عضو اتاق بازرگانی تهران: برای تهاتر نفت هم امتیاز می‌دهیم هم تخفیف

16/09/1400 05:12:00 ب.ظ

عضو اتاق بازرگانی تهران: برای تهاتر نفت هم امتیاز می‌دهیم هم تخفیف العربيه_فارسى

حمیدرضا صالحی، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره روش کنونی مبادله پایاپای نفت با کالا گفته است که این امر باعث شده تا ایران هم امتیاز و هم عضو اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با «ایلنا» با اشاره به مشکلات فروش کالا به کشورهای دیگر گفت:...

عضو اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با «ایلنا» با اشاره به مشکلات فروش کالا به کشورهای دیگر گفت: «با وجود تحریم‌ها، راهی که باقی مانده، تهاتر و تبادل کالا است اما این تبادل کارساز نیست؛ ضمن اینکه در تهاتر قیمت‌های جهانی و رقابتی اعمال نمی‌شود و کشورها حتی هزینه مبادله را هم حساب می‌کنند.»

Advertisement صالحی افزود: «تحریم‌ها علاوه بر عقب‌ماندگی در اقتصاد، مبادلات ما با دنیای خارج بابت واردات و صادرات را هم تحت‌تاثیر قرار داده است. روابط بانکی ملغی شده و آسیب دیده، استفاده از ظرفیت ضمانت‌نامه‌ها در خارج از کشور و ال‌سی تغییر کرده است و در کل، فرصت‌هایی که در شبکه بانکی برای فعالان اقتصادی و فروش کالا وجود داشت، مانند قبل نیست.»

او با اشاره به فقدان روابط بانکی با کشورهای دیگر گفت: «با توجه به اینکه در مبادلات تجاری‌ خود تهاتر می‌کنیم، شاید نتوانیم مواد اولیه‌ای را که نیاز داریم با قیمت رقابتی بخریم و چون کالای صادراتی ما نفت‌خام، فراورده یا محصول پتروشیمی است، تخفیف هم می‌خواهند.» headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بابت تهاتر نفت و کالا هم امتیاز می‌دهیم و هم تخفیفعضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: در تهاتر چون ما نیاز به تبادل داریم، هر کالایی با هر قیمتی به ما تحویل دهند باید بپذیریم. از طرفی چون کالای صادراتی ما نفت‌خام، فراورده و یا محصول پتروشیمی است، تخفیف می‌خواهند.

توافق ۲۷ عضو اتحادیه اروپا برای بهبود سطح دستمزدهای پایینمطابق داده‌های منتشر شده از سوی اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) ارقام حداقل دستمزد به دلیل تنوع مکانیزم تعیین آن تفاوت زیادی در میان کشورهای عضو دارد؛ به طوری که طی سال ۲۰۲۰ این رقم از ۳۱۲ یورو در بلغارستان تا دو هزار و ۱۴۲ یورو در لوکزامبورگ متغییر بوده است. BrusselsBureau

رئیسی: همانطور که فاصله بین دولت و ملت کاهش یافت باید فاصله با دانشگاه هم کاهش یابد- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimرئیس‌جمهور: عده‌ای در تلاشند، نرخ ارز را بالا ببرند و مذاکرات را به اقتصاد گره بزنند تا خواسته‌های خود را به ملت تحمیل کنند برخی از این افراد در داخل و برخی نیز در خارج از کشور در محافل و فضای مجازی و واقعی به دنبال بالا بردن قیمت ارز هستند کاپیتان دکتر خلبان استاد قالیباف به دکتر آیت الله همه چیز دان رییسی سلام رساند خب رییس خوب و‌ فهمیده شماهم سعی کن نرخ ارز بیاری پایین که نشون بدی اقتصاد ربطی به مذاکرات نداره عوام فریبی تا کی؟

'زیرساخت‌ِ زایمان طبیعی' در بیمارستان‌های دولتی اصلا وجود ندارد/ امکان مانیتورینگ دقیق جنین را نداریم/ قانونگذار نباید به نحوه زایمان هم ورود کنددر گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد: 'زیرساخت‌ِ زایمان طبیعی' در بیمارستان‌های دولتی اصلا وجود ندارد/ امکان مانیتورینگ دقیق جنین را نداریم/ قانونگذار نباید به نحوه زایمان هم ورود کند

بابت تهاتر نفت و کالا هم امتیاز می‌دهیم و هم تخفیفعضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: در تهاتر چون ما نیاز به تبادل داریم، هر کالایی با هر قیمتی به ما تحویل دهند باید بپذیریم. از طرفی چون کالای صادراتی ما نفت‌خام، فراورده و یا محصول پتروشیمی است، تخفیف می‌خواهند.

ورزش، تفریح و کار گروهی بابانوئل‌های خیربیش از ۲۰۰ اسکی‌باز و اسنوبردر روز یکشنبه لباس بابانوئل ها را به تن کردند و در کوهستان‌ ایالت «مین» آمریکا، هم ورزش و تفریح و هم کاری گروهی و اجتماعی کردند.