عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورا: قم مرکز مذهبی است؛ قرنطینه آن سخت بود

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 51%

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورا: قم مرکز مذهبی است؛ قرنطینه آن سخت بود العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

استان‌های ایران گفت که قرنطینه در مقابله با این بیماری‌ها مفید است، اما قم یک مرکز مذهبی است که رفت‌وآمد در آن زیاد بوده و به نظر می‌رسد قرنطینه در آن زمان سخت بود.

به گزارش انتخاب اصغر سلیمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورا روز سه‌شنبه 10 مارس 2020 درباره شیوه مدیریت بحران در شرایط فعلی و عملکرد ستاد مدیریت بحران گفت: «موضوع شیوع کرونا به‌صورت جهانی رخ داده و مقابله ما با این بیماری نیز باید در سطح جهانی صورت گیرد و نمی‌توانیم به شکل منطقه‌ای با آن برخورد کنیم. این ویروس از چین به سایر نقاط دنیا شیوع پیدا کرده و اقداماتی که ما به‌عنوان یکی از کشورهای درگیر با آن پیش می‌گیریم، باید همگام با سیاست‌های جهانی و کشورهای دیگر باشد.

نماینده شهر سمیرم در پاسخ به این انتقاد عمومی که اگر مسئولان به‌محض تشخیص بیماری در استان‌های قم و تهران طرح قرنطینه را اجرا می‌کردند، امروز همه استان‌ها با آن درگیر نبودند، می‌گوید: «هرچند قرنطینه در مواردی از این دست خوب است، اما ممکن است برخی افراد مبتلا به آن ظواهر و علائم آن را نداشته باشند.، به هرحال قم یک مرکز مذهبی بوده که رفت و آمد در آنجا زیاد است. یا تهران به‌عنوان پایتخت، افراد زیادی از سایر نقاط کشور در آن حضور دارند. از این جهت، به نظر می‌رسد قرنطینه در آن زمان سخت بود.

او در همین راستا تأکید می‌کند: «اما امروز با توجه به افزایش حساسیت و پذیرش عمومی، می‌توان کرونا را مهار کرد و به سمت کاهشی پیش برد. شاید در گذشته می‌توانستیم بهتر عمل کنیم، اما امروز هم دیر نیست و اگر مردم طرح قرنطینه خانگی را رعایت نکنند، نمی‌توانیم این بحران را حل کنیم.»کیانوش جهانپور رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت امروز از شناسایی 881 مورد جدید ابتلا به کرونا و مرگ 291 نفر و همچنین ابتلای 8042 نفر دیگر خبر داد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

قاتل ها

😂 😂 😂 😂 😂

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پنج عضو پ.ک.ک تسلیم نیروهای امنیتی ترکیه شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گلایه عضو شورا از دولت در مورد تعطیل نکردن استان‌هایی که بالاترین ابتلا به کرونا را دارندحجت نظری، عضو شورای شهر تهران: *جای تعجب است با اینکه دولت توصیه به خانه‌نشینی دارد اما اقدام به تعطیلی کشور نکرده *مردم روزهای پرالتهاب را پشت سر می‌گذارند *تهران با داشتن بیشترین تعداد مبتلایان، وضعیت نگران‌کننده‌ای دارد چهل و یک سال پر التهاب coronavirus AyatollahsSpreadCOVID19 يه سر بيا مازندران و رشت همشهرياتو از اينجا ببر برادر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

به دلیل تماس کوتاه با یک مبتلا به کرونا؛ دو عضو کنگره آمریکا خود را در قرنطینه خانگی قرار دادند🔺به دلیل تماس کوتاه با یک مبتلا به کرونا؛ دو عضو کنگره آمریکا خود را در قرنطینه خانگی قرار دادند ⚡️سناتور تد کروز و سناتور پال گوسار، دو عضو کنگره آمریکا اعلام کردند به دلیل تماس کوتاه با فردی که آزمایش کرونایش مثبت شده خود را قرنطینه خانگی کرده‌اند. تد کروز قراره سقط بشه ؟😋 ای یانکی ه جون دوست خداوندا تدکروز را سالم بدار که سناتور مورد علاقه منه این بشر در حد جان مکین ازش خوشم میاد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کمیسیون بهداشت با حضور لاریجانی و نمکی فردا جلسه فوق‌العاده‌ مقابله با کرونا را برگزار می‌کندکمیسیون بهداشت با حضور لاریجانی و نمکی فردا جلسه فوق‌العاده‌ مقابله با کرونا را برگزار می‌کند رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی فردا (دوشنبه) از برگزاری جلسه فوق‌العاده این کمیسیون با رئیس مجلس و وزیر بهداشت خبر داد کسی اونجا خواهد بود که روضه بخونه و برای عمام هسین سینه بزنه؟ 🤣 ج.ا. و آخوند به فاضلاب تاریخ تعلق دارن. نمیدونم چرا اینهمه ناز میکنن. 🤣 الان که کرونا تا دورترین روستاها هم رسیده جلسه ی فوق العاده به چه دردی میخوره دقیقا فکر میکنید از این جلسات نتیجه ای در میاد ، تا بوده از این جلسات ولی نتیجه ؟؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اعمال قرنطینه سراسری در ایتالیا با افزایش شمار قربانیان کرونااعمال قرنطینه سراسری در ایتالیا با افزایش شمار قربانیان کرونا ایتالیا اقدامات سخت قرنطینه خود در پی شیوع کروناویروس را که شامل ممنوعیت تجمعات عمومی می‌شود، به کل کشور گسترش داد قرنطینه مال زمون ماقبل جنگ جهانیه! ایتالیا،این کشور جهان سومی ،نمیدونه داره چیکار میکنه کاش از علمای قم و بیت رهبری مشاوره میگرفت. AyatollahsSpreadCOVID19 فرقه_تبهکار کرونا ما تو کشورمون یک رئیس جمهور داریم خودش را قرنطینه کرده.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بهداشت جهانی در کمک‌رسانی‌ به ایران وارد بازی سیاسی تحریم نمی‌شود/ 7 تن ملزومات ضد کرونا آوردیمسازمان جهانی بهداشت: با همکاری شرکت معتبری در آلمان ۱۱۰ هزار کیت آزمایش در اختیار وزارت بهداشت ایران قرار می‌گیرد و تجهیزات حفاظتی نیز به زودی ارسال می‌شود تحریم کشورها یک تصمیم سیاسی است و بهداشت جهانی در کمک‌رسانی‌های خود وارد بازی سیاسی تحریم نمی‌شود از همین الان گم شده حساب کنید بیخ گوشمون تو تهران صد تا مامور 200 میلیون ماسک رو غیب کردن یه درصد فک کن همچین بسته هلویی رو سپاه بیخیال بشه بده به مردم هزب الله شاید عراق احتمالا شما وارد بازی سیاسی کردید خدا می دونه چقدر بیت المال رو ترکه می کنن چه جنگی بشه سر خودن اینا بین سپاه اخوند فرمان امام مردم که فک می کنن داره توزیع می شه کاربران برید تو پیچ WHO بگید این همه دارو و تجهیزات داره گم گور می شه هیچ کس هم پاسخگو نیست اینا رو هم به اسم مردم می گیرن معلوم نیست کجا می ره لاغل یه ناظری چیزی بزارن بالا سرش نمونش گیلان هنوز ماسک دستکش ندارن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »