عفو بین‌الملل: جان نرگس محمدی، فعال حقوق بشر در خطر جدی است | DW | 14.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی هشدار داده که جان نرگس محمدی، مدافع حقوق بشر در خطر است. تمام علائم کرونا در او مشاهده می‌شود، ولی از امکانات درمانی محروم است. این سازمان خواستار آزادی سریع او شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه ایران و هیئت نمایندگی دائمی ایران در سازمان ملل هشدار داده است که جان نرگس محمدی، فعال حقوق بشر در زندان (زنجان) در خطر است. در این بیانیه که تاریخ دوشنبه ۲۳ تیر ( ۱۳ ژوئیه) را دارد، به وضع وخیم نرگس محمدی و علائم ابتلا به کووید ۱۹ اشاره شده و آمده است که او «در شرایط غیرانسانی» نگه داشته می‌شود و مقام‌های ایران با محروم کردن وی از مراقبت‌های بهداشتی و درمانی «سلامتی و زندگی او را به خطر انداخته‌اند».

نرگس محمدی پیشاپیش نیز وضع جسمی مساعدی نداشت و در زندان به بیماری‌های مختلف دچار شده بود. سازمان عفو بین‌الملل خطاب به ابراهیم رئیسی به سابقه بیماری و عمل جراحی او در سال‌های اخیر اشاره و تاکید کرده است که چنین روشی مصداق بارز شکنجه است. سازمان عفو‌بین‌الملل در بیانیه خود خطاب به رئیسی، به فعالیت‌های حقوق بشری نرگس محمدی اشاره کرده است. از جمله اعتراض به کشتار معترضین به گرانی بنزین در آبان‌ماه سال گذشته و این که فعالیت‌های حقوق بشری نرگس محمدی، منشاء اتهاماتی نظیر «ایجاد اختلال در زندان» (که اشاره‌ای است به تحصن او همراه با گروهی از زندانیان به سرکوب اعتراض‌های آبانماه)، «به خطر انداختن امنیت ملی»، «افترا علیه رئیس زندان اوین» شده است.

هم‌چنین خواسته شده که حق اولیه او تماس خانواده‌اش بویژه با فرزندانش است که اکنون مدت‌هاست از آن محروم است. یکی دیگر از درخواست‌ها این است که به شکنجه و بدرفتاری با او پایان داده شود. بیانیه خواسته است که یک نهاد مستقل و بی‌طرف فورا به وضع نرگس محمدی و اتهاماتی که به او زده شده است، رسیدگی کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد عفو بین‌الملل از سهل‌انگاری دولت‌ها در قبال کادر درمانی | DW | 13.07.2020سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرده که بیش از ۳۰۰۰ نفر از کادر درمانی در اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند. این نهاد از رویکرد دولت‌ها در برابر کادر درمانی انتقاد کرده است. برخی از افراد کادر درمانی حتی به زندان افتاده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

موارد جدیدی از ابتلا به کووید۱۹ در منطقه پرجمعیت ادلب در سوریه گزارش شده است🔺موارد جدیدی از ابتلا به کووید۱۹ در منطقه پرجمعیت ادلب در سوریه گزارش شده است ⚡️ یک گروه نظارت در سوریه روز شنبه ۲۱ تیر گزارش داد که دست کم دو پزشک دیگر در بیمارستان ادلب در شمال غربی سوریه، که در دست مخالفان رژیم سوری است، به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در فاز دوم پتروشیمی تندگویان در ماهشهر؛ آتش «مهار شده است»فاز دوم پتروشیمی تندگویان در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، عصر روز یکشنبه دچار آتش‌سوزی شد. روابط عمومی پتروشیمی تندگویان اعلام کرد که این آتش‌سوزی « مهار» شده و «شرایط تحت کنترل قرار گرفته است»
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ تهران در وضعیت قرمز، مرگ ۹۷ نفر در ۲۴ ساعت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مقاله چاووش‌اوغلو در پولیتیکو در انتقاد از رویکرد اتحادیه اروپا در قبال آنکاراوزیر امور خارجه ترکیه در مقاله‌ای برای نشریه پولیتیکو از رویکرد برخی از کشورهای اتحادیه اروپا در مورد آنکارا انتقاد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پارک تفریحی دیزنی در فلوریدا بازگشایی شد؛ پوشیدن ماسک صورت و رعایت فاصله‌گیری اجتماعی اجباری است🔺پارک تفریحی دیزنی در فلوریدا بازگشایی شد؛ پوشیدن ماسک صورت و رعایت فاصله‌گیری اجتماعی اجباری است ⚡️مجموعه تفریحی دنیای والت دیزنی روز شنبه ۲۱ تیر، برای اولین بار بعد از چهار ماه تعطیلی در طول بحران کرونا، به روی عموم باز شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »