عفو بین‌الملل خواستار توقف حکم اعدام چهار زندانی شکنجه‌شده اهوازی شد | DW | 12.02.2021

24/11/1399 10:56 ب.ظ

عفو بین‌الملل با ارسال نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی خواستار لغو حکم اعدام چهار زندانی اهوازی شکنجه‌شده عرب به نام‌های علی خسرجی، حسین سیلاوی، جاسم حیدری و ناصر خفاجیان شده است.

عفو بین‌الملل با ارسال نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی خواستار لغو حکم اعدام چهار زندانی اهوازی شکنجه‌شده عرب به نام‌های علی خسرجی، حسین سیلاوی، جاسم حیدری و ناصر خفاجیان شده است. از محل نگهداری چهارمین زندانی، ناصر خفاجیان، اطلاعی در دست نیست و خطر اعدام نیز او را تهدید می‌کند. سازمان عفو بین‌الملل در نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ضمن شرح وضعیت این زندانیان، خواستار توقف حکم اعدام آنها شده است.

از محل نگهداری چهارمین زندانی، ناصر خفاجیان، اطلاعی در دست نیست و خطر اعدام نیز او را تهدید می‌کند. سازمان عفو بین‌الملل در نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ضمن شرح وضعیت این زندانیان، خواستار توقف حکم اعدام آنها شده است.

در این نامه آمده که این زندانیان حق ملاقات با اعضای خانواده خود را ندارند. این نامه می‌افزاید که سه زندانی نامبرده محروم از داشتن وکیل مدافع در یک دادگاه منصفانه بوده‌اند. ناصر خفاجیان نیز در فروردین ۹۹ بازداشت و ناپدید شده است و خطر شکنجه و اعدام مخفیانه او وجود دارد.

زندانی دیگر اهوازی علی مطیری، بوکسور ایرانی است که با سه زندانی نامبرده در اعتصاب غذا شرکت داشته و در نهم بهمن‌ماه اعدام شده است. این ورزشکار در اردیبهشت ۹۷ از سوی شعبه یک دادگاه کیفری اهواز به اتهام"محاربه، افساد فی‌الارض و قتل دو عضو سازمان بسیج این شهر" به اعدام محکوم شده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

عفو بین‌الملل خواستار لغو حکم اعدام چهار شهروند عرب شدشبکه توسعه دهنده تجزیه طلبان عرب واشر!! شهروند عرب !!!!. یعنی اهواز خاک عربستان است!!! که شهروند عرب هستند؟؟!! تجزیه طلبی شبکه عرب واشر مشهود است و مجازات سنگین دارد خواهیم دید.

استقبال عفو بین‌الملل از حکم تاریخی دادگاه فدرال مالزی در قبال مجازات همجنسگراییدادگاه عالی مالزی روز پنج‌شنبه در قبال یک پرونده با موضوع همجنسگرایی اعلام کرد «قانون اسلامی» که برای رفتار همجنسگرایانه در ایالت سلانگور وضع شده، خلاف قانون اساسی و بنابراین فاقد اعتبار است.

عفو بین‌الملل خواهان آزادی فوری زندانیان سیاسی ایران شدسازمان عفو بین‌الملل آزادی سه شنبه 23 مارس 2021 در رشته توئیتی خطاب به مسئولان نظام ایران، خواهان این سازمان چه گوهی میخوره از چی میترسن زندانیان سیاسی در ایران هر روز مرگ رو به چشم میبینن این رژيم فاسد آخوندی برای مردم ایران هیچ ارزشی قائل نیست

عفو بین‌الملل: مقامات ایران اجساد 4 فعال عرب اهوازی اعدام شده را مخفی کرده‌اندسازمان عفو بین‌الملل در نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران، نوشت که بعد از گذشت سه درود بر شرف خلق تحت ستم عرب و تمامی خلق های ایران سلام به روح پاک این شهیدان

عفو بین‌الملل: ایران به بازی بی‌رحمانه با جان محمد نوری‌زاد پایان دهدسازمان «عفو بین‌الملل» از مقامات ایران خواست تا به «بازی بی‌رحمانه» با جان محمد نوری‌زاد، کارگردان و زندانی سیاسی پایان دهند.این سازمان در بیانیه‌ای، روز