عفو بین‌الملل: اجرای حکم اعدام بهاالدین قاسم‌زاده فورا متوقف شود | DW | 03.07.2021

12/04/1400 10:38:00 ب.ظ

سه تن از محکومان زندان مرکزی ارومیه برای اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل شده‌اند. دو نفر از آنها برادرند و یکی در زمان بازداشت تنها ۱۵ سال داشته است. عفو بین‌الملل خواستار توقف فوری اجرای این حکم شده است.

سه تن از محکومان زندان مرکزی ارومیه برای اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل شده‌اند. دو نفر از آنها برادرند و یکی در زمان بازداشت تنها ۱۵ سال داشته است. عفو بین‌الملل خواستار توقف فوری اجرای این حکم شده است. براداران قاسم‌زاده اهل سلماس هستند و بابت"قتل عمد" از ۱۲ سال قبل در زندان به سر برده‌اند. بهاالدین قاسم‌زاده در زمان ارتکاب جرم ۱۵ ساله بوده است.

عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای یادآوری کرده که اعدام فردی که در زمان وقوع جرم زیر سن قانونی بوده، نقض فاحش حقوق بین‌المللی و زیر پا گذاشتن تعهدات ایران در کنوانسیون حقوق کودک است. از مقامات قضایی جمهوری اسلامی خواسته شده که فورا اجرای حکم بهالدین قاسم‌زاده را متوقف کنند.

در بیانیه این سازمان آمده است: «بنا بر اطلاعات دریافتی از فعالان حقوق بشر، حکم محکومیت و اعدام در پی محاکمه‌ای غیرمنصفانه در خرداد ۱۳۹۱ توسط یک دادگاه کیفری در ارومیه صادر و در مهر ۱۳۹۲ در دیوان عالی تایید شد. بخشی از ادله محکومیت شامل اعترافاتی است که به گفته بهاالدین قاسم‌زاده از طریق شکنجه در بازداشتگاه پلیس آگاهی ارومیه اخذ شده و او در دوران بازجویی از دسترسی به وکیل نیز محروم بوده است.»

وبسایت حقوق بشری"هرانا" نوشته که داود و بهاالدین قاسم‌زاده به اتهام قتل دو نفر در یک درگیری طایفه‌ای دستگیر شدند: «بهاالدین در دادگاهی که سال ۸۹ تشکیل شد اتهام هر دو قتل را بر عهده گرفت و همان روز پس از از خروج از دادگاه از دست ماموران فرار کرد و به کردستان عراق رفت.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

ساعت‌های هوشمند فقط تا امشب فرصت فعالسازی دارند/ آغاز اجرای طرح ریجستری تبلت از ابتدای مرداددبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از ریجستری تبلت از ابتدای مردادماه خبر داد و گفت: ساعت‌های هوشمند سیم کارت خور فقط تا امشب فرصت دارند دستگاه خود را فعال کنند، پس از آن شامل طرح ریجستری خواهند شد.

اجرای حکم جزای نقدی جوانمیر مرادی

وزیر دادگستری آمریکا اجرای احکام اعدام‌ در سطح فدرال را متوقف کردوزیر دادگستری آمریکا اجرای احکام اعدام‌ در سطح فدرال را متوقف کرد به گزارش آسوشیدتدپرس، مریک گارلند، وزیر دادگستری ایالات متحده، شامگاه گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد اجرای تمامی احکام اعدام صادر شده در سطح فدرال، موقتا متوقف شده است. ⬇️بیشتر بخوانید:

حکم جالب دادگاه برای یک متخلف زیست‌محیطی / ساخت مستند حیات وحش جایگزین زندان شد- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم | Tasnimحکم جالب دادگاه برای یک متخلف زیست‌محیطی دادگستری جغتای در خراسان رضوی، یک کارگردان را به دلیل شکار غیرمجاز ملزم به تهیه مستند ۳۰ دقیقه‌ای از حیات وحش کرد این مستند باید قابلیت پخش در شبکههای تلویزیونی را داشته باشد اقدام قاضی محترم در نوع خود قابل تحسین است باید رسانه ای شود تا تعمیم پیدا کند!

وزیر دادگستری آمریکا اجرای احکام اعدام‌ در سطح فدرال را متوقف کردوزیر دادگستری آمریکا اجرای احکام اعدام‌ در سطح فدرال را متوقف کرد به گزارش آسوشیدتدپرس، مریک گارلند، وزیر دادگستری ایالات متحده، شامگاه گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد اجرای تمامی احکام اعدام صادر شده در سطح فدرال، موقتا متوقف شده است. ⬇️بیشتر بخوانید:

حمله باج‌افزاری بزرگ به دست‌کم ۲۰۰ شرکت آمریکایی | DW | 03.07.2021شرکت‌های آمریکایی بار دیگر هدف یک حمله سایبری بزرگ واقع شده‌اند. این حمله از جمله متوجه شرکت رایانه‌ای 'کاسیا' بوده است. اخیرا حملات سایبری از طریق ارسال باج‌افزارها در آمریکا شدت یافته است. بایدن روسیه را مسئول می‌داند.