عفو بین‌الملل جزئیات تازه‌ای درباره کشتار معترضان آبان در ایران منتشر کرد | DW | 20.05.2020

31/02/1399 11:19 ب.ظ

عفو بین‌الملل در سندی مشخصات ۳۰۴ تن از کسانی را که در جریان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ به دست نیروهای امنیتی ایران کشته شدند، منتشر کرد. این سازمان خواستار تحقیق شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره کشتار معترضان شده است.

عفو بین‌الملل در سندی مشخصات ۳۰۴ تن از کسانی را که در جریان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ به دست نیروهای امنیتی ایران کشته شدند، منتشر کرد. این سازمان خواستار تحقیق شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره کشتار معترضان شده است. این سند حاوی مشخصات ۳۰۴ مرد، زن و کودکی است که بنا به مستندات سازمان عفو بین‌الملل به دست نیروهای امنیتی ایران کشته شدند. این اعتراضات در فاصله ۲۴ تا ۲۸ آبان ۱۳۹۸ صورت گرفت.

سازمان عفو بین‌الملل در این سند به این نتیجه رسیده است که"استفاده‌ نیروهای امنیتی از سلاح‌های مرگبار علیه جان‌باختگان در اکثریت وسیعی از موارد اقدامی غیرقانونی بوده است".

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید بر اساس تحقیقات گسترده‌ای که این سازمان انجام داده، از جمله تجزیه و تحلیل ویدئوها،"هیچ سندی وجود ندارد که نشان دهد معترضان سلاح گرم در اختیار داشتند و رفتارشان تهدید جانی قریب‌الوقوعی متوجه نیروهای امنیتی و دیگر افراد کرده بود".

سازمان عفو بین‌الملل همزمان به این موضوع اشاره کرده است که"از دو استثناء در شهر ماهشهر در تاریخ ۲۷ آبان آگاه است كه میان برخی معترضان و نیروهای امنیتی تبادل آتش صورت گرفت". ۲۲۰ نفر از افرادی که مستندات مرگ‌شان ثبت شده ظرف دو روز ۲۵ و ۲۶ آبان جان باخته‌‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

میشد حدس زد الان وقت چیه وقت عفو بین الملل !!! کمک های آمریکا به این عفو بین الملل قطع نمیشه نه؟ شما مثل سازمان بهداشت جهانی یا اونای دیگه نیستین که مواجبشون و قطع کنن ، شما بوقتش لازم میشین نه؟ المان دوباره برای دفاع از اخوندها رقم ۴۰۰۰ کشته را به ۳۰۰ تا تغییر داد ، واقعا فرهنگ پیشرفته یعنی حکومت المان با پنبه سر میبره با دزدی اموال ما قوی میشه ، یار و یاور اخوندها زیر و رو بشی هی که المان همیشه مایه بدبختی و جنگ بوده

با درود. خبر زدید در دویچه وله فارسی که آمریکا گفته به ناوهای ما بیشتر از ۱۰۰ متر نزدیک نشوید! نزدیک شدن معکوس است. باید بنویسید کمتر از یکصد متر نزدیک نشوید یا فاصله بیش از صد متر باید باشد. بقیه لیست زیر چفیه تاراگیت جا موندن. یا تاراگیت به خونواده ها توصیه کرده اسم فرزندشان رو فراموش کنن؟؟ سازمان ماله کشی بین الملل

ای تو روحتون ک با 1500 نفر یکساله ملت رو سرکار گذاشتین! اصلا از کجا معلوم همینم راست باشه؟ فقط ۳۰۴ نفر پس ۱۲۰۰ نفر باقی مانده چی،!؟ مگر ۱۵۰۰ نفر نبودن! حالا این ۳۰۴ نفر چجوری در اومد!

عفو بین‌الملل خواستار انجام تحقیقات درباره قربانیان اعتراض‌های آبان شدسازمان عفو بین‌الملل روز چهارشنبه ۲۰ مه (۳۱ اردیبهشت) از سازمان ملل متحد خواست تا درباره کشته شدن معترضان در ایران در آبان سال گذشته، تحقیق کند. این سازمان شش ماه پس از این اعتراض‌ها در بیانیه‌ای به جزییات بیشتری درباره اتفاق‌های آبان سال گذشته ایران پرداخته است.

عفو بین الملل: معترضان غیرمسلح در تظاهرات ایران کشته شدندسازمان عفو بین الملل اعلام کرد که اسناد موثقی دال بر کشته شدن 304 نفر از جمله زنان و كودكان توسط نیروی انتظامی ایران در اعتراضات نوامبر 2019 در دست دارند. - خبرگزاری آناتولی معترضان غیر مسلح در ترکیه نوازش شدند، به اسم کودتا هیچ کسی را نگرفتند. اردوغان به انتها نزدیک است. نسل جوان ترکیه سخن خواهند گفت.

مطهری: پاسخ وزیر کشور درباره مقصر نبودن در حوادث آبان ۹۸ قانع‌کننده نبودمطهری: *پاسخ وزیر کشور درباره مقصر نبودن در حوادث آبان ۹۸ قانع‌کننده نبود *حرف من این بود که وی به عنوان مسئول اجرای تصمیم سران قوا باید لااقل یک ماه با مردم سخن می‌گفت *ادعای از نصاب افتادن امضاهای استیضاح وی نیز واقعیت ندارد

خریدار خودرو در ایتالیا و اسپانیا در حد صفر شد؛ سقوط مشتری بی‌ام‌دبلیوتقاضای خرید خودرو در ایتالیا و اسپانیا به صفر نزدیک شد و مشتری تولیدات بی‌ام‌دبلیو نیز ۶۷ درصد کاهش یافت.

رکورد مرگ‌بار کرونا در برزیل؛ فوت ۱۱۷۹ نفر فقط در یک روز | DW | 20.05.2020کرونا در برزیل هر روز قربانیان بیشتری می‌طلبد. در این کشور برای نخستین بار ظرف یک روز بیش از هزار نفر جان خود را از دست دادند. برزیل از نظر ابتلا به کرونا بعد از آمریکا و روسیه در سومین رتبه در جهان قرار دارد. Iran کرونا ویروسیست ضد انسان که هنوز واکسن ان کشف نشده ایران با رقم ده برابر میتوانید به عمق فاجعه پی ببرید ،هرجا گنترل جدی بوده جان گمتری از دست رفته ولی درمملکتی با حاکمان بدورازعلم ودانش شاهدمرگ انسانهای بیشتری حواهیم بود .معادلات زندگی درجهان رنگ عوض کرده، رئيس جمهور برزيل به ج٠ا گفته زكي اينا يه مشت پوپوليست هستند كه درد وطن ندارند فقط اومدن به روياهاي شخصي شون جامعه عمل بپوشانند

اجرای دستور «در خانه ماندن» در آمریکا صدها هزار نفر را از مرگ نجات داده استاجرای دستور «در خانه ماندن» در آمریکا صدها هزار نفر را از مرگ نجات داده است بنا به یک تحلیل جدید، نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر در ۳۰ شهر بزرگ آمریکا، به خاطر اجرای قاطع دستورهای «در خانه ماندن» توسط دولت‌های محلی و ایالتی، اکنون زنده هستند.