عفو بین الملل، سپاه پاسداران را به کشتار غیرقانونی سوخت‌بران در سیستان و بلوچستان متهم کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

عفو بین الملل با صدور بیانیه ای در سایت خود می گوید که سپاه پاسداران ایران علیه سوخت‌بران غیرمسلح در نزدیکی شهر سراوان در استان سیستان و بلوچستان، به طور غیرقانونی به نیروی مرگبار متوسل شده است.

عفو بین الملل در این بیانیه که روز سه شنبه ۱۲ اسفند منتشر کرد، گفته است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آشکارا «قوانین بین المللی مبنی بر ممنوعیت مطلق سلب خودسرانه حق زندگی را نقض کرده است.» عفو بین الملل خواستار تحقیقات مستقل در این خصوص شد. در روزهای اخیر شهر سراوان در استان سیستان و بلوچستان شاهد خشونت و درگیری هایی بود. چند روز پیش اعلام شد که نیروهای سپاه پاسداران در نقاط صفر مرزی «آسکان» شهرستان سراوان در سیستان و بلوچستان به سوی سوخت‌بران شلیک مرگبار کرده‌ اند.

به گفته نهاد حقوق بشری «عفو بین الملل» بر اساس اظهارات فعالان حقوق بشری بلوچ که با شاهدان دست اول تیراندازی مصاحبه کردند، دست کم ۱۰ نفر از جمله یک پسر بچه ۱۷ ساله در تیراندازی ۲۹ بهمن کشته شدند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

عفوبین الملل، نسل کشی در یمن و تحریم غذا ودارو را دراین کشور، بعد از6سال، هنوز محکوم نکرده. همینقدر وقیح.

چرا دائما نیروهای نظامی در ایران را با هم خلط میکنند؟این یگان ویژه نیروانتظامی است سپاه وارتش مرزباننددرشهرک چمران ماهشهرهم نیروی انتظامی بودکاری هم به علل آن ندارم اماقاطی کردن عمدی نیروی'رزمی'با'انتظامی'وقتی که لباس وعلائم تصاویرهم نشان میدهدیاداورکاری است که با ارتش شاه کردند

سوخت بر نه قاچاقچی سوخت

خوب که چی روزانه هزارتا جوجه ملا که امامان جمعه هستند ترامپ رو محکوم می‌کنند عفو بین الملل هم عملکردش همینه 42 ساله دارن میکشن اعدام می‌کنند تجاوز وووووو. چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟

گور پدر عفو بین الملل. گوه خورده محکوم کرده. دیوثای بی خاصیت.

عفو بین الملل از کشتار کودکان یمن و شهادت مرزبانان سخن نگفت ؟؟؟؟

خب این چه دردی از ما دوا میکنه😡

عفو بین الملل خره کیه!!!!👎👎👎👎

قاچاقچی سوخت

متهم شدن ، حالا چه گوهی میخوان بخورن عفوی ها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عفو بین ‌الملل بار دیگر‌ خواستار آزادی زندانیان سیاسی از زندان‌های ایران شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

عفو بین الملل: ایران به شکنجه‌، اعدام و قطع عضو ادامه می‌دهدسازمان عفو بین الملل در گزارش سالانه خود، مسئولان نظام ایران را به بازداشت خودسرانه صدها معترض و مدافع حقوق بشر و همچنین اعمال مجازات‌های اعدام، شکنجه و قطع عضو متهم کرد. العربیه_فارسی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

گزارش عفو بین الملل از روند جداسازی خانواده های اویغور در چینسازمان عفو بین الملل در تازه ترین گزارش خود، داستان دردناک سیاست های جداسازی چین علیه اقلیت مسلمان اویغور در غرب کشور را روایت می کند. این سازمان بار دیگر رفتار دولت چین را غیرانسانی و محکوم می کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمله راکتی به پایگاه آمریکایی «بلد» در عراق- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimحمله راکتی به پایگاه هوایی «بلد» در عراق منابع خبری از شلیک دو راکت به پایگاه هوایی بلد در استان صلاح الدین که در آن نظامیان آمریکایی مستقر هستند، خبر دادند این دو راکت به نزدیکی و اطراف این پایگاه نظامی اصابت کرده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

توصیف پاپ از دیدار با آیت الله سیستانی- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimپاپ: دیدار آیت‌الله سیستانی باعث مسرت روحی‌ام شد در جریان سفر به عراق خیلی بیشتر از بقیه مسافرت‌ها خسته شدم؛ این تصمیم را با آگاهی از خطراتی که داشت گرفتم PopeInIraq و در ادامه یک شیشکی بلد برای ولی امر مسلمین جهان سید علیل خامنه‌ای کشیدند 😄 خوشم میاد رهبر ایرانو تخمشم حساب نکرده شناخت و درک بی‌طرفانه مسائل و مشکلات و از خودگذشتگی برای رفع آنها شرط اول برای تاثیرگذاری و اصلاح جوامع است. آیت الله سیستانی همان قدری خوب عمل کرد که پاپ آفرین بر هر دو آنها.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »