عضو سابق فاطمیون: بزرگترین اشتباه زندگی‌ام عضویت در فاطمیون است

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

کسب درآمد و مدارک اقامتی ایران بود که «محمدعلی» را واداشت از کارگری دست بکشد و به لشکر فاطمیون بپیوندد. دانیال دایان حکایت او را روایت می‌کند؛ جوانی ۲۴ ساله که ۷ دوره در سوریه جنگیده است و حالا در افغانستان مخفیانه زندگی می‌کند. قاچاق_انسان شهروندخبرنگار

ایران اخبار, ایران سرفصلها

هزاران نفر از افغانستانی‌ها در پی کسب درآمد و به استناد وعده‌‌های جمهوری اسلامی مبنی بر ارائه مدارک اقامت یا بر اساس باورهای مذهبی‌شان، راهی جنگ سوریه شدند تا زیر پرچم «لشکر فاطمیون» در جهت منافع حکومت ایران بجنگند. فاطمیون شاخه‌ای نظامی زیر نظر نیروهای قدس سپاه پاسداران است که اعضای آن اگر جان سالم به در برده باشند، در افغانستان هم امنیت جانی ندارند و از سوی حکومت مملکت خودشان مجرم شناخته می‌شوند و در صورت شناسایی، بازداشت می‌شوند.

کسب درآمد و دریافت مدارک اقامتی ایران دو وعده‌ از سوی جمهوری اسلامی برای پیوستن به لشکر فاطمیون بود که محمدعلی را وسوسه کرد تا از کارگری کنار بکشد و قدم در جنگ بگذارد. او هیچ ایده‌ای نداشت که با چه شرایطی مواجه خواهد شد. بیشتر دوستان و هموطنانش راهی سوریه شده بودند. او هم وقتی دید مهاجران افغانستانی گروه‌گروه برای دریافت دستمزد بیشتر و دریافت اقامت ایران به عضویت لشکر فاطمیون درمی‌آیند، دل به دریا زد: «وقتی انسان پول نیاز دارد و بدهکار هم باشد، هر کاری می‌کند.

محمدعلی می‌گوید که پیش از رفتن به سوریه و در جریان دوره آموزشی، جمهوری اسلامی برای افغانستانی‌ها حساب بانکی باز کرده بود؛ اما پول‌شان را پس از یک دوره دو ماهه جنگیدن در سوریه می‌توانستند برداشت کنند: «پس از یک دوره جنگیدن در سوریه در مجموع هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ما دادند. از این میان شش میلیون تومان برای جنگیدن در سوریه و یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به خاطر سپری کردن دوره آموزشی در پادگان به ما دادند.

او مدت‌ها بدون مدرک قانونی زندگی کرد؛ اما از زندگی در هراس به ستوه آمد و کوله‌‌پشتی‌اش را برداشت و به زادگاهش برگشت. او به‌خاطر جنگیدن زیر پرچم فاطمیون توانسته بود به اندازه بدهی‌هایش پول جمع کند. اما دیگر نمی‌خواست شانس زنده ماندنش را به جنگ سوریه ببرد. محمدعلی حالا در شهر خودش مغازه دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این خزئبلات رو کدوم خری میخواد باور کنه؟!!! روزی ده تا مطلب کار میکنید به اسم و هویت و ...!!!!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پنجمین عضو کمپین «ژیانه‌وی کوردستان» هم بازداشت شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عضو متواری شورای شهر پرند بازداشت شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اجلاس سران کشورهای عضو «آ.سه.آن» با محوریت میانمار
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازداشت ۴ عضو یک کمپین در سنندج
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دعوت 220 نماینده از عضو «کمیته مرگ» برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ایرانرسانه‌های ایران روز یکشنبه 25 آوریل 2021 خبر دادند که بیش از 220 نماینده مجلس این کشور در نامه‌ای به کمیته مرگ فقط این حقوق_بشری سعودی آویزان کردن سه سرباز سعودی از گردن و گرداندن آن با هلیکوپتر به خاطر آتش زدن عکس عامر قتل خاشقچی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »