عشق دوران کرونای جهانگرد یهودی-آمریکایی به زادگاه طالبان - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 95 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 41%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عشق دوران کرونای جهانگرد یهودی-آمریکایی به زادگاه طالبان

، "زادگاه طالبان" در جنوب رفت و ویدیوها و عکس‌هایی منتشر کرد که مورد توجه زیادی قرار گرفته است و صدها هزار بار دیده شده است.

دونالد ترامپ که قرار است دوره ریاست جمهوری‌اش تا چند هفته دیگر تمام شود، دستور داده که تا روز پانزدهم ژانویه/جنوری ۲۰۲۱ شمار نیروهای آمریکایی درافغانستان از ۴۵۰۰ سرباز به ۲۵۰۰ نفر کاهش یابد. جنگ میان شورشیان طالبان و نیروهای دولت به شدت جریان دارد و مذاکرات صلح هم به کُندی پیش می‌رود و چشم‌انداز روشنی ندارد.

وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان می‌گوید، شمار گردشگران خارجی در سال‌های گذشته کمتر شده اند. در سال گذشته حدود هفت هزار گردشگر خارجی به این کشور آمدند اما امسال به دلیل شیوع کرونا و شرایط امنیتی شمار اندکی از گردشگران خارجی به افغانستان آمدند و این صنعت در این کشور در حال رکود است. گردشگران خارجی به خصوص جهانگردان اما بیشتر دوست ندارند در مراجع رسمی مراجعه کنند و اکثر شان با راهنماهای گردشگری مثل نور محمد هماهنگ می‌شوند و سفر می‌کنند.

"افغانستان در مرکز جهان قرار دارد. راه ابریشم از آن گذشته است و تاریخ باستانی دارد. اسکندر کبیر و امپراطورهای مختلف به این کشور رفته اند. بنابراین از نظر تاریخی هم اهمیت دارد."او داستان‌های زیادی از کشورهای مختلف دیگر از جمله ایران و پاکستان در همسایگی افغانستان نیز دارد که به گفته خودش در هر کدام چیزهای زیادی آموخته و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.از نظر او شناخت درستی از این کشور به جهان ارایه نشده است و در موارد زیادی به شدت کمتر و پایین‌تر از میزان واقعی آن ارزش و جلوه داده شده است.

او می‌گوید درو بینسکی در سفر اول خود به شدت هراس داشت و سوال‌های زیادی پرسید تا این که قانع شود و به افغانستان بیاید. "اما همین که آمد عاشق افغانستان شد".به گفته او در خیلی از جاهای افغانستان مردم هر فرد خارجی را که ببینند فکر می‌کنند "آمریکایی" است و "خیلی‌ها هم فکر می‌کنند آن‌ها جاسوسند، اما من تا حد توان به مردم توضیح می‌دهم".

او در سفر اولش به افغانستان برای دیدار با زبلان سمینتوف، یگانه یهودی بازمانده به کابل رفت و به کنیسه او سر زد و ویدیویی از او تهیه و پخش کرد. درو می‌گوید: "دیدار با او بسیار برای من جالب بود. او یک آدم بسیار الهام بخش است."

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خانم این جهانگردی یهودی امریکایی یک خانم افغان است که از قندهار است وستاره ای فلم های پورن است و بسیار مشهورهم است.این جهانگردبواسطه ای مصرف پولی خانمش به سیاحت پرداخته است.من با این جهانگرد از طریق فبسبوک در تماس استم.دومین بار است که غانکستان آمده و دوستی فامیلی اشرف و لولا است

حتما می خواهند کوروش گمکشته را پیدا بکنند

یکبار دیگه به جمله دقت کنیم: «جهانگرد یهودی-آمریکایی»، «زادگاه طالبان» چقدر احتمال داره که طرف جاسوس باشه؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها