عفو بین‌‌الملل از طالبان خواست مانع آموزش دختران افغانستان نشود

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عفو بین‌‌الملل از طالبان خواست مانع آموزش دختران افغانستان نشود العربيه_فارسى

سازمان عفو بین‌الملل از گروه طالبان خواست که دانش آموزان دختر در افغانستان را از آموزش‌ محروم نکنند.

عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از جامعه جهانی خواست که از طریق کمک سازمان‌های حقوق بشری از اختصاص بودجه مناسب برای بخش آموزش در افغانستان اطمینان حاصل کند.این سازمان گفته است که طالبان با مسدود کردن مکتب‌ها ، آرزوی یک نسل دختران افغانستان را بر باد داده است. از سوی دیگر، اگنس کال مارد، دبیر کل سازمان عفو بین‌الملل، گفت: «هم اکنون دختران در افغانستان از بازگشت به مکتب منع شده‌اند. در سراسر افغانستان، حقوق و خواسته‌های یک نسل کامل از دختران نادیده گرفته شده و سرکوب می‌شود.»

گروه طالبان پس از تسلط بر افغانستان، دختران این کشور را از آموزش محروم کرده و از زنان افغان نیز خواستند که در خانه بمانند. این اقدام طالبان با واکنش‌های انتقادآمیز جهانی مواجه شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

درود بر عفو_بین‌الملل وشجاعتش دربرابر بنیادگرایی

همین عفو بین الملل است که سکوت عمیق کرده توجه هم نمی کند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا: روند خروج شهروندان آمریکایی از کابل به‌زودی از سر گرفته می‌شودیک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که این وزارتخانه در پی برنامه‌ریزی برای خروج شهروندان آمریکایی و دارندگان ویزای ایالات متحده از افغانستان پیش
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

امام جمعه بیرجند: استکبار برای از بین بردن ما از طریق سقط جنین تلاش می‌کند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حکم حبس لوکاس هرناندز از سوی دادگاه مدنی مادرید صادر شددادگاه عالی اسپانیا، لوکاس هرناندز، مدافع 25 ساله تیم ملی فرانسه و باشگاه بایرن مونیخ را به‌دلیل نقض قرار منع تعقیب، به حبس محکوم کرد و این بازیکن هفته
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا پس از ۴ سال غیبت به شورای حقوق بشر سازمان ملل باز می‌گرددمفهوم حقوق بشر در دهه‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ قرن بیستم حرف اول را در روابط و حقوق بین‌الملل می‌زد. با این حال در دو دهه گذشته به‌ویژه پس از جنگ‌های ایالات متحده در افغانستان و عراق، بهار عربی و بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی گفتمان حقوق بشر با یک چالش مفهومی جدی رو‌به‌رو شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مراسم قدردانی از عملکرد سربازان ارتش آلمان در افغانستان | DW | 13.10.2021ارتش آلمان با برگزاری یک مراسم بزرگ از زحمات سربازان این کشور در دوره اقامت و فعالیت‌شان در افغانستان قدردانی کرد. رئيس جمهوری آلمان و همچنین رئیس پارلمان این کشور نیز در این مراسم حضور داشتند. ! Muhammad Qasim has seen Prophet Muhammad SAW many times in his dreams. In Qasim’s dreams Prophet Muhammad SAW has shared important messages for the Muslim ummah. Muhammad Qasim Dreams - Learn about these messages and their importance at
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پیگیر طرح قطع دست دلالان و واسطه‌ها از بازار تأمین نهاده‌های دامی هستیمرئیس جمهور در ادامه برنامه‌های سفر به استان فارس در روستای کناره، یکی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین روستاهای کشور حضور یافت و از نزدیک با شماری از دامداران و کشاورزان روستا گفتگو کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »