباطبایی، درباره علائم شایع اومیکرون در کودکان به خبرنگار تسنیم گفت: بیشترین علائم شامل عفونت‌های تنفسی فوقانی یعنی گلودرد، خارش و سوزش گلو، آبریزش بینی، عطسه است؛ تب نیز ممکن است در کودکان دیده شود.

وی افزود: سردردهای شدید و استفراغ نیز ممکن است در کودکان بروز پیدا کند؛ علائمی مانند اسهال و تشنج نیز به ندرت در پی ابتلا به کرونا در کودکان دیده می‌شود.

عضو کمیته علمی کرونا ادامه داد: معمولاً شاهد ابتلای خوشه‌ای خانواده‌ها به کرونا هستیم. ممکن است در افراد مختلف یک خانواده شدت و ضعف و مدت زمان بروز علائم یکسان نباشد.

دبیر بورد ریه اطفال تصریح کرد: اگر کودک و یا فرد مبتلا به کرونا دچار تنفس تند، تنگی نفس، سرفه‌های خشک زیاد و درگیری ریوی نباشد نیاز به اقدام درمانی خاصی نیست و صرفاً درمان علامتی انجام می‌شود یعنی داروهای ضدتب و ضددرد و آنتی‌هیستامین‌ها تجویز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه شاهد تجویز برخی داروها مانند"سیتریزین" و آنتی‌بیوتیک‌هایی مانند"آزیترومایسین" هستیم در حالی که تجویز این داروها جایی در پروتکل درمانی کرونا ندارد.

به گفته وی در موارد خفیف بیماری، صرفا درمان‌های علامتی و نگهدارنده شامل تأمین مایعات، استراحت و مرطوب کردن هوا کفایت می‌کند.

طباطبایی تأکید کرد: افراد مبتلا به کرونا از تماس با دودهای عنبرنسارا، اسپند و آتش بپرهیزند تا دچار مشکل در تنفس نشوند.