بولیوی, سیاست بولیوی, اوو مورالس

بولیوی, سیاست بولیوی

عزاداری برای کشته شدن ۵ هوادار مورالس در درگیری‌های بولیوی

عزاداری برای کشته شدن ۵ هوادار مورالس در درگیری‌های بولیوی

17/11/2019 01:37:00 ق.ظ

عزاداری برای کشته شدن ۵ هوادار مورالس در درگیری‌های بولیوی

عزاداری برای کشته شدن ۵ هوادار مورالس در درگیری‌های بولیوی

از زمان خروج آقای مورالس از بولیوی و حاکمیت مخالفان چندین نفر از هواداران دولت پیشین در جریان تظاهرات و درگیری با نیروهای پلیس جان خود را از دست داده اند.شاهدان عینی می‌گویند پلیس به روی هواداران مورالس آتش گشوده و از گلوله‌های جنگی استفاده کرده است. معترضان می‌خواستند از یک ایست بازرسی عبور کنند.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 آرتین ایران‌نژاد در سردشت به خاک سپرده شد ادامه مطلب: euronews فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

همکاری آمریکا و سعودی برای مقابله با رفتار «بی‌ثبات کننده» ایرانمایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه پنجشنبه 14 نوامبر 2019 تاکید کرد کشورش برای مقابله

پیش‌بینی دما و بارش نرمال برای آذر ماهرییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت دما و بارش در آذرماه گفت: بارش پاییزه به‌طور کلی در حد نرمال پیش‌بینی شده است. دمای کشور نیز در ماه آینده در حد نرمال خواهد بود.

اظهارات متناقض مسئولان در بابِ معیشتِ بازنشستگان/ امسال چقدر بودجه برای «همسان‌سازی» اختصاص دادند؟تا امروز هیچ اتفاقی نیفتاده است؛ نه اجرای همسان‌سازی کلید خورده نه ریالی از بدهی دولت به تامین اجتماعی که تا پایان سال به رقم ۲۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد، پرداخت شده؛ امیدواریم ورق برگردد و به وعده‌ها عمل کنند.

هیچ سهمیه‌ای برای فرزندان اعضای هیات علمی وجود نداردرییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در واکنش به امتیازات و سهمیه‌های فرزندان اعضای هیات علمی گفت: اگر فرزندان اعضای هیات علمی ۹۲.۵ درصد نمره آخرین فرد قبولی که نمره و درصد بالایی است را کسب کنند، می‌توانند از همان ترم اول جا به جا شوند.

هشدار درباره خطر پتروشیمی شیراز برای تخت جمشید

حزب مورالس و دولت موقت بولیوی برای برگزاری انتخابات جدید توافق کردنددر جلسه عصر دیروز سنای بولیوی ، رئیس جدید سنا که عضو حزب جنبش سوسیالیسم مورالس است، گفت که توافقی برای همکاری در راستای برگزاری انتخابات جدید پس از هفته‌ها اعتراض و خشونت حاصل شده است بیشتر بخوانید🔽