عضویت مناقشه‌برانگیز ونزوئلا در شورای حقوق بشر سازمان ملل | DW | 18.10.2019

26/07/1398 01:47 ب.ظ

مادورو اقدام به آزاد کردن ۲۴ زندانی سیاسی کرده است. به‌رغم آن، حضور ونزوئلا و برزیل در شورای حقوق بشر سازمان ملل انتقادهای گسترده‌ای برانگیخته است. گوایدو، رهبر اپوزیسیون، عضویت ونزوئلا در این نهاد را محکوم کرده است.

یکی از دو کرسی متعلق به آمریکای جنوبی در شورای ۴۷ نفره حقوق بشر سازمان ملل به ونزوئلا تعلق یافته است. به این ترتیب، نماینده دولت ونزوئلا با کسب ۱۰۵ رای موافق از ژانویه سال ۲۰۲۰ برای مدت سه سال به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل در می‌آید.عضویت ونزوئلا در شورای حقوق بشر سازمان ملل با انتقاد شدید اپوزیسیون این کشور روبه‌رو شده است. خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا از عضویت این کشور در شورای یاد شده انتقاد کرده و به موارد متعدد نقض حقوق بشر در ونزوئلا اشاره کرده است.

عضویت ونزوئلا در شورای حقوق بشر سازمان ملل با انتقاد شدید اپوزیسیون این کشور روبه‌رو شده است. خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا از عضویت این کشور در شورای یاد شده انتقاد کرده و به موارد متعدد نقض حقوق بشر در ونزوئلا اشاره کرده است.روزنامه گاردین به نقل از رودولفو دی اوکا، یکی از کنشگران حقوق بشر در ونزوئلا نوشته است: «پیوستن ونزوئلا و برزیل به شورای حقوق بشر سازمان ملل گامی است به پس در عرصه تقویت مبانی حقوق بشر در این منطقه.»

ادامه مطلب:
dw_persian »

کیم سوار بر اسب در کوه مقدس؛ آیا تصمیم مهمی در راه است؟در کره شمالی هر بار که که کیم جون اون سوار بر اسب سفید در کوه مقدس ظاهر می شود به معنی این است که خبر مهمی در راه است یه چاقال ژن خوب خونخوار ... بیچاره این اسبِ زیبا که باید این جنازه رو پشتش بکشه King in the north🤪

انتقاد حق قانونی شهروندان است، یا فقط در مورد شهروندان ذوب در ولایت اجرا می‌شود؟

قطر: ترکیه در پی حفظ تمامیت ارضی سوریه استوزیر دفاع قطر اعلام کرد که در حفظ تمامیت ارضی سوریه، ترکیه اقدامی را می کند که اتحادیه عرب از آن عاجز بوده است. - خبرگزاری آناتولی

فاکس نیوز: آمریکا در حال بررسی راه‌های خارج کردن تسلیحات هسته‌ای خود از ترکیه استفاکس نیوز: آمریکا در حال بررسی راه‌های خارج کردن تسلیحات هسته‌ای خود از ترکیه است فاکس نیوز نوشته است که یک مقام ارشد آمریکا روز دوشنبه به نیویورک تایمز گفت که این تسلیحات اکنون اساسا توسط رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهوری ترکیه، به گروگان گرفته شده‌اند. به به چشمان روشن !!! این حرف که مسخره است. تحت ناتو تسلیحات آنجا است و اگر اردوغان یا هر فرد دیگری هوس چنین کاری کند. یکی از آن بمبها را خرج او میکنم. از نظد من اینکار تبلیغاتی است‌ ‌ اما آمریکا پایگاههای متعدد دارد و در استقرار آن در خاورمیانه مشکلی ندارد‌ به به رجب گروگانگیری هم میکنه 🙈🙈

شمار کشته‌های غیرنظامی در افغانستان ۴۲ درصد افزایش یافته است | DW | 17.10.2019آمار کشته‌شدگان غیرنظامی در افغانستان به نحو چشمگیری افزایش یافته است. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد در سه ماهه سوم سال جاری حدود ۱۲۰۰ غیر‌نظامی در پی درگیری‌های مسلحانه و حملات خشونت‌آمیز در این کشور کشته شد‌ه‌اند.

