عربستان: رابطه با اسرائیل بدون تشکیل کشور فلسطین ممکن نیست | DW | 07.09.2020

17/06/1399 01:19:00 ب.ظ

پادشاه عربستان پیش‌شرط هر اقدام برای عادی‌سازی رابطه با اسرائیل را تشکیل کشور مستقل فلسطین عنوان کرد. ملک سلمان در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهوری آمریکا از تلاش‌های او برای برقراری صلح در منطقه قدردانی کرد.

پادشاه عربستان پیش‌شرط هر اقدام برای عادی‌سازی رابطه با اسرائیل را تشکیل کشور مستقل فلسطین عنوان کرد. ملک سلمان در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس جمهوری آمریکا از تلاش‌های او برای برقراری صلح در منطقه قدردانی کرد. خبرگزاری رویترز صبح دوشنبه، هفتم سپتامبر (۱۷ شهریور) به نقل از منابع رسمی خبری عربستان گزارش داد ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و دونالد ترامپ در یک گفت‌وگوی تلفنی به بررسی اوضاع منطقه و راهکارهای تقویت امنیت آن پرداختند.

پادشاه عربستان سعودی در این گفت‌وگو تاکید کرده که عادی‌سازی رابطه با اسرائیل بدون حل مسئله فلسطین و تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی ممکن نخواهد بود. بنابر این گزارش ملک سلمان ضمن قدردانی از تلاش‌های آمریکا برای برقراری صلح در منطقه ابراز تمایل کرد که با اجرای طرح صلح ریاض که سال ۲۰۰۲ ارائه شد، یک راه حل پایدار برای حل مسئله فلسطین شکل بگیرد.

مطابق طرح عربستان کشورهای عربی پیشنهاد کرده‌اند به شرط عقب‌نشینی اسرائیل از تمام سرزمین‌هایی که در جنگ ۱۹۶۷ تصرف کرده و تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی، عادی‌سازی روابط خود با تل‌آویو را در دستور کار قرار دهند. headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید رئیس جمهوری آمریکا با طرح موسوم به"معامله قرن" تلاش می‌کند به مناقشه دیرین کشورهای عربی با اسرائیل خاتمه دهد. در این طرح حاکمیت اسرائیل بر بخشی از سرزمین‌های اشغالی به رسمیت شناخته شده و از این نظر کشورهای عربی روی خوشی به آن نشان نداده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

گفتگوی پادشاه عربستان و ترامپ؛ رابطه با اسرائیل بدون تشکیل کشور فلسطینی عادی نمی‌شودملک سلمان در این گفتگوی تلفنی ضمن استقبال از تلاش‌های ایالات متحده برای حمایت از صلح در منطقه اعلام کرده که عربستان سعودی همچنان خواستار به اجرا گذاشته شدن طرح صلح عربی پیشنهاد شده از سوی ریاض است که به زعم وی ضامن دست یابی به یک راه حل عادلانه و پایدار برای مساله فلسطین خواهد بود.

پادشاه عربستان روابط حسنه با اسرائیل را به تشکیل کشور فلسطینی موکول کرد - BBC News فارسیپادشاه عربستان به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که اگر کشور مستقل فلسطینی تاسیس نشود، روابط کشورش با اسرائیل طبیعی نخواهد شد.

اسماعیل هنیه: فلسطین با سه توطئه از سوی آمریکا و اسرائیل مواجه استرئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که فلسطین با سه توطئه مشترک از طرف اسرائيل و آمریکا روبه‌ روست. - خبرگزاری آناتولی

پلیس اسرائیل با یورش به مسجدالاقصی در آن تجهیزات صوتی نصب کردپلیس اسرائیل با یورش به مسجدالاقصی اقدام به نصب تجهیزات صوتی و بلندگو در محوطه این مسجد کرد. - خبرگزاری آناتولی

سه نفر در ارتباط با حمله سه سال پیش جده عربستان به اعدام محکوم شدندعربستان سعودی شهروندان خود را از پیوستن به «جهادی‌ها» در خارج از این کشور منع و برای هوداران داعش مجازات زندان تعیین کرده و از روحانیون سنی در رد و طرد کردن داعش بهره برده است.

ترامپ عربستان سعودی را به مذاکره با کشورهای حوزه خلیج فراخواند