عفو بین الملل بار دیگر خواستار تحقیقی زیر نظر سازمان ملل درباره اعتراضات آبان ماه شد

27/08/1399 07:05:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد که خواسته‌اش از شورای حقوق بشر سازمان ملل مبنی بر ایجاد تحقیقی تحت هدایت سازمان ملل درباره نقض‌های جدی حقوق بشری در جریان و بعد از اعتراضات را تکرار می‌کند.

دیده بان حقوق بشر در گزارشی که روز سه‌شنبه ۲۷ آبان ماه در این سایت منتشر شده است، اعلام کرد که با گذشت یک سال از اعتراضات آبان ماه، «مقامات ایران از هر گونه مسئولیت‌پذیری حقیقی برای سرکوب خونین علیه اعتراضات گسترده سال پیش خودداری کرده‌اند.»

تارا سپهری‌فر، پژوهشگر ایران در دیده‌بان حقوق بشر، گفت: «یک سال پس از سرکوب نوامبر [آبان ۱۳۹۸]، مقامات ایران هیچ نشانه‌ای از مسئولیت‌پذیری نشان نداده‌اند و همچنان خانواده‌های کشته‌شدگان در جریان اعتراضات را مورد آزار قرار می‌دهند.»

او اضافه کرد: «خانواده‌های صدها قربانی، که اکثراً از بخش‌های محروم‌تر جامعه ایران هستند، حق دارند که شاهد بازخواست افراد مسئول در نقض جدی حقوق بشر باشند.» پژوهشگر ایران در دیده بان حقوق بشر با بیان این که مقامات ایران به شکلی نظام‌مند تلاش‌های افراد خواهان عدالت برای سرکوب خونین نوامبر را قلع و قمع می‌کنند، معتقد است که جامعه بین المللی باید «به مقامات ایرانی فشار بیاورند و دست به اقدام بزنند تا مطمئن شوند ایران از عواقب چنان سرکوب خونینی شانه خالی نکند.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

عفو بین ‌الملل بار دیگر‌ خواستار آزادی زندانیان سیاسی از زندان‌های ایران شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

عفو بین الملل: ایران به شکنجه‌، اعدام و قطع عضو ادامه می‌دهدسازمان عفو بین الملل در گزارش سالانه خود، مسئولان نظام ایران را به بازداشت خودسرانه صدها معترض و مدافع حقوق بشر و همچنین اعمال مجازات‌های اعدام، شکنجه و قطع عضو متهم کرد. العربیه_فارسی

عفو بین الملل، سپاه پاسداران را به کشتار غیرقانونی سوخت‌بران در سیستان و بلوچستان متهم کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. متهم شدن ، حالا چه گوهی میخوان بخورن عفوی ها قاچاقچی سوخت عفو بین الملل خره کیه!!!!👎👎👎👎

گزارش عفو بین الملل از روند جداسازی خانواده های اویغور در چینسازمان عفو بین الملل در تازه ترین گزارش خود، داستان دردناک سیاست های جداسازی چین علیه اقلیت مسلمان اویغور در غرب کشور را روایت می کند. این سازمان بار دیگر رفتار دولت چین را غیرانسانی و محکوم می کند.

ترامپ 73 نفر را عفو کرد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimترامپ ۷۳ نفر را عفو کرد رویترز: یکی از عفو شدگان ترامپ، استیو بانون مشاور پیشین کارزار انتخاباتی خود است که به فساد و تامین مالی کارزار انتخاباتی از طریق غیرقانونی محکوم شده بود TrumpPardons