عفو بین‌الملل: جهان چشم خود را بر روی اعدام‌های ۶۷ بسته است

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

سازمان عفو بین الملل گزارش نهایی خود را پس از دو سال تحقیق درباره کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷ به فارسی منتشر کرده است. عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای به مناسبت انتشار نسخه فارسی این تحقیق، از جامعه جهانی برای چندین دهه نادیده‌ گرفتن این کشتار انتقاد کرده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گفته آقای لوتر، اعدام‌های سال ۶۷ جنایت علیه بشریت است،"جنایتی آن‌چنان فجیع که نه فقط قربانیان و بازماندگان و کشور مورد نظر بلکه کل بشریت را جریحه‌دار می‌کند".

مصطفی پورمحمدی، ابراهیم رئیسی، مرتضی اشراقی و حسینعلی نیری از جمله مقام‌هایی بودند که درباره اعدام زندانیان تصمیم گرفتند. این اعدام‌ها با فتوای آیت‌الله خمینی رهبر ایران انجام شد.بر اساس روایت بازماندگان، متهمان در جلسه‌هایی سریع و بدون تشریفات قضایی معمول و برخی بدون آنکه بدانند چه سرنوشتی در انتظارشان است به اعدام محکوم و مخفیانه اعدام شدند.

در مورد تهران، این نگرانی‌ها از آن رو تشدید می‌شود که، بنا به یافته‌های عفو بین‌الملل، ۹۹ درصد از ۳۳۵ قبر واقع در گورستان بهشت زهرا، که مقام‌ها و مسئولان به عنوان محل دفن قربانیان اعدام‌ها معرفی کرده بودند، در سایت رسمی و اینترنتی بهشت زهرا به ثبت نرسیده و فقط سه مورد از آن‌ها ثبت شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاسخ مکرون به تمسخر همسرش از سوی رئیس‌جمهوری برزیل: «خیلی گستاخانه» استامانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه روز دوشنبه 26 آگوست 2109 تمسخر همسرش از سوی ژائیر بولسونارو،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دبیر کمیته فیلترینگ: اقدامات ایران در سالم‌سازی فضای مجازی خاری در چشم دشمنان استدبیر کمیته فیلترینگ کشور با تاکید بر این موضوع که حتی در کشورهای خارجی برای استفاده کودکان از فضای مجازی محدودیت‌هایی اعمال می‌شود، گفت: ما درصدد محدودسازی فضای مجازی نیستیم و نمی‌خواهیم با اعمال محدودیت خاص به نفع جریان خاص یا گروه خاصی حرکت کنیم. از تمام فعالیت‌هایی که مانع تاثیر محتواهای نامناسب باشد، حمایت و با آنها برخورد نمی‌کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جهانگیری: دولت برای اداره کشور به تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند استجهانگیری: دولت برای اداره کشور به تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند است اقتصاد مقاومتی باید به حدی برسد که کشور در برابر تکانه‌های خارجی مستحکم بماند خودکفایی در تولید بنزین داخلی و تکمیل طرح‌های بنیانی اقدامات هوشمندانه در برابر توطئه‌های دشمنان است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لاریجانی: امروز کارهای وزارت اطلاعات از پختگی لازم برخوردار استرئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «وزارت اطلاعات در فراز و فرودهای کشور شرایط متفاوتی را تجربه کرده است»، اظهار کرد: امروز کارهای وزارت اطلاعات از پختگی لازم برخوردار است و تسلط خوبی در این وزارت مشاهده می‌شود که دستاورد مهمی است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کمالی‌پور: شکایتی در خصوص دستگیری مازیار ابراهیمی به کمیسیون قضایی مجلس نرسیده است🔻یحیی کمالی‌پور، نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:شکایتی در خصوص دستگیری مازیارابراهیمی به کمیسیون قضایی مجلس نرسیده است/کمیسیون حقوقی قصد ندارد وارد پرونده مازیار ابراهیمی شود این مطلب را اینجا_بخوانیم👇
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: نظم نوین هژمونیک جهانی ساخته آمریکا رو به زوال است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimیک تحلیلگر سیاسی آمریکایی به وضعیت نامطمئن هژمونی و رهبری ایالات متحده در عرصه بین‌المللی اشاره کرد و گفت: نظم نوین جدید هژمونیکی که توسط آمریکا ساخته شده، رو به زوال و نابودی گذاشته است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »