عفو بین‌المل: نامه سازمان ملل به ایران درباره کشتار ۶۷ یک دستاورد است | DW | 09.12.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای نامه ‌ای را که کارشناسان سازمان ملل متحد به دولت ایران در ارتباط با اعدام‌های سال ۶۷ فرستاده را یک نقطه عطف برای دستیابی به حقیقت و عدالت دانست.

کارشناسان سازمان ملل متحد در سپتامبر سال گذشته به دولت ایران در ارتباط با اعدام‌های سال ۶۷ را نقطه عطفی برای دستیابی به عدالت و حقیقت در این عرصه توصیف کرد.

اعدام‌شدگان عمدتاً طرفداران سازمان مجاهدین خلق ایران و سایر گروه‌های چپ و مخالف جمهوری اسلامی ایران بودند. کارشناسان سازمان ملل خواستار رسیدگی"كامل" و"مستقل" و همچنین"گواهی دقیق مرگ" اعدام شدگان شده و هشدار داده بودند که در صورت ادامه این وضعیت و عدم پذیرش این امر، تحقیقات بین‌المللی برای روشن کردن آنچه اتفاق افتاده ضرورت «ما نگران هستیم که این اقدام به معنای جنایات علیه بشریت باشد.» خوانده و گفته که کشتار بدون رسیدگی و مجازات نخواهد ماند.

عفو‌بین‌الملل قبلا یک گزارش ۳۰۰ صفحه‌ای در مورد اعدا‌م‌های سال ۶۷ منتشر کرده و نوشته بود که مرگ هزاران قربانی هنوز ثبت نشده و هزاران جنازه ناپدیدشده در نقاط مختلف ایران دفن شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

DontExecuteZam زم_یکی_ازما روح‌الله_زم روح_الله_زم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نامه به رئیس مجلس در اعتراض به طرح تشکیل سازمان طب اسلامی | DW | 20.03.2021رئیس سازمان نظام پزشکی می‌گوید طرح شماری از نمایندگان مجلس برای ایجاد سازمان طب اسلامی موجب وهن چهره علمی ایران می‌شود. او از رئیس مجلس خواسته 'از آسیب روزافزون شبه علم و روش‌های انحرافی و وهن‌آلود پیشگیری شود'. مطمئن باشید، بزودی با این حرف، رئیس سازمان نظام پزشکی برکنار میشه... چيزي با عنوان طب اسلامي وجود خارجي ندار د در واقع همان طب سنتي و بومي است كه به غلط طب اسلامي گفته ميشود هویت دروغین و تشگیلات و علوم بی منطق جاهلیت تحمیلی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران از ایران ایرانیان حذف کنار گذاشته نشود هیچی در ایران اصلاح شدنی نیست و اصلاحات جاهلانه هم یک به نعل یکی به میخ، جوابگو نیست.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عفو بین‌الملل نامه سازمان ملل درباره اعدام‌های ۶۷ را یک 'دستاورد بزرگ' خواند - BBC News فارسیسازمان عفو بین الملل روز سه‌شنبه نامه چند ماه پیش کارشناسان سازمان ملل به دولت ایران که در آن خواستار پاسخگویی درباره اعدام گسترده زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ شدند را یک 'دستاورد بزرگ' توصیف کرده است. کارشناسان سازمان ملل در نامه ماه سپتامبر خود هشدار داده بودند که آن کشتارها می تواند به مثابه جنایت علیه بشریت باشد. تف تو شرف نداشتت bbc مثلا با مردمی و ۱۰۰ درصد دروغگو و مفت خور رهخری
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نامه رییس سازمان نظام پزشکی به وزیر بهداشت برای خرید واکسن کرونارئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به وزیر بهداشت ضمن اشاره به اهمیت زمان در مقابله با همه گیری کووید ۱۹، تهیه واکسن این بیماری در مقطع زمانی مشخص را خواستار شد و گفت: سازمان نظام پزشکی نیز در این خصوص اقدامات خود را با تشکیل کمیته ای آغاز کرده است. خیلی هم خوب😍 میگیرید ؟ خایهای باقر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نامه نسرین ستوده به رییس سازمان زندان‌ها: شرایط زندان قرچک غیر انسانی است، تعطیلش کنیدنسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر محبوس در زندان_قرچک، طی نامه‌ای به رییس سازمان زندان‌ها، خواهان تعطیلی این زندان ویژه زنان به دلیل شرایط غیر استاندارد، غیر بهداشتی و غیر انسانی آن شد. منم به نوبه خود خواستار استرداد مجسمه آزادی در نیویورک و نصب آن در میدان آزادی تهران هستم. کرونای نسرین ستوده چی شد؟ یادته چه جنده بازی دراوردی سر اون قضیه؟ فصل جوایز اومد بیرون جوایز نقدی رو درو کرد بعداز عید باز فصل اعتصاب آجیلی شروع میشه باز فصل جوایز و تکرار همین چرخه تا مرگ این نکبت... FardadFarahzad نسرین ستوده یه مریض روانیه
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

نامه ۳۹ سازمان حقوق‌بشری به ملل متحد درباره نقض ساختاری حقوق بشر در ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نامه کنشگران ایرانی به سازمان ملل: از همه‌پرسی گذار پشتیبانی کنید102 کنشگر سیاسی و مدنی و زندانی سیاسی‌عقیدتی از داخل ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل، خواستار راستی اینا که مزدور درجه ۲ هستن رو هم شما پول میدید یا فقط به درجه یک ها و اره اینترنشنال پول میدید
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »