عقب‌نشینی نیروهای ناتو از افغانستان آغاز شد

29/04/2021 09:14:00 ب.ظ

نیروهای ماموریت حمایت قاطع ناتو شروع به عقب‌نشینی از افغانستان کردند. - خبرگزاری آناتولی

ناتو, آناتولی

عقب‌نشینی نیروهای ناتو از افغانستان آغاز شد یک مقام از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو ) به خبرنگار آ ناتو لی اعلام کرد که نیروهای ماموریت حمایت قاطع عقب‌نشینی از افغانستان را آغاز کرده‌اند.

نیروهای ماموریت حمایت قاطع ناتو شروع به عقب‌نشینی از افغانستان کردند. - خبرگزاری آ ناتو لی

29.04.2021بروکسل/ خبرگزاری آناتولییک مقام از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به خبرنگار آناتولی اعلام کرد که نیروهای ماموریت حمایت قاطع عقب‌نشینی از افغانستان را آغاز کرده‌اند.این مقام با اشاره به تصمیم متحدان ناتو در تاریخ 14 آوریل برای خروج از افغانستان از اول می، گفت: روند خروج آغاز شد.

وی با بیان اینکه خروج از افغانستان در یک روند منظم، هماهنگ و با دقت صورت خواهد گرفت، گفت: امنیت نیروهای‌مان در هر مرحله مهم ترین اولویت را دارد. برای حفظ پرسنل‌ خود تدابیر لازم را اتخاذ می‌کنیم.این مقام تعداد نیروها و زمان خروج کشورهای حاضر در افغانستان را اعلام نکرد، ولی گفت که ظرف چندین ماه این روند به پایان خواهد رسید.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

خروج نظامیان ناتو از افغانستان آغاز شدیک مقام ناتو روز پنجشنبه ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) گفت که خروج نیروهای درگیر در ماموریت «پشتیبانی قاطع» ناتو از افغانستان به روشی «هماهنگ» آغاز شده و تمام اقدامات لازم برای اطمینان از امنیت آن‌ انجام شده است. جمهوری اسلامی و آیت اله بایدن به توافق رسیدن .. بر علیه ؟؟؟ خوب شد

خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان آغاز شد خروج نیروهای آمریکا یی از افغانستان آغاز شد یکی از مسئولان پنتاگون که نخواست نامش ذکر شود، در گفت‌وگو با خبرنگار آ ناتو لی اظهار داشت: خروج نظامیان آمریکا یی از افغانستان آغاز شد. هنوز بخش بزرگی از نیروها و تجهیزات خارج نشده‌اند اما این روند آغاز شد.

آمریکا آخرین مرحله خروج نظامیانش از افغانستان را آغاز کرد خروج متحدان آمریکا در ناتو از افغانستان از روز پنجشنبه و با «هماهنگی» با ایالات متحده آغاز شده است. خدا کنه تراژدی عراق تکرار نشه امریکا با سر شکستگی تمام از افغانستان خارج میشه حضور امریکا چه دستاوردی برای مردم افغانستان داشت غیر از کشتار بیشتر جامعه زنان افغانستان خسارت خواهند دید ۲۰ سال نبرد در افغانستان برای هیچ با خروج آمریکایی درست مثل عراق افغانستان رو با سینی طلا به طالبان و ج ا تحویل خواهند داد

سناتور جمهوری‌خواه خروج آمریکا از افغانستان را «اشتباه» خواندمیچ مک کانل، س ناتو ر جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی و رهبر اقلیت سنای ایالات متحده، خروج نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان را «اشتباه» خواند و پیش‌بینی کرد طالبان به‌زودی دوباره افسار قدرت را در این کشور بدست خواهند گرفت. العربیه_فارسی مطمئن باش میگیرن

آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوریآغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری *ثبت‌نام از داوطلبان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ امروز آغاز شد *داوطلبان از ساعت ۸ تا ۱۸ روزهای ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت فرصت دارند تا با حضور در وزارت کشور، ثبت‌نام خود را انجام دهند

نیروهای ماموریت حمایت قاطع ناتو شروع به عقب‌نشینی از افغانستان کردند.طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، وی گفت: «خروج آغاز شده است.یکی از مسئولان پنتاگون از آغاز روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان خبر داد.Aa ایالات متحده آمریکا روز شنبه به طور رسمی آخرین مرحله از خروج نظامیان این کشور از افغانستان را آغاز کرد.

