عربستان تولید نفت خود را روزی یک میلیون بشکه بالا می‌برد

26/02/1401 06:38:00 ب.ظ

عربستان تولید نفت خود را روزی یک میلیون بشکه بالا می‌برد جزئیات بیشتر🔽

وزیر انرژی عربستان: «به احتمال زیاد در اواخر سال ۲۰۲۶ یا اوایل ۲۰۲۷ تولید ما به ۱۳.۲ میلیون تا ۱۳.۴ میلیون بشکه در روز می‌رسد و اگر بازار امکانش را بدهد سطح تولید در همین میزان تثبیت خواهد شد.» عربستان سعودی در نظر دارد با افزایش یک میلیون بشکه‌ای ظرفیت روزانه تولید نفت، این رقم را به ۱۳ میلیون بشکه در روز برساند. وزیر انرژی عربستان روز دوشنبه ۱۶ ماه مه این استراتژی را هدف پادشاهی سعودی نهایتا تا اوایل سال ۲۰۲۷ اعلام کرد.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی سعودی که در یک کنفرانس در «کشور دوست و همسایه» بحرین شرکت کرده بود گفت: «به احتمال زیاد در اواخر سال ۲۰۲۶ یا اوایل ۲۰۲۷ تولید ما به ۱۳.۲ میلیون تا ۱۳.۴ میلیون بشکه در روز می‌رسد و اگر بازار امکانش را بدهد سطح تولید در همین میزان تثبیت خواهد شد.»

روز گذشته هم غول نفتی سعودی یعنی آرامکو از رکوردزنی سود خود در سه‌ماه نخست سال جاری میلادی خبر داده بود. این شرکت دولتی در ماه مارس از دستور وزارت انرژی سعودی برای افزایش تولید به ۱۲ تا ۱۳ میلیون بشکه در روز پرده برداشته بود.

غول نفتی سعودی آرامکو در سودکردن رکورد زد عربستان سعودی در حال حاضر بزرگترین صادرکننده نفت در سطح دنیا به‌شمار می‌رود و تا به امروز درخواست‌های مکرر واشنگتن مبنی بر افزایش تولید با هدف مهار روند صعودی قیمت‌ها ناشی از تجاوز نظامی روسیه به اوکراین را بی‌پاسخ گذاشته بود. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

صادرات ۵ کشتی فرآورده در ۲ ماه/امکان تولید روزانه ۱۴ میلیون لیتر سوخت هواپیمامدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درباره وضع صادرات فرآورده گفت: در دو ماه نخست امسال نزدیک پنج کشتی صادرات فرآورده داشتیم؛ بنابراین مقدار صادرات با توجه به نیاز و رقابت قیمتی اتفاق خواهد افتاد؛ ضمن اینکه شرایط بازار را با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور می‌توانیم در حوزه ترانزیت و سوآپ نیز فراهم کنیم. در حوزه سوآپ اکنون ظرفیت خوبی فراهم شده است که سبب استمرار ذخیره‌سازی در بخش شمالی کشور خواهد شد.

شرکت ملی نفت لیبی تولید خود را افزایش می‌دهد

پپیشنهاد وام ۱۰۰ میلیونی برای ودیعه و ۷۰۰ میلیون تومانی خرید مسکنوزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی، افزایش وام خرید مسکن در تهران تا سقف 650 میلیون تومان و 700 میلیون تومان است. میگم بد نیست با 95k فالور فقط یه دونه لایک میگیری !!!؟

رشد چشمگیر تولید و صادرات گیاهان دارویی و معطر در ترکیهمقام وزارت کشاورزی و جنگلداری ترکیه ضمن اشاره به رشد 6 برابری تولید و صادرات گیاهان دارویی و معطر اعلام کرد که از محل صادرات این محصولات بیش از 400 میلیون دلار درآمد کسب شده است. - خبرگزاری آناتولی

پیشنهاد وام 700 میلیون تومانی خرید مسکن در تهران/ وام ودیعه 100 میلیون تومان می‌شود؟- اخبار راه و مسکن - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimپیشنهاد وام ۷۰۰ میلیونی خرید مسکن در تهران وزیر راه و شهرسازی: امیدواریم دولت با آن موافقت کند در بخش وام ودیعه مسکن ما پیشنهاد پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی را برای شهر تهران ارائه کرده‌ایم وام_خرید_مسکن بی ناموسا ماهی چقدر باز پرداخت

عضو اتاق بازرگانی ایران: صادرات فرش از نیم میلیارد دلار به ۸۰ میلیون دلار سقوط کرده استعضو اتاق بازرگانی تهران می‌گوید با اقدامات غیرکارشناسانه در سال‌های اخیر فرش ایرانی را مقطوع النسل کردند. سیدرضی حاجی آقامیری روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت درباره افت شدید صادرات...