عضو انجمن قطعه‌سازان خودرو: روسیه از ایران درخواست خرید قطعه کرده است

14/02/1401 01:28:00 ق.ظ

یک عضو انجمن قطعه‌سازان خودرو در ایران گفت که تولیدکنندگان ایرانی فرصتی برای فروش تولیدات خود به یک خودروساز روسی پیدا کرده‌اند.

یک عضو انجمن قطعه‌سازان خودرو در ایران گفت که تولیدکنندگان ایرانی فرصتی برای فروش تولیدات خود به یک خودروساز روسی پیدا کرده‌اند. او در اظهارات خود به نام این خودروساز اشاره نکرد و صرفا گفت که شرکت روسی درخواست قطعات ترمز، ایربگ، کمپروسور سیستم هوای مطبوع و قطعات دیگری کرده است.

هر دو کشور ایران و روسیه تحت تحریم‌های ایالات متحده قرار دارند، اما صادرات خودروهای ایرانی و قطعات خودرو مشمول این تحریم‌ها نیست.

واردات خودرو به ایران نیز تحریم نیست، اگرچه ایران از سال ۲۰۱۸ و در پی خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای و اعمال تحریم‌های نفتی و بانکی علیه تهران، خودرویی وارد نکرده است. کشورهای غربی به دنبال تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، صادرات خود به روسیه را متوقف کرده‌اند.

ایران طی سال‌های اخیر رادیاتور خودرو به روسیه صادر کرده است و در گذشته نیز به عراق، سوریه و ونزوئلا خودرو صادر می‌کرد. تهران و مسکو طی این سال‌ها روابط نزدیکی با یکدیگر داشته‌اند تا جایی که ایران روز سه‌شنبه اعلام کرد که نقش میانجی را در جنگ اوکراین ایفا کرده است. headtopics.com

وقتی پوتین داداچ، اراده می کند تا ملت روسیه هفته ای که هفت روز است ، هشت روز را در تعمیرگاه سپری کنند و حال شو ببرند.

احتمالا به اسم قطعات خودرو ولی درواقع چیزهای دیگه

ریدن. بدبخت تر از ما هم پیدا شد

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

چه به موقع حتما با پولش لکسوس وارد میکنند خستگیشون در بره

مسکو می‌گوید طی یک روز ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر از اوکراین به روسیه منتقل شده‌اندوزارت دفاع روسیه اعلام کرد که روز دوشنبه بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر از جمله هزار و ۸۴۷ کودک بدون هماهنگی با مقامات کی‌یف ار اوکراین به روسیه منتقل شده‌اند. اينهم يك روش ازدياد جمعيته، ايران بدون جنگ و خونريزى افغان ها رو وارد ميكنه هم منت سر دنيا ميزاره هم بابتشون كه پناهنده هستند از سازمان ملل پول ميگيره هم كارهاى سخت انجام ميدن و درنهايت افزايش جمعيت را هم باعث ميشوند كه مورد درخواست بخشهاى ازدياد جمعيتند، عجب ……

اعتراضات مردم ارمنستان همچنان ادامه دارد؛ بازداشت معاون یک حزب و 189 معترضتظاهرات مردم ارمنستان علیه دولت در پایتخت این کشور همچنان ادامه دارد، 189 معترض و معاون حزب جمهوری‌خواه تا کنون بازداشت شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

از چپ سنتی تا راست مدرن؛ جزئیاتی از حاشیه‌های یک دیدارسالن جلسات هیئت دولت در ساختمان شهید رجایی در روز 10 اردیبهشت ماه میزبان جمعی خاص و جلسه‌ای مهم بود؛ نشستی که ترکیب میهمانانش در طول سال‌های اخیر کمتر بصورت یکجا دیده شده است؛ افرادی از جناح چپ سنتی گرفته تا راست مدرن و از اصولگرای تحول‌خواه تا جبهه پایداری. اقای هرندی این میزان از گهی که تناول میکنی برات بده میرسلیم مافیایی چی حرف مفت میزنه؟ واقع اگر هرندی حرف نمیزد احترامش بیشتر بود بابا مجبور نیستی وقتی حرفی برا گفتن نداری !

برلین شاهد 'آرام‌ترین اول ماه مه' در طول یک دهه بود | DW | 02.05.2022تجمع روز جهانی کارگر در برلین با بیلانی متفاوت از سال‌های قبل، تنها با سوزاندن یک خودرو، یک سطل زباله و ۳۷ مورد دستگیری همراه بود. به طور معمول در این روز بین معترضان رادیکال و پلیس درگیری‌ رخ می‌دهد. تنها سوزاندن یک خودرو😅 سواد رسانه ای اینجا ب درد میخوره ... همین رو میشد تیتر زد ' آشوب برلین در روز کارگر ' البته اونجا اروپاست همه متمدن هستن(الکی مثلا انگلوساکسون ها وحشی نیستن). سواد_رسانه_ای تعریف از خود گوه خوریه

رای جالب یک قاضی در جوانرود/ الزام متهم به تهیه شیرخشک برای کودکان شیرخوارگاهرای جالب یک قاضی؛ تهیه شیرخشک برای کودکان شیرخوارگاه یکی از قضات شهرستان جوانرود به جای دوسال حبس برای یک متهم، او را ملزم به خرید شیرخشک برای یکی از شیرخوارگاه‌های تحت نظر بهزیستی کرد.

مرده‌ای که در حال انتقال از یک خانه سالمندان در شانگهای بود، زنده شدیکی از اهالی شانگهای که از این صحنه فیلمبرداری کرده، هنگام صحبت پشت دوربین می‌گوید که خانه سالمندان «گند بالا آورده» است.