عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس علت انفجار نطنز را 'رخنه حراستی' عنوان کرد | DW | 22.07.2020

01/05/1399 09:35:00 ب.ظ

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی 'رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی' را 'جمع‌بندی قطعی ما' در خصوص انفجار در تأسیسات هسته‌ای نطنز عنوان کرد. کریمی قدوسی همچنین گفت، کاهش تعهدات برجامی در سایت فردو کامل اجرا نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی 'رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی' را 'جمع‌بندی قطعی ما' در خصوص انفجار در تأسیسات هسته‌ای نطنز عنوان کرد. کریمی قدوسی همچنین گفت، کاهش تعهدات برجامی در سایت فردو کامل اجرا نشده است. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی"رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی" را"جمع‌بندی قطعی ما" در خصوص انفجار در تأسیسات هسته‌ای نطنز عنوان کرد. کریمی قدوسی همچنین گفت، کاهش تعهدات برجامی در سایت فردو کامل اجرا نشده است.

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، روز گذشته همراه با دیگر اعضای این کمیسیون از تاسیسات هسته‌ای ایران در نطنز و فردو بازدید کرد. کریمی قدوسی با اشاره به انفجاری که ۱۲ تیرماه گذشته در تاسیسات نطنز رخ داد، احتمال حمله هوایی به این مرکز را کاملا منتفی دانست.

او درباره علت این انفجار به خبرگزاری مجلس گفت: «گزینه رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی جمع‌بندی قطعی ما است. چراکه اگر از بیرون شی با این نقطه برخورد می‌کرد، می‌بایست قطعاتی از آن مشاهده شود که طبق بررسی‌ها مطلقا چیزی یافت نشده است.» headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جواد کریمی قدوسی درباره انگیزه بازدید از تأسیسات هسته‌ای نطنز و فردو گفت: «ما با هدف راستی‌آزمایی دولت و سازمان انرژی اتمی در اجرای پنج گام کاهش تعهدات برجام از سایت هسته‌ای فردو و نطنز بازدید کردیم.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مقام‌ها در افغانستان: در حمله هوایی نیروهای خارجی ۲۵ عضو طالبان کشته شدندمقام‌ها در ولایت قندهار در جنوب افغانستان می‌گویند که شب گذشته در حمله هوایی نیروهای خارجی به افراد گروه طالبان ۲۵ عضو این گروه کشته شده‌اند. طالبان و نیروهای خارجی تاکنون درباره این اظهار مقام‌های افغان ابراز نظر نکرده‌اند. این درحالیست پس از امضای توافقنامه میان آمریکا و طالبان حملات نیروهای خارجی به این گروه به شدت کاهش یافته.

اردوغان: تا تحقق امنیت و آزادی در سوریه باقی خواهیم ماندآقای اردوغان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات قانونگذاری که روز یکشنبه در سوریه برگزار شد مشروعیت این انتخابات و نتیجه آنرا زیر سوال برد و تصریح کرد: «در برابر اینها باید صدای خود را به نفع مظلومان و قربانیان بلند کنیم.»

«لواسانات» در صدر آمار زمین خواری در تهران«لواسانات» در صدر آمار زمین خواری در تهران محیط زیست تهران: بیشترین میزان تصرفات در مناطق حفاظت شده تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در استان تهران مربوط به بخش لواسانات و محدوده‌ای از شمال شرق استان تهران است که شامل پارک ملی خجیر و سرخه حصار می‌شود.

۲۲۹ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/۲۵ استان در شرایط قرمز و هشدارفوتی‌های کرونا باز هم رکورد زد ۲۲۹ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته *تعداد مبتلایان جدید: ۲۶۲۵ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۲۲۹ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۲۷۸۸۲۷ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۴۲۳۵۱ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۴۶۳۴ نفر

مقاومت دلار در مرز ۲۱ هزارتومان؛ نوسان ۱۸۰۰ تومانی نرخ ارز در تهرانهر چند کاهش دو هزار و ۱۵۰ تومان نرخ رسمی عرضه دلار توسط بانک مرکزی ایران، نرخ آزاد فروش دلار در جریان معاملات ظهر روز سه‌شنبه را تا مرز ۲۱ هزار تومان کاهش داد ولی این نرخ در ادامه داد و ستدهای این روز بار دیگر سیر صعودی به خود گرفت تا ۲۲ هزار و ۸۵۰ تومان نیز بالا رفت.

هلا مویس، شهروند آلمانی فعال در امور فرهنگی در عراق ربوده شد | DW | 21.07.2020دو هفته پس از قتل هشام هاشمی، کارشناس تروریسم و گروه‌های افراطگرای اسلامی، یک زن آلمانی نیز در بغداد ربوده شده است. خبر ربوده شدن هلا مویس، کنشگر امور فرهنگی در بغداد، از سوی وزارت کشور عراق نیز تایید شده است.