عفو بین‌الملل یونان را به «فشار سیستماتیک» بر مهاجران برای بازگشت متهم کرد

03/04/1400 06:21 ب.ظ

عفو بین‌الملل یونان را به «فشار سیستماتیک» بر مهاجران برای بازگشت متهم کرد بیشتر بخوانید🔽

گروه حقوق بشری عفو بین‌الملل روز چهارشنبه ۲۲ ژوئن (۳ تیر) یونان را به وادار کردن «فشار سیستماتیک» بر پناهجویان و مهاجران برای بازگشت به ترکیه متهم کرد. امری که طبق قوانین پناهجویی بین‌المللی و اتحادیه اروپا غیرقانونی به شمار می‌رود. وی افزود: «سطح سازماندهی مورد نیاز برای اجرای عملیات بازگرداندن اجباری مهاجران، كه ما حدود هزار نفر از آنان را ثبت كرده‌ایم، در ابعادی است که به روشنی نشان می‌دهد یونان با استفاده از بازداشتگاه‌های غیرمجاز در صدد بازگرداندن افراد به شکل...

وی افزود: «سطح سازماندهی مورد نیاز برای اجرای عملیات بازگرداندن اجباری مهاجران، كه ما حدود هزار نفر از آنان را ثبت كرده‌ایم، در ابعادی است که به روشنی نشان می‌دهد یونان با استفاده از بازداشتگاه‌های غیرمجاز در صدد بازگرداندن افراد به شکل غیرقانونی و سرپوش گذاشتن روی آن است.»

طبق گفته این سازمان غیردولتی، عملکرد دولت یونان به حدی بوده است که حتی افرادی که تقاضای پناهندگی کرده‌اند و مدتی نیز در این کشور به سر برده‌اند، به طرز عجولانه‌ای بازداشت و اخراج می‌شوند. گزارش تازه عفو‌ بین‌الملل در آستانه برگزاری اجلاس سران اتحادیه اروپا در بروکسل در در روز پنجشنبه منتشر شده است. قرار است کشورهای عضو اتحادیه در این نشست به موضوع مهاجرت بپردازند.

تصاویر دیوار فولادی در مرز یونان و ترکیه برای جلوگیری از ورود مهاجران خانم تیدونا در مصاحبه با تلویزیون یورونیوز گفت: «ما باید این واقعیت را بپذیریم كه مرزهای یونان مرزهای اروپا محسوب می‌شود و نقض حقوق بشر در این کشور حقیقتا باید باعث نگرانی همه ما باشد.» headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

وزیر دفاع ترکیه: به جز پرسنل کنونی، کسی به منطقه (افغانستان) اعزام نشده استوزیر دفاع ترکیه: (مذاکرات آمریکا و افغانستان) هیئت فنی آمد، در حال حاضر تصمیمی اتخاذ نشده است. به جز پرسنل کنونی، کسی به منطقه اعزام نشده است

احتیاج به دعوت نداریم؛ پاسخ ایرانیان خارج از کشور به ابراهیم رئیسیniloufarrostam1 کشورمون غارت کردند ، حالا صاحب خونه شدند دعوت می‌کنند. اخه شما چه نسبتی دارید با ایران. احتمالا یه خط مستقیم فرودگاه به اوین هم راه‌اندازی برای تسهیل تردد راه اندازی میکنه

دستور رئیسی به دادگستری آذربایجان غربی برای رسیدگی سریع به پروندهسیدابراهیم رئیسی در پی درگذشت خبرنگاران ایسنا و ایرنا در سانحه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست با صدور پیامی تاکید کرد: رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی موظف است به منظور رسیدگی «سریع و دقیق» به پرونده قضایی تشکیل شده در این زمینه، «نظارت» لازم را بعمل آورد. فوری سریع دقیق انقلابی حلقومی کی بخاطر دست داشتن در قتلها ۶۷ پوزش خواهد خواست آنها بی رحمانه مردند و هیچ مسئولی تسلیتی ساده هم نگفت شرم بر این رژیم که حتی یک خبر خوب مردم نباید بشنوند

گوترش به حملات شهرک‌نشینان یهودی به قدس واکنش نشان داددبیر کل سازمان ملل از حملات مکرر شهرک‌نشینان یهودی به شیخ جراح قدس اشغالی ابراز نگرانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