عفو بین‌الملل: ترکیه در حمله به سوریه مرتکب «جنایات جنگی» شده استدر بیانیه عفو بین الملل همچنین آمده است که بر اساس شواهد بدست آمده مناطق مسکونی بدون هیچ ملاحظه ای همچون مواضع نظامی هدف حملات قرار گرفته اند. سازمان عفو بین الملل چرا فقط حرف نقد نظر سرکاری چهل سال انجام می دهد ولی کاری نمی کند 🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐🧐 مبارزه ترک ها علیه تروریست خدمت به بشریت است🇹🇷 چند قرنه تو هر چهار کشوری که کوردا توشون تقسیم شدن جنایت اتفاق میفته ازین که بیگناهانه سلاخی میشن ناراحتم و ازینکه بالاخره جنایت علیه شون رو به رسمیت شناختن خوشحال

یکی از دو کرسی متعلق به آمریکای جنوبی در شورای ۴۷ نفره حقوق بشر سازمان ملل به ونزوئلا تعلق یافته است. به این ترتیب، نماینده دولت ونزوئلا با کسب ۱۰۵ رای موافق از ژانویه سال ۲۰۲۰ برای مدت سه سال به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل در می‌آید.

کرسی دیگر به برزیل رسیده است. ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل از جمله کسانی است که باور چندانی به حقوق بشر ندارد.

عضویت ونزوئلا در شورای حقوق بشر سازمان ملل با انتقاد شدید اپوزیسیون این کشور روبه‌رو شده است. خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا از عضویت این کشور در شورای یاد شده انتقاد کرده و به موارد متعدد نقض حقوق بشر در ونزوئلا اشاره کرده است.روزنامه گاردین به نقل از رودولفو دی اوکا، یکی از کنشگران حقوق بشر در ونزوئلا نوشته است: «پیوستن ونزوئلا و برزیل به شورای حقوق بشر سازمان ملل گامی است به پس در عرصه تقویت مبانی حقوق بشر در این منطقه.»

بر اساس گزارش این روزنامه، حدود چهار و نیم میلیون نفر از شهروندان ونزوئلا در سایه بحران اقتصادی خانه و کاشانه خود را ترک کرده‌اند. بسیاری از فعالان اپوزیسیون، خبرنگاران و مدافعان حقوق بشر در این کشور به زندان افتاده‌اند و با توجه به وابستگی ارتش به نیکلاس مادورو، زمینه برای سوءاستفاده او از قدرت سیاسی‌اش مهیا شده است.همزمان با اعلام عضویت ونزوئلا در شورای حقوق بشر سازمان ملل، دولت ونزوئلا خبر از آزادی ۲۴ زندانی وابسته به اپوزیسیون این کشور داد.

خبر آزادی این زندانیان روز پنجشنبه ۲۵ مهر (۱۷ اکتبر) از سوی دادستانی ونزوئلا اعلام شده است. دولت ونزوئلا آزادی این افراد را در ارتباط با گفت‌وگوهای بین نمایندگان دولت و بخشی از اپوزیسیون این کشور اعلام کرده است.

افراد آزاد شده وابسته به حزب"اراده عمومی" متعلق به خوان گوایدو و همچنین حزب"عصر جدید"، حزب سوسیال دموکرات این کشور بوده‌اند.

پس از شکست مذاکرات بین نمایندگان دولت ونزوئلا و نمایندگان حزب ‌"اراده عمومی"، دولت مادورو تصمیم به پیشبرد گفت‌وگوهای خود با دیگر بخش‌های اپوزیسیون این کشور گرفت. گوایدو از این مذاکرات حمایت نمی‌کند.در ارتباط با مذاکرات بین دولت و اپوزیسیون، دادستانی ونزوئلا ماه پیش ادگار زامبرانو، معاون پارلمان منحل اعلام شده ونزوئلا و از متحدان گوایدو را از زندان آزاد کرده بود. زامبرانو ماه مه دستگیر و زندانی شده بود.

افزون بر آن، برخی از نمایندگان وابسته به دولت نیز در جلسات پارلمان این کشور شرکت کرده‌اند. این در حالی است که مادورو در سال ۲۰۱۷ مجلس این کشور را غیرقانونی و منحل اعلام کرده بود.

کشف جسد ادموندو رادا، یکی از چهره‌های اپوزیسیون این کشور در روز پنجشنبه ۱۷ اکتبر نیز بر خبر عضویت ونزوئلا در شورای حقوق بشر سازمان ملل سایه انداخته است.

روزنامه"ال ناسیونال" اعلام کرده است که پیکر نیمه سوخته این سیاستمدار در یکی از جاده‌های بین شهری کشف شده است. آثار شلیک بر جمجمه این فرد نیز دیده شده است.

ادموندو رادا از روز چهارشنبه ناپدید اعلام شده بود. گوایدو دولت ونزوئلا را مسئول قتل هم‌حزبی خود معرفی کرده است.