29.04. ایمنی نیروهای ما در هر مرحله اولویت اصلی است و ما همه اقدامات لازم را برای ایمن‌سازی پرسنل خود انجام می‌دهیم.2021 بروکسل/ خبرگزاری آناتولی یک مقام از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به خبرنگار آناتولی اعلام کرد که نیروهای ماموریت حمایت قاطع عقب‌نشینی از افغانستان را آغاز کرده‌اند.2021 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی یکی از مسئولان وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) که نخواست نامش ذکر شود، در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: مرحله اول خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان آغاز شد. این مقام با اشاره به تصمیم متحدان ناتو در تاریخ 14 آوریل برای خروج از افغانستان از اول می، گفت: روند خروج آغاز شد. وی گفت: «هرگونه حمله از سوی طالبان در حین خروج، با واکنش شدید همراه خواهد بود. وی با بیان اینکه خروج از افغانستان در یک روند منظم، هماهنگ و با دقت صورت خواهد گرفت، گفت: امنیت نیروهای‌مان در هر مرحله مهم ترین اولویت را دارد. خروج متحدان آمریکا در ناتو از افغانستان نیز از روز پنجشنبه و با «هماهنگی» با ایالات متحده آغاز شده است.

برای حفظ پرسنل‌ خود تدابیر لازم را اتخاذ می‌کنیم. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که پایان عملیات خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تا ۱۱ سپتامبر محقق می‌شود. وی تصریح کرد: در میان پرسنل خارج شده علاوه بر سربازان، کارمندان دولتی وابسته به وزارت دفاع، وزارت امور خارجه و پیمانکاران وجود دارند. این مقام تعداد نیروها و زمان خروج کشورهای حاضر در افغانستان را اعلام نکرد، ولی گفت که ظرف چندین ماه این روند به پایان خواهد رسید. وی همچنین تاکید کرد که به هر حمله طالبان هنگام خروج از افغانستان «پاسخ» خواهند داد. با این حال در توافقنامه‌ای که در ۲۹ فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی در دوحه، پایتخت قطر میان زلمی خلیلزاد، نماینده دولت ترامپ و گروه طالبان امضا شد، مهلت خروج نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان اول مه سال ۲۰۲۱ تعیین شده بود. - روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان جو بایدن٬ رئیس جمهور آمریکا دیروز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که 2500 نظامی باقی مانده این کشور تا 11 سپتامبر 2021 افغانستان را ترک خواهند کرد. جو بایدن، رئیس‌جمهور فعلی نیز که در 20 ژانویه بر سر کار آمده‌است، تاریخ اعلام شده را تغییر داده و اعلام کرد که این روند از اول ماه می آغاز شده و تا 11 سپتامبر به پایان خواهد رسید. وی همچنین با بیان اینکه جورج دبلیو بوش٬ رئیس‌جمهور اسبق آمریکا در ماه اکتبر سال 2001 از آغاز بمباران مواضع تروریستی در افغانستان خبر داده بود٬ تصریح کرد که دولت ایالات متحده پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر این تصمیم را اتخاذ کرده بود. سهم این پنج کشور ۶ هزار نیرو از ۹ هزار و ۵۹۲ نیروی ناتو در افغانستان است. گروه طالبان پس از دستیابی به توافق با آمریکا در دوحه از حمله مستقیم به نظامیان خارجی خودداری کرده است.

بایدن ضمن اشاره به تلاش‌های این کشور در راستای اینکه افغانستان بار دیگر به پایگاه تروریستی برای حمله به آمریکا تبدیل نخواهد شد٬ تاکید کرده که به حضور و گسترش نظامیان این کشور در افغانستان ادامه نخواهیم داد. وی همچنین ضمن اشاره به تصمیم دولت ترامپ مبنی بر خروج 2500 نظامی باقی مانده این کشور تا ماه مه از افغانستان٬ اظهار داشت: در اول مه روند خروج آخرین سرباز خود از افغانستان را آغاز خواهیم کرد. از سوی دیگر لودیوین دودونده، وزیر دفاع بلژیک روز چهارشنبه اعلام کرد خروج ۷۲ سرباز بلژیکی مستقر در مزار شریف با مشورت شریک آلمانی تا تابستان به پایان می‌رسد. اما در راستای خروج از افغانستان عجله نخواهیم کرد. این روند را در چارچوب یک مسئولیت٬ محتاطانه و با امنیت انجام خواهیم داد. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که عقب نشینی نیروهای ناتو می‌تواند افغانستان را به یک جنگ داخلی جدید بکشاند یا به بازگشت طالبان به قدرت بیانجامد. رئیس جمهور آمریکا بیان کرد: از روند گفت‌وگوهای دولت افغانستان با گروه طالبان حمایت می‌کنیم.

همچنین از حقوق زنان و دختران افغان نیز حمایت و به کمک‌های بشردوستان و توسعه‌ای خود نیز ادامه خواهیم داد. از سوی دیگر از کشورهای منطقه از جمله چین٬ روسیه٬ پاکستان٬ هند و ترکیه می‌خواهیم که از افغانستان بیشتر حمایت کنند. .