ماس: مذاکرات وین به رغم پیشرفت همچنان با موانعی روبروست | DW | 23.06.2021وزیر امور خارجه آلمان ضمن ابراز امیدواری نسبت به احیای برجام در آینده‌ای نزدیک، خاطرنشان کرده است، به رغم پیشرفت گام به گام مذاکرات وین، گفت‌وگوها همچنان با موانع متعددی روبرو هستند. رفع تحریم‌ها یکی از موضوعات اصلی است. اروپایی های دزد و بیشرف، خوب میدونین که دارین با یه رژیم جعلی مماشات میکنین. بترسین از آینده نزدیک که این حکومت سقوط میکنه و بعد باید با مردم ایران طرف شین که یادشون نرفته پشتیبانی شما رو ازین رژیم جعلی و تروریست

شلیک نیروی نظامی روسیه به ناو جنگی بریتانیا در آب‌های کریمه | DW | 23.06.2021یک ناو نیروی دریایی بریتانیا که در آب‌های سواحل کریمه در حال حرکت بود، با شلیک نیروی نظامی روسی روبرو شد که قصد داشتند به این ناو جنگی هشدار دهند وارد حریم آبی روسیه نشود.

آدریانا تیدونا، مسئول امور مهاجرت به اروپا در سازمان عفو بین‌الملل، در این باره گفت: «تحقیقات ما نشان می‌دهد كه فشارهای شدید برای وادار کردن مهاجران به بازگشت، تبدیل به سیاست واقعی کنترل مرزی یونان در منطقه اوروس شده است.»

وی افزود: «سطح سازماندهی مورد نیاز برای اجرای عملیات بازگرداندن اجباری مهاجران، كه ما حدود هزار نفر از آنان را ثبت كرده‌ایم، در ابعادی است که به روشنی نشان می‌دهد یونان با استفاده از بازداشتگاه‌های غیرمجاز در صدد بازگرداندن افراد به شکل غیرقانونی و سرپوش گذاشتن روی آن است.»

طبق گفته این سازمان غیردولتی، عملکرد دولت یونان به حدی بوده است که حتی افرادی که تقاضای پناهندگی کرده‌اند و مدتی نیز در این کشور به سر برده‌اند، به طرز عجولانه‌ای بازداشت و اخراج می‌شوند.

گزارش تازه عفو‌ بین‌الملل در آستانه برگزاری اجلاس سران اتحادیه اروپا در بروکسل در در روز پنجشنبه منتشر شده است. قرار است کشورهای عضو اتحادیه در این نشست به موضوع مهاجرت بپردازند.

تصاویر دیوار فولادی در مرز یونان و ترکیه برای جلوگیری از ورود مهاجران

خانم تیدونا در مصاحبه با تلویزیون یورونیوز گفت: «ما باید این واقعیت را بپذیریم كه مرزهای یونان مرزهای اروپا محسوب می‌شود و نقض حقوق بشر در این کشور حقیقتا باید باعث نگرانی همه ما باشد.»

عفو بین‌الملل همچنین از فرانتکس، آژانس گارد ساحلی اروپا، خواسته است به دلیل اتهامات مرتبط با نقض حقوق بشر درباره حضور خود در یونان بازنگری کند. گروه‌های خیریه و سازمان‌های حقوق بشری می‌گویند یونان و همچنین آژانس مرزی اتحادیه اروپا اغلب در دریای اژه بین ترکیه و جزایر یونان حقوق اولیه پناهجویان را نقض می‌کنند.

این نهادها همچنین از دولت یونان خواسته‌اند در مورد مرگ مهاجران در مرزهای ترکیه پاسخ بدهد. یونان پس از آن‌که در ماه‌های اخیر بزرگترین موج مهاجرت را در مرزهای خود شاهد بوده است تلاش می‌کند تا بازگرداندن اجباری مهاجران را سرعت بخشد.

عفو بین الملل از کمیسیون اروپا خواسته است که به دلیل «نقض قانون پناهندگی و حقوق اساسی اتحادیه اروپا» توسط یونان، پرونده‌ای را برای رسیدگی به تخلفات این کشور باز کند.

این سازمان گفته است مقامات ترکیه نیز باید تمامی اقدامات در زمینه «وادار کردن یا تحت فشار قرار دادن پناهجویان برای بازگشت به یونان را متوقف کنند.»