عربستان سعودی خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی شد

11/09/2019 10:20:00 ق.ظ

عربستان, نشست

عربستان سعودی خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی شد

11.09.2019ریاض/ خبرگزاری آناتولیعربستان سعودی طی بیانیه‌ای با محکوم کردن اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در باره الحاق دشت اردن در کرانه باختری به اسرائیل، خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در سطح وزیران امور خارجه شد.به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «سپا»، در این بیانیه همچنین آمده است: اظهارات بنیامین نتانیاهو کاملا بی اساس و نامعتبر و یک تهدید جدی برای مردم فلسطین بوده و نقض آشکار منشور سازمان ملل، اصول و هنجارهای حقوق بین الملل است.

عربستان سعودی از کشورهای جهان و نهادهای بین المللی خواست این اقدام اسرائیل را رد و محکوم کنند.نتانیاهو روز گذشته گفت درصورت پیروزی در انتخابات زودهنگام 17 سپتامبر بلافصله با هماهنگی آمریکا دشت اردن در کرانه باختری را به اسرائیل الحاق خواهد کرد. او در آستانه انتخابات سراسری 9 آوریل نیز همین وعده را داده بود. دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل نیز گفته است: اسرائیل حق دارد برخی بخش‌های کرانه باختری را به خاک خود ملحق کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

سرنگونی پهپاد حوثی‌ها توسط ائتلاف عربستان سعودی

وزیر انرژی سعودی: مایلیم برای تولید انرژی برق هسته‌ای اورانیوم تولید و غنی‌سازیمشاهزاده عبدالعزیز بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود وزیر انرژی جدید سعودی دوشنبه 9 سپتامبر 2019 اعلام

ائتلاف عربی: پهپاد حوثی که به سوی سعودی به پرواز درآمده بود سرنگون شدسرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که نیروهای ائتلاف شامگاه

دوحه، خواستار ارائه اسناد اتهامات عربستان علیه قطر شدوزارت امور خارجه قطر از مقامات عربستان سعودی خواست اسناد و مدارک اتهامات علیه دوحه را به کمیسیون‌های مستقل بین المللی ارائه کنند. - خبرگزاری آناتولی

انس العبده خواستار کمک فوری سازمان ملل به پناهجویان سوری شد

اعتصاب بی‌سابقه خلبانان هواپیمایی بریتانیا؛ دولت خواستار میانجی‌گری شددر پی آغاز اعتصاب ۴۸ ساعته خلبانان این شرکت که در اعتراض به پایین بودن سطح دستمزدها شکل گرفته، بسیاری از پروازهای بریتیش ایرویز زمین‌گیر شدند برنامه تعداد زیادی از پروازها تغییر کرد.

عربستان سعودی، با محکوم کردن اظهارات نتانیاهو در باره الحاق بخش‌های از کرانه باختری به اسرائیل، خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی شد.ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی از سرنگونی یک فروند پهپاد متعلق به شبه نظامیان حوثی‌ در آسمان یمن خبر دادند.کرد که سعودی مایل است با هدف تولید برق از انرژی هسته‌ای در آینده اورانیوم تولید و غنی‌سازی کند.دوشنبه 9 سپتامبر موفق شدند یک پهپاد شبه نظامیان حوثی که به سوی سعودی به پرواز در آمده را رهگیری و سرنگون کنند.

11.09.09.2019 ریاض/ خبرگزاری آناتولی عربستان سعودی طی بیانیه‌ای با محکوم کردن اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در باره الحاق دشت اردن در کرانه باختری به اسرائیل، خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در سطح وزیران امور خارجه شد.. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «سپا»، در این بیانیه همچنین آمده است: اظهارات بنیامین نتانیاهو کاملا بی اساس و نامعتبر و یک تهدید جدی برای مردم فلسطین بوده و نقض آشکار منشور سازمان ملل، اصول و هنجارهای حقوق بین الملل است. وی گفت: تمام اقدامات لازم برای مقابله با حمله پهپادی حوثی‌ها جهت حفظ جان غیرنظامیان را انجام داده ایم. عربستان سعودی از کشورهای جهان و نهادهای بین المللی خواست این اقدام اسرائیل را رد و محکوم کنند. سرهنگ المالکی همچنین بر «ادامه تلاش‌های فرماندهی نیروهای ائتلاف برای اجرایی کردن اقدامات قاطعانه بازدارنده علیه شبه‌نظامیان و انهدام توانایی‌های آنها ضمن مراعات قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی» تاکید کرد.

نتانیاهو روز گذشته گفت درصورت پیروزی در انتخابات زودهنگام 17 سپتامبر بلافصله با هماهنگی آمریکا دشت اردن در کرانه باختری را به اسرائیل الحاق خواهد کرد. آنها در سپتامبر 2014 کنترل صنعا پایتخت و برخی مناطق یمن را به دست گرفتند. وزیر انرژی جدید سعودی در همین راستا ضمن اشاره به اهمیت بخش انرژی در برنامه چشم‌انداز 2030 کشورش بر تعهد ریاض در همکاری با دیگر تولید کنندگان نفت در داخل سازمان اوپک و خارج از آن برای ایجاد تعادل و ثبات در بازارهای جهانی نفت، تاکید کرد. او در آستانه انتخابات سراسری 9 آوریل نیز همین وعده را داده بود. دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل نیز گفته است: اسرائیل حق دارد برخی بخش‌های کرانه باختری را به خاک خود ملحق کند.. گفتنی است قدس شرقی و کرانه باختری از سال 1967 تا کنون تحت اشغال اسرائیل قرار دارد. عملکرد بازارهای نفت در نیمه دوم سال عبدالعزیز بن سلمان برای بهبود عملکرد تولید نفت در نیمه دوم سال جاری در مقایسه با نیمه نخست آن ابراز امیدواری کرد. در کرانه باختری حدود 250 شهرک یهودی‌نشین وجود دارد. جنگنده‌های ائتلاف عملیات‌های هوایی خود را علیه مواضع و اماکن تجمع شبه‌نظامیان حوثی در شهرستان رازح در غرب استان صعده تشدید کرده‌اند.

در این شهرک‌ها بیش از 400 هزار یهودی به سر می‌برند. طبق قوانین بین‌المللی تمامی واحدهای مسکونی یهودی‌نشین در این مناطق غیرقانونی هستند. شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان همچنین ضمن اشاره به این‌که توافق «اوپک پلاس» به استثنای دو کشور چیزی بزرگتر از آن‌چه خواسته شده است، گفت که تجمع بزرگی به نام اوپک پلاس وجود دارد و در همین راستا «هنر اجماع در تصمیم‌گیری‌ها را در پیش خواهیم گرفت». .