عزاداری برای کشته شدن ۵ هوادار مورالس در درگیری‌های بولیوی

17/11/2019 01:37:00 ق.ظ

عزاداری برای کشته شدن ۵ هوادار مورالس در درگیری‌های بولیوی

بولیوی, سیاست بولیوی

عزاداری برای کشته شدن ۵ هوادار مورالس در درگیری‌های بولیوی

عزاداری برای کشته شدن ۵ هوادار مورالس در درگیری‌های بولیوی

از زمان خروج آقای مورالس از بولیوی و حاکمیت مخالفان چندین نفر از هواداران دولت پیشین در جریان تظاهرات و درگیری با نیروهای پلیس جان خود را از دست داده اند.شاهدان عینی می‌گویند پلیس به روی هواداران مورالس آتش گشوده و از گلوله‌های جنگی استفاده کرده است. معترضان می‌خواستند از یک ایست بازرسی عبور کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

همکاری آمریکا و سعودی برای مقابله با رفتار «بی‌ثبات کننده» ایرانمایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه پنجشنبه 14 نوامبر 2019 تاکید کرد کشورش برای مقابله

پیش‌بینی دما و بارش نرمال برای آذر ماهرییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت دما و بارش در آذرماه گفت: بارش پاییزه به‌طور کلی در حد نرمال پیش‌بینی شده است. دمای کشور نیز در ماه آینده در حد نرمال خواهد بود.

اظهارات متناقض مسئولان در بابِ معیشتِ بازنشستگان/ امسال چقدر بودجه برای «همسان‌سازی» اختصاص دادند؟تا امروز هیچ اتفاقی نیفتاده است؛ نه اجرای همسان‌سازی کلید خورده نه ریالی از بدهی دولت به تامین اجتماعی که تا پایان سال به رقم ۲۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد، پرداخت شده؛ امیدواریم ورق برگردد و به وعده‌ها عمل کنند.

هیچ سهمیه‌ای برای فرزندان اعضای هیات علمی وجود نداردرییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در واکنش به امتیازات و سهمیه‌های فرزندان اعضای هیات علمی گفت: اگر فرزندان اعضای هیات علمی ۹۲.۵ درصد نمره آخرین فرد قبولی که نمره و درصد بالایی است را کسب کنند، می‌توانند از همان ترم اول جا به جا شوند.

هشدار درباره خطر پتروشیمی شیراز برای تخت جمشید

حزب مورالس و دولت موقت بولیوی برای برگزاری انتخابات جدید توافق کردنددر جلسه عصر دیروز سنای بولیوی ، رئیس جدید سنا که عضو حزب جنبش سوسیالیسم مورالس است، گفت که توافقی برای همکاری در راستای برگزاری انتخابات جدید پس از هفته‌ها اعتراض و خشونت حاصل شده است بیشتر بخوانید🔽

شهروندان عمدتا سرخپوست شهر کوچک ساکابا شامگاه شنبه برای ۵ هوادارا اوو مورالس، رئیس جمهوری پیشین بولیوی عزاداری کردند.با رفتار بی‌ثبات کننده ایران با پادشاهی عربی سعودی همکاری می‌کند.احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دو موج بارشی وارد کشور شده است.به گزارش خبرنگار ایلنا، «همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» به تدریج تبدیل به یک «گفتمان غالب اجتماعی» شده است؛ گفتمانی که هم بازنشستگان و مستمری‌بگیران، در کنش‌گری‌های صنفی خود بر آن به عنوان یک راهکار برای «بهبود معیشت» پای می‌فشارند و هم مسئولان و کاربدستان با استناد به آن و صحبت پیرامون آن، در پی رسیدن به یک هدف هستند: ما به بازنشستگان و زندگی آنها اهمیت می‌دهیم.

از زمان خروج آقای مورالس از بولیوی و حاکمیت مخالفان چندین نفر از هواداران دولت پیشین در جریان تظاهرات و درگیری با نیروهای پلیس جان خود را از دست داده اند. شاهدان عینی می‌گویند پلیس به روی هواداران مورالس آتش گشوده و از گلوله‌های جنگی استفاده کرده است. وزیر خارجه سعودی در رأس هیأتی از سعودی روز پنجشنبه در نشست ویژه وزرای خارجه درباره سوریه که در مقر وزارت خارجه آمریکا در واشینگتن به بررسی تحولات اوضاع در سوریه پرداخته است، مشارکت کرد. معترضان می‌خواستند از یک ایست بازرسی عبور کنند. در واقع تا دو هفته آینده دو سامانه کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. مطالب بیشتر از بدون شرح . پمپئو روز چهارشنبه تاکید کرده بود که واشینگتن به رهبری ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش ادامه خواهد داد.