عضو ستاد مقابله با کرونا: وضعیت تهران اصلا مساعد نیست

05/10/2020 11:17:00 ق.ظ

عضو ستاد #مقابله با #کرونا: وضعیت #تهران اصلا مساعد نیست

مقابله, کرونا

عضو ستاد مقابله با کرونا : وضعیت تهران اصلا مساعد نیست

نادر توکلی، معاون ستاد مقابله با کرونا در استان تهران از احتمال اعمال محدودیت‌های بیشتر در پایتخت ایران به دلیل مساعد نبودن شرایط خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

05.10.2020تهران/ خبرگزاری آناتولینادر توکلی، معاون درمان ستاد کرونا استان تهران گفت: وضعیت اصلا مساعد نیست، جلساتی با استانداری داشتیم، باید تدابیر سختگیرانه‌ای اتخاذ شود. یکی از موضوعات در دست بررسی این است که افرادی را که به سفرهای غیرضروری می‌روند، رصد و پایش کنیم تا در صورت ابتلا به کرونا موظف باشند خودشان هزینه‌های درمانی را تقبل کنند. با اتخاذ تدابیر سختگیرانه‌تر می‌توانیم شرایط را به طور نسبی کنترل کنیم.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، وی با بیان اینکه احتمال افزایش سفرها در تعطیلات آخر هفته وجود دارد، تصریح کرد: اعمال محدودیت‌هایی را مدنظر داریم که ممکن است یکی از آنها محدودیت‌ها در تردد به سمت شمال کشور باشد.توکلی با اشاره به شرایط بیمارستان‌های پایتخت اظهار کرد: همه‌ بیمارستان‌ها به شکل مستقیم یا غیرمستقیم درگیر بیماری کووید-19 هستند. علاوه بر بیمارستان‌های دولتی، عمومی غیر دولتی و خصوصی که درگیر هستند و از تعداد کم تا بالای مریض مبتلا به کرونا پذیرش دارند، تعدادی بیمارستان تک‌تخصصی هم داریم که بیمار آلوده به کووید-19 که با بیماری مرتبط با حوزه تک تخصصی به بیمارستان مراجعه کردند اما شناسایی شدند را بستری دارند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ پلوسی: «صدای شجاعانه مردم ایران در سراسر جهان شنیده شد»

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

ترکیه لایحه دولت فرانسه برای مقابله با «جدایی‌طلبی اسلامگرایانه» را به باد انتقاد گرفتدر بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه همچنین تاکید شده است که چنین رویکردی تنها به افزایش بیگانه هراسی، نژادپرستی و اسلام هراسی در اروپا دامن خواهد زد. اتفاقابااینکه بنده خودمسلمان هستم حق را به ماکرون می دهم زیرا دین اسلام نه تنهاخاورمیانه که دنیا را آلوده کرده امیدوارم روزی مردم جهان به ماهیت این کیش بیابانی پی ببرندوآن را به زباله دان تاریخ بریزند ترکها باید از اروپا اخراج شوند و به کشورشان باز گردانده شوند ِتا بفهمند که دیگر زمان غلدر بازی احمقهای عثمانی بسر امده ِ

دبیر ستاد اربعین حسینی: امسال اعزام زائر نداریم- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimذوالفقاری گفت: در گفتگو با سفیر عراق گفته شد ستاد ملی کرونا ی ایران به‌خاطر بیماری با اعزام زائر مخالفت کرده و تصمیم بر این شد افرادی که شرایط ویژه‌کاری دارند مانند کارکنان شهرداری برای ارائه خدمات یا خبرنگاران برای تهیه خبر و گزارش به عراق بروند. بابا الکی شلوغش میکنن، امثال هیچ کس نرفته،لب مرز ، اینا میترسن سالهای بعد دکان بقالی اربعین تعطیل بشه، اصلا کی گفته مسولان به خدا اعتقادی دارن که به عاشورا داشته باشند،؟

تمام مراکز فرهنگی هنری تهران تا ۱۸ مهرماه تعطیل شدوزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنوف همکار براساس نظر ستاد مقابله با کرونا تهران از محدودیت‌های اعمال شده در پایتخت برای مقابله با بیماری کرونا تبعیت می‌کند.

سینماهای استان تهران یک هفته تعطیل شدبه دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا در استان تهران ؛ کلیه سینماهای تهران از فردا به مدت یک هفته تعطیل خواهند بود.

در پی تشدید کرونا تهران به مدت یک هفته تعطیل شد | DW | 03.10.2020استانداری تهران اعلام کرد با تشدید کرونا در تهران از ۱۲ تا ۱۸ مهر به مدت یک هفته محدودیت‌های کرونا یی در پایتخت اعلام می‌شود. تصمیم به تعطیلی پایتخت در پی درخواست ستاد ملی مقابله با کرونا از مقامات تهران اتخاذ شده است. هرگاه صحبت از اعتصاب میشود همان وز کرونا به یکباره عود میکند اوکی ولی سوالی که الان برام مطرح شده اینه که عکاس خبریتون چرا فقط ازین اقلیت بوی جوراب و گلاب عکس میندازه؟

رکورد تهران در فوتی‌های کرونا/ احتمال اعمال محدودیت در سفر به شمالمعاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به تعداد قابل توجه فوتی‌های کرونا در تهران ، گفت: اگر آخر هفته سفر به شمال کشور و یا سایر نقاط را شاهد باشیم، احتمال بروز پیک جدید بیماری بعید نخواهد بود؛ به همین دلیل اعمال محدودیت‌هایی را مدنظر داریم که ممکن است یکی از آنها محدودیت‌ها در تردد به سمت شمال کشور باشد. به قول سلامی دولت مردان امریکا جرات حضور در خیابانها رو ندارن!!! اره فقط تو و رهبرت و روحانی میتونید بین مردم بیایید!!! دیوی خان

نادر توکلی، معاون ستاد مقابله با کرونا در استان تهران از احتمال اعمال محدودیت‌های بیشتر در پایتخت ایران به دلیل مساعد نبودن شرایط خبر داد.ماکرون: اسلام در فرانسه باید از «نفوذ خارجی» خارج شود امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز جمعه با رونمایی از لایحه‌ای برای مقابله با جریان‌های رادیکال اسلامی و ممناعت از رشد «جدایی‌طلبی اسلامگرایانه»، بر عزم دولتش جهت «آزاد کردن اسلام در فرانسه از نفوذ خارجی» تاکید کرد و گفت اسلام بواسطه تنش‌های موجود با «اسلام‌گرایی افراطی» در همه جای دنیا با بحران مواجه شده است.اخبار و کلیپ‌ها از قبل مواجه شدیم و اگر یادتان باشد یک مصاحبه از استاندار کربلا در همان اوایل منتشر شد که ایشان می‌گفت ما برای میزبانی از زائرین اربعین آماده می‌شویم؛ که در پیگیری‌ها مشخص شد که مقداری در ترجمه مشکل وجود داشته و مجددا با وابسته نظامی ما به طور مشترک مصاحبه کردند.به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، باتوجه به تصمیم بعداز ظهر امروز ستاد مقابله با کرونای تهران مراکز محل تجمع همچون سینماها، کتابخانه‌ها، سالن‌های نمایش، آموزشگاه‌های هنری و.

05.10..2020 تهران/ خبرگزاری آناتولی نادر توکلی، معاون درمان ستاد کرونا استان تهران گفت: وضعیت اصلا مساعد نیست، جلساتی با استانداری داشتیم، باید تدابیر سختگیرانه‌ای اتخاذ شود. کشورهای دیگر هم اگر قصد اعزام داشته باشند تنها راهشان بر اساس همین 1500 نفری است که اعلام شده که اعزام هوایی است و از راه زمین امکان ندارد. یکی از موضوعات در دست بررسی این است که افرادی را که به سفرهای غیرضروری می‌روند، رصد و پایش کنیم تا در صورت ابتلا به کرونا موظف باشند خودشان هزینه‌های درمانی را تقبل کنند. با اتخاذ تدابیر سختگیرانه‌تر می‌توانیم شرایط را به طور نسبی کنترل کنیم.   بنابر اعلام ستاد مقابله با کرونای تهران این‌ مرکز به مدت یک هفته یعنی از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه تعطیل خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، وی با بیان اینکه احتمال افزایش سفرها در تعطیلات آخر هفته وجود دارد، تصریح کرد: اعمال محدودیت‌هایی را مدنظر داریم که ممکن است یکی از آنها محدودیت‌ها در تردد به سمت شمال کشور باشد. اگرچه وزارت راه و شهرسازی ما اعلام کرده که ممنوع کرده‌اند اما طبق آنچه که من اطلاع دارم و امروز هم سوال کردم که هواپیمایی العراقیه تا دیشب هم پروازهایی داشته و شاید امشب هم داشته باشد. توکلی با اشاره به شرایط بیمارستان‌های پایتخت اظهار کرد: همه‌ بیمارستان‌ها به شکل مستقیم یا غیرمستقیم درگیر بیماری کووید-19 هستند. علاوه بر بیمارستان‌های دولتی، عمومی غیر دولتی و خصوصی که درگیر هستند و از تعداد کم تا بالای مریض مبتلا به کرونا پذیرش دارند، تعدادی بیمارستان تک‌تخصصی هم داریم که بیمار آلوده به کووید-19 که با بیماری مرتبط با حوزه تک تخصصی به بیمارستان مراجعه کردند اما شناسایی شدند را بستری دارند. از سوی دیگر، مسعود مردانی، عضو ستاد مقابله با کرونا نیز شب گذشته از وضعیت حاد و بحرانی تهران خبر داد و گفت: گسترش کرونا در تهران، فراتر از حاد و نگران‌کننده است. برگزاری زیارت اربعین در روز پنجشنبه ساعت 9 در سراسر کشور با رعایت همان پروتکل‌های ایام محرم و در فضای باز و با فاصله‌گذاری و رعایت موارد بهداشتی برنامه‌ای است که پیش بینی شده و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرده است. و روند مقابله با کرونا، بسیار بد است.

بستری‌ها در پایتخت به شکل چشم‌گیری افزایش پیدا کرده‌اند و گنجایش بیمارستان‌ها پر است و جایی برای پذیرش بیمار جدید ندارند تخت‌های آی‌سی‌یو هم بسیار اشغال شده‌اند و با افزایش رفتار تهاجمی ویروس، شمار جان باختگان کرونایی در تهران مدام رو به افزایش است. . یعنی موکب‌داران در شهر خود با هماهنگی کمیته امداد برنامه‌ریزی کرده و این کار را انجام بدهند تا بتوانند کمک به افراد نیازمند توزیع کنند.