عزم چین و فرانسه برای کاهش تنش‌های ایجاد شده پیرامون ایران

18/05/1398 10:06:00 ب.ظ

وزیر امور خارجه چین در تماسی تلفنی با رئیس‌جمهور فرانسه بر لزوم کاهش تنش‌ها پیرامون مسئله هسته‌ای ایران تاکید کرد.

وزیر امور خارجه چین در تماسی تلفنی با رئیس‌جمهور فرانسه بر لزوم کاهش تنش‌ها پیرامون مسئله هسته‌ای ایران تاکید کرد. در این تماس تلفنی، وانگ یی همچنین از میانجیگری فرانسه در خصوص مسائل هسته‌ای ایران حمایت و اظهار کرد که چین نیز تلاش‌های عمده‌ای برای حفظ برجام انجام داده است.

وزیر امور خارجه چین اظهار داشت که پایبندی به توافق هسته‌ای به منزله حفاظت از چندجانبه‌گرایی، انصاف، عدالت و صلح و ثبات منطقه محسوب می‌شود.

وانگ یی همچنین عناون کرد که چین با همکاری فرانسه از اعتبار و درستی توافق هسته‌ای اطمینان حاصل می‌کند، سایر طرفین را به خودداری دعوت می‌کند و از تشدید تنش‌ها جلوگیری می‌کند. به گزارش ایسنا، گفت‌وگوی این دو مقام ارشد در حالی رخ می‌دهد که شب گذشته دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی از میانجیگری‌های فرانسه در امور ایران انتقاد کرده و در توییتی نوشته بود: ایران در مضیقه مالی بدی قرار دارد. آن‌ها شدیدا می‌خواهند با آمریکا وارد مذاکره شوند اما از طرف کسانی که خود را نماینده ما می‌نامند - همانند امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه - پیام‌های ضد و نقیضی دریافت می‌کنند. می‌دانم که نیت مکرون همانند بقیه خیر است اما هیچکس جز ایالات متحده برای ایالات متحده صحبت نمی‌کند. کسی به هیچ شکل یا طریقی حق نمایندگی از طرف ما را ندارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

همه دارن زندگیشونو میکنن این ج.ا شرور با این شرارت هاش عین مگس داره مزاحمت ایجادمیکنه در واقع ج.ا هم داره زندگی مگسی خودش رو میکنه عزم چین و فرانسه رو لوله کنید فرو کنید تو کونتون بجا اینکه چوب حراج به ایران بزنید و یمشت لپ لپ و اشغال بگیرید، دست از حمایت از تروریستها و اعمال تروریستی تون بردارید دست از آزار و اذیت مردم و همسایگانتون بکشید و با آمریکا مذاکره کنید... اما شماها احمق تر از این حرفها هستید

دیگه کدوم قسمت کشور و دارین میدین بره؟ خامنه‌ای_نوکر_پوتین نظام_اخوندی_نوکر_پوتین همیشه برام سوال بوده این تماس تلفنی ها چجوریه!مثلا طرف زنگ میزنه میگه من تاکید میکنم بر کاهش تنش پیرامون مسئله هسته ای ایران، اونم میگه بله بله بعد قطع میکنن؟ خيلي مسخره س كه ترامپ خودش را مسخره عالم کرده!

صدور ۷۰۰ مورد جریمه در فرانسه در یکسال برای مقابله با آزار زنان🔷نظر شما درباره راهکار مناسب مقابله با آزار خیابانی زنان چیست؟ آیا مجازات قانونی را ابزاری کافی برای رفع این معضل اجتماعی می‌دانید؟ ◀️نظرات خود را با هشتگ نه_به_آزار_خیابانی با ما در میان بگذارید بیشتر بخوانید: خانوما به پنجه بوکس و نانچیکو مسلح بشن باید دید این تعداد چه درصدی از جمعیت است ، به شرطی که همه آزار ها ثبت شده وآماری هم از عدم ثبت باشد . در این صورت میتوان این عدد را در جهت کم و یا زیاد بودن خشونت در فرانسه بررسی نمود و نتیجه گرفت. اما در کل صحبت کردن و شکستن تابو در این مورد به کنترل خشونت علیه زنان کمک می کند . حتما همه آزارگرا هم پناهجوهای مسلمونن

انتقاد ترامپ از رئیس‌جمهور فرانسه: ایران پیام‌های متناقض دریافت می‌کنددونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از رئیس‌جمهوری فرانسه نوشت که ایران 'به شدت به دنبال گفت‌وگو با آمریکا' است، اما پیام‌های متناقض دریافت می‌کند. اخیرا المانیتور گزارش داده بود که امانوئل مکرون از حسن روحانی دعوت کرده تا در نشست گروه هفت با ترامپ دیدار کند، اما روحانی این دعوت را رد کرده است. فرانسه و انگلیس زحمت کشیدند تاامریکا راازایران باانقلاب 57 بیرون کرد.زمانی که برجام انهمه پول راازطرف امریکا تزریق کرد سفارت امریکا را کمک نکردند بازشودفقط اعتمادایران به اروپا بیشتر شد. الان هم اگر فرانسه و انگلیس پشت پرده حمایت به ایران نمی دادند سفارت امریکا درایران باز میشد ترامپ به ماکرون : همش تقصیر ِتوئه دیگه ، هی میری پیام متناقض میدی منصرف میشن از مذاکره،!

فرانسه در پاسخ به ترامپ: برای اظهار نظر درباره ایران نیاز به هیچ مجوزی نداریمدونالد ترامپ، رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه با انتشار توییتی هشدار گونه خطاب به امانوئل ماکرون نوشت که «هیچ‌کس حق صحبت با ایران از جانب آمریکا را ندارد.» ترامپ بدجور ریده به مکرون دیروز 😂😃 بلاخره نمردیم یه ابراز وجود از یه کشور اروپایی دیدم! اون شخصیت اش اینه، با همه با تحقیر، تهدید، توهین و از بالا حرف میزنه! اشکال در فرهنگ مردمی است که همچین رییس جمهوری براشون مناسبه!

تماس‌های رئیس‌جمهور فرانسه حامل پیام گفت‌و‌گوی اروپا با آمریکا است/ غرب نمی‎خواهد ایران وارد فاز سوم کاهش تعهدات شودیک کارشناس مسائل بین‌الملل در خصوص تماس تلفنی رئیس‌جمهور کشورمان با همتای فرانسوی خود گفت: اگر اینستکس بخواهد کار کند؛ بدون هماهنگی و گفت‌و‌گوی اروپا و آمریکا امکان‌پذیر نخواهد بود؛ لذا تماس‌های رئیس جمهور فرانسه در این رابطه نیز حامل پیام‌هایی است؛ چرا که آمریکایی‌ها به رئیس پیشین اینستکس فشار بالایی آوردند و بارها با او جلسه داشتند و حالا که رئیس این سازوکار عوض شده به نظر می‌رسد اروپا قطعا گفت‌و‌گو‌هایی با آمریکا را در دستور کار قرار داده که البته ما از جزئیات آن اطلاعی نداریم.

آمریکا در میانه تشدید جنگ تجاری با چین، از گفتگوی بیشتر استقبال می کندآمریکا در میانه تشدید جنگ تجاری با چین، از گفتگوی بیشتر استقبال می کند مشاور اقتصادی رئیس جمهوری آمریکا گفت اگر توافق یا پیشرفت خاصی حاصل شود، پرزیدنت ترامپ ممکن است در تعرفه های اعمال شده بر محصولات چینی تجدیدنظر کند.

ضمن توجه به روسیه و چین، وزیر دفاع آمریکا در سفری کم‌سابقه از مغولستان بازدید می‌کندوزیر دفاع ایالات متحده قرار است روز پنجشنبه ۱۷ مرداد و در سفری کم‌سابقه به مغولستان، با مقام‌های ارشد این کشور دیدار و گفت‌وگو کند. به گزارش رویترز، این سفر در حالی است که پنتاگون برای پیشبرد استرات رفته چنگیز خان مغول رو هم با خودش همراه کنه