عضو تیم پژوهشی سازمان بهداشت جهانی: چین از ارائه داده‌های خام در مورد کووید۱۹ خودداری کرده است

25/11/1399 08:08 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. یکی از محققان تیم پژوهشی که تحت حمایت سازمان بهداشت جهانی برای تحقیق در مورد منشاء اصلی کووید۱۹ به شهر ووهان چین سفر کرده بود، می‌گوید، چین از دادن داده‌های خام در مورد موارد اولیه این بیماری امتناع ورزید.

وی گفت این کار تلاش آنها برای درک چگونگی شیوع ویروس کرونا را به طور بالقوه پیچیده می‌کند.

به گزارش رویترز، دامنیک دُوایر، کارشناس بیماری‌های عفونی از استرالیا و یکی از اعضای تیم سازمان بهداشت جهانی، می‌گوید، تیم پژوهشی آنها داده های خام ۱۷۴ بیمار در اولین مرحله شیوع ویروس کرونا در دسامبر ۲۰۱۹، همچنین موارد دیگری را درخواست کرده بود، ولی مقامات چینی تنها خلاصه داده‌ها را در اختیار آنها قرار دادند.

آقای دوایر گفت، چنین داده های خام که به «لیست خطی» شناخته می شود، بدون نام و نشان است؛ ولی جزئیاتی مثل سؤال‌هایی که به طور جداگانه از بیماران شده، پاسخ آنها، و نحوه تجزیه و تحلیل پاسخ‌ها را شامل می‌شود. headtopics.com

دامنیک دوایر، کارشناس بیماری های عفونی در حال مصاحبه تصویری با رویترز - ۱۳ فوریه ۲۰۲۱ آقای دوایر روز شنبه از طریق تماس تصویری از شهر سیدنی استرالیا، جایی که در قرنطینه به سر می برد، به رویترز گفت: «این یک روش استاندارد برای بررسی شیوع [یک بیماری] است.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

۲۵هزار نفر در لیست انتظار پیوند عضو/ ۱۷ درصد ایرانیان کارت اهدای عضو دارنددر نشست هم اندیشی ترویج فرهنگ اهدای عضو که با حضور معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد و هیات رییسه انجمن اهدای عضو، در محل ایسنا انجام شد، ضمن اشاره به آمار مرگ و میر بیماران نیازمند عضو به دلیل نرسیدن عضو پیوندی و همچنین توانمندی‌های ایران در انجام اعمال پیچیده پیوندی، بر لزوم ارتقای جایگاه ایران در حوزه اهدای عضو و اهمیت اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در این زمینه تاکید شد.

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان پس از یورو کناره‌گیری می‌کند - BBC News فارسییوآخیم لوو، سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان پس از رقابت‌های جام ملت‌های اروپا از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد. این مربی ۶۱ ساله، از سال ۲۰۰۶ که جانشین یورگن کلینزمن شد، هدایت این تیم را به عهده دارد. او تا جام جهانی ۲۰۲۲ با فدراسیون فوتبال آلمان قرارداد داشت، اما با این فدراسیون به توافق رسید تا همکاری‌اش را زودتر تمام کند.

پیام حقوق بشری تیم ملی آلمان خطاب به برگزار کنندگان جام جهانی قطرکشور قطر چندی است که به دلیل نحوه به کارگیری کارگران خارجی در پیش‌برد پروژه‌های ساخت استادیوم‌‌های ورزشی زیر انتقاد شدید سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشری واقع شده است. آلمان در حمایت از حقوق بشر باید فروش سلاح به طرف های درگیر منازعات را متوقف کند! وی پس از این نمایش به عربستان سعودی سلاح فروخت. یورونیوز جان تورو خدا دستبردار

تست کرونای اعضای تیم ملی فوتبال منفی شد- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimتست_کرونا‌ اعضای تیم‌ملی فوتبال منفی شد تست‌های بعدی در روزهای شنبه و دوشنبه گرفته خواهد شد

مربی ایرانی، عامل رستاخیز تیم ماینتس در بوندس‌لیگا | DW | 29.04.2021بابک_کیهان‌فر، مربی تیم فوتبال ماینتس در بوندس‌لیگای ۱ آلمان در بلندپروازی تیم خود در نیم‌فصل دوم بوندس‌لیگا، نقش کلیدی ایفا می‌کند. موفقیت زوج مربی اسونسون-کیهان‌فر، نگاه فوتبال آلمان را به خود جلب کرده است.

دامنیک دوایر یکی از اعضای تیم پژوهشی سازمان بهداشت جهانی - ووهان، چین (عکس از آرشیو)

یکی از محققان تیم پژوهشی که تحت حمایت سازمان بهداشت جهانی برای تحقیق در مورد منشاء اصلی کووید۱۹ به شهر ووهان چین سفر کرده بود، می‌گوید، چین از دادن داده‌های خام در مورد موارد اولیه این بیماری امتناع ورزید. وی گفت این کار تلاش آنها برای درک چگونگی شیوع ویروس کرونا را به طور بالقوه پیچیده می‌کند.

به گزارش رویترز، دامنیک دُوایر، کارشناس بیماری‌های عفونی از استرالیا و یکی از اعضای تیم سازمان بهداشت جهانی، می‌گوید، تیم پژوهشی آنها داده های خام ۱۷۴ بیمار در اولین مرحله شیوع ویروس کرونا در دسامبر ۲۰۱۹، همچنین موارد دیگری را درخواست کرده بود، ولی مقامات چینی تنها خلاصه داده‌ها را در اختیار آنها قرار دادند.

آقای دوایر گفت، چنین داده های خام که به «لیست خطی» شناخته می شود، بدون نام و نشان است؛ ولی جزئیاتی مثل سؤال‌هایی که به طور جداگانه از بیماران شده، پاسخ آنها، و نحوه تجزیه و تحلیل پاسخ‌ها را شامل می‌شود.

دامنیک دوایر، کارشناس بیماری های عفونی در حال مصاحبه تصویری با رویترز - ۱۳ فوریه ۲۰۲۱

آقای دوایر روز شنبه از طریق تماس تصویری از شهر سیدنی استرالیا، جایی که در قرنطینه به سر می برد، به رویترز گفت: «این یک روش استاندارد برای بررسی شیوع [یک بیماری] است.»

وی افزود دستیابی به داده های خام از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که تنها نیمی از ۱۷۴ تن از بیماران در معرض بازار غذاهای دریایی ووهان - جایی که ویروس در ابتدا در آنجا شناسایی شد - قرار گرفته بودند.

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد که خلاصه یافته‌های تیم پژوهشی آنها در اوایل هفته آینده منتشر خواهد شد.

تیم پژوهشی سازمان بهداشت جهانی: بعید است ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین به بیرون راه یافته باشد

یک تیم پژوهشی متشکل از دانشمندان بین‌المللی و چینی که به دنبال یافتن منشاء اصلی کووید۱۹ هستند، روز سه شنبه ۲۱ بهمن اعلام کرد که ویروس کرونا ظاهراً از یک حیوان به انسان منتقل شده است، و این فرضیه که ویروس کرونا از یک آزمایشگاه در چین به بیرون راه یافته، بعید به نظر می‌رسد.

خبرهای دیگر ...