عطامحمد نور والی سابق بلخ: نیروهای امنیتی حق دارند معترضان را سرکوب کنند

08/09/1398 06:49 ب.ظ

عطامحمد نور والی سابق بلخ: نیروهای امنیتی حق دارند معترضان را سرکوب کنند العربية

عطامحمد نور، والی سابق بلخ افغانستان شامگاه پنج شنبه 28 نوامبر تاکید کرد، در شرایطی که نیروهای به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» نور افزود: «قوای مسلح ما باید یک چند روزی و چند وقتی با این‌ها [معترضان] مصروف شوند.

من مطمیین هستم که قوای قهرمان ما این‌ها را وقت نمی‌دهند، چون آن طرف نیاز است که جبهات گرم و سنگرهای خط مقدم را حفظ کنند و این طرف این‌ها را در داخل مصروف بکند. طبعا باید حق دارند که سرکوب‌شان کنند».

او علاوه کرد، در شرایط کنونی نیروهای امنیتی به تشویق و روحیه نیاز دارند و باید مطمیین شوند که مردم در کنارشان قرار دارند. او تأکید کرده است که نیروهای امنیتی و دفاعی نباید در کشمکش‌های داخلی مصروف شوند.

از سوی دیگر، هواداران ستاد انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، نامزد پیشتاز انتخاباتی ریاست جمهوری افغانستان در اعتراض به آنچه که تقلب گسترده در انتخابات می خوانند تظاهرات کردند و در حال رفتن به سوی ساحه فواره آب نزدیک به ارگ ریاست جمهوری هستند. headtopics.com

بیشک

از ریش و قیافش معلومه تو کدوم کثافت خانه ای رشد کرده

فرماندهی گارنیزیون کابل اعلام کرده که معترضان باید در ساحه «چمن حضوری» شهر کابل جمع شوند و از تجمع در نقاط دیگر این شهر خودداری کنند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

دیده‌بان حقوق بشر: مقامات ایران از اعلام تعداد دقیق کشته‌‌شدگان اعتراضات مردمی سر باز می‌زنند و بازداشت شدگان را تهدید می‌کننددیده‌بان حقوق بشر: مقامات ایران از اعلام تعداد دقیق کشته‌‌شدگان اعتراضات_مردمی سر باز می‌زنند و بازداشت شدگان را تهدید می‌کنند سازمان دیده‌بان حقوق_بشراعلام کرد که مقامات ایران از اعلام آمار دقیق کشته‌‌شدگان خودداری می‌کنند. IranProtests هر وقت این دیده‌بان حقوق بشر آمار دقیق کشته شدگان مدارس امریکا و کارتن خوابها و معترضین به دیکتاتوری ترامپ در تظاهرات‌های آمریکا رو با جزییات دقیق اعلام کرد ، قول میدم خودم آمار کشته شدگان رو با اجساد ، سالم تحویلشون بدم نه که اعلام کشته ها انقدر زیاد است که پنهان کردنش به این آسانی نیست.

تازه‌ترین آمار کشته‌های اعتراضات اخیر علیه جمهوری اسلامی: آمار غیررسمی بین ۱۶۱ تا ۳۶۶ نفرتازه‌ترین آمار کشته‌های اعتراضات اخیر علیه جمهوری اسلامی: آمار غیررسمی بین ۱۶۱ تا ۳۶۶ نفر عفو بین الملل آمار جدید را ۱۶۱ نفر و سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی براساس آماری که «موثق» نامیده، تعداد کشته ها را حداقل ۳۶۶ نفر اعلام کرد. اعراب و صدام حسین راست می گفتند که ایرانیها پشه هستند،غیر از من که نژاد برترم. ازمن که خون دزدیدند. مشکل سر فساد و ناکارامدی دولت نیست شلوغ شده، مساله چیز دیگر است. من هم سالها زیادی به این پشه ها رو دادم که پررو شدند. سوال اینجاست که واکنش جهانی نسبت به این قتل عام گسترده چی بود؟ میشه نتیجه گرفت رژیم جنایتکار اینترنت رو فقط برای از بین بردن انسجام مردم و معترضی قطع کرد وگرنه این قاتلان از بی عملی جوامع جهانی مطلع هست

یکی از مخالفان رژیم ایران: اعتراضات بار دیگر آغاز خواهد شدافشای روزمره رازهای برملا نشده اعتراضات هفته گذشته که خود نشانگر حجم سرکوب معترضان ایرانی است، پس چی فکر کردی؟

شمار قربانیان اعتراضات عراق به بیش از ۴۰۰ نفر رسیدمعترضان عراقی می‌گویند تا «سقوط رژیم» و تغییر کامل طبقۀ سیاسی حاکم که به فساد و سرکوب معترضان متهم است، دست از اعتراض برنمی‌دارند.

درگیری‌های خونین در عراق؛ عادل عبدالمهدی از استعفای خود خبر دادمعترضان عراقی می‌گویند تا «سقوط رژیم» و تغییر کامل طبقۀ سیاسی حاکم که به فساد و سرکوب معترضان متهم است، دست از اعتراض برنمی‌دارند. اولین گام پیروزی مردم

وزرات دفاع افغانستان: حدود 1000 داعشی تسلیم نیروهای امنیتی شدندوزارت دفاع افغانستان از تسلیم شدن حدود 1000 عضو گروه تروریستی داعش در شهرستان اچین ولایت ننگرهار خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

امنیتی و دفاعی در میدان جنگ قرار دارند، نباید مصروف تظاهرات شوند و آنان حق دارند معترضان را سرکوب کنند.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» نور افزود: «قوای مسلح ما باید یک چند روزی و چند وقتی با این‌ها [معترضان] مصروف شوند. من مطمیین هستم که قوای قهرمان ما این‌ها را وقت نمی‌دهند، چون آن طرف نیاز است که جبهات گرم و سنگرهای خط مقدم را حفظ کنند و این طرف این‌ها را در داخل مصروف بکند. طبعا باید حق دارند که سرکوب‌شان کنند».

او علاوه کرد، در شرایط کنونی نیروهای امنیتی به تشویق و روحیه نیاز دارند و باید مطمیین شوند که مردم در کنارشان قرار دارند. او تأکید کرده است که نیروهای امنیتی و دفاعی نباید در کشمکش‌های داخلی مصروف شوند.

از سوی دیگر، هواداران ستاد انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، نامزد پیشتاز انتخاباتی ریاست جمهوری افغانستان در اعتراض به آنچه که تقلب گسترده در انتخابات می خوانند تظاهرات کردند و در حال رفتن به سوی ساحه فواره آب نزدیک به ارگ ریاست جمهوری هستند.

فرماندهی گارنیزیون کابل اعلام کرده که معترضان باید در ساحه «چمن حضوری» شهر کابل جمع شوند و از تجمع در نقاط دیگر این شهر خودداری کنند.

در همین حال، شاه حسین مرتضوی، مشاور رییس جمهوری افغانستان در انتقاد به این تظاهرات نوشت: «رهبرزاده ها با موتر زره تظاهرات می کنند!!».

از سوی دیگر، امرالله صالح، معاون اول تیم انتخاباتی «دولت ساز» به رهبری محمد اشرف غنی سه شنبه 26 نوامبر امسال خطاب به تیم ثبات و همگرایی در صفحه فیسبوکش نوشت، توطیه علیه جان و مال مردم بخاطر برهم زدن نظم عامه جرم و خیانت ملی است.

صالح در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت: «توطیه و دسیسه برضد جان و مال مردم ، بخاطر برهم زدن نظم عامه ، بخاطر ساقط سازی قسمی و یا کلی نظام و یا هم فلج سازی اقتصاد کشور جهت امتیاز گیری سیاسی از هر سمت و سو که باشد جرم و خیانت ملی پنداشته می شود».