عربستان سعودی دستگیری هزاران تن از نیروهایش را رد کرد

09/07/1398 05:35 ق.ظ

ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی، ادعای حوثی‌ها مبنی بر به اسارت گرفتن هزاران تن از نیروهای عربستان_سعودی را رد کرد و آن را بخشی از «کارزار گمراه‌کننده رسانه‌ای حوثی‌ها» توصیف کرد. بیشتر بخوانید:

نیروهای شیعه حوثی که شمال یمن را در کنترل خود دارند طی ماه‌های گذشته حملات خود به جنوب عربستان را گسترش داده‌اند.

با این حال، سخنگوی نیروهای ائتلاف، در صحبت‌های روز دوشنبه خودگفت که ظرف هفته‌های گذشته بیش از ۱۵۰۰ تن از حوثی‌ها در درگیری‌هاکشته شده‌اند.

پیشتر رییس جمهوری فرانسه گفته بود که مقدمات دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا در حال فراهم شدن است. ترامپ روز دوشنبه هشتم مهرماه در مراسم آغاز به کار مارک میلی، رییس جدید ستاد مشترک ارتش آمریکا، گفت که در زمینه سلاح‌های متعارف این کشور کاملا بی‌رقیب است.

فرزاد حسین‌پور، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایذه، خبر داد که آتش از شامگاه دوشنبه در کوه تنوش ایذه شعله‌ور شده‌ است. از ابتدای سال‌جاری نقاط مختلف ایذه از جمله روستای حاجی کمال، منطقه بلوط بلند، روستای لپرشیران دهدز، کوه منگشت، تنوش و گزیر دچار آتش‌سوزی شده است. headtopics.com

IranWhine عربستان گوه خورده با توی جاکش

بنابر اعلام سپاه پاسداران، ابراهیم غلامی، پاسدار بازنشسته و عضو بسیج جزیره کیش، طی ماموریتی در غرب ایران، بر اثر درگیری مسلحانه با گروه پژاک در نقطه صفر مرزی در استان آذربایجان غربی در محددوده اشنویه کشته شده است.

ادامه مطلب:
IranIntl »

کشته‌شدن محافظ شخصی پادشاه عربستان سعودیمحافظ شخصی پادشاه عربستان سعودی به ضرب گلوله یکی از دوستانش کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

محافظ پادشاه عربستان سعودی در جریان یک درگیری به ضرب گلوله کشته شدقتل این نظامی برجسته در حالی روی می‌دهد که در عربستان به دلیل وضع قوانینی بسیار سختگیرانه و اعدام قاتلان و قاچاقچیان مواد مخدر، اقدام به جنایت با اسلحه گرم بسیار نادر است.

محمد بن‌ سلمان: در صورت جنگ میان سعودی و ایران اقتصاد جهانی فرو می‌پاشدشاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی‌عهد، نائب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع پادشاهی عربی

تکرار ادعاهای مسئولان سعودی علیه ایران از زبان الجبیرعادل الجبیر: ایران می‌خواهد امپراطوری پارسی را احیا کند وزیر مشاور عربستان سعودی: برخی در ایران هستند که فکر می‌کنند ماموریت ایران غلبه بر منطقه، صادر کردن انقلاب و احیای امپراطوری پارسی است و این [موضوع] نمی‌تواند ادامه یابد.

محافظ شخصی پادشاه سعودی چگونه کشته شد؟پلیس مکه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سرلشکر عبدالعزیز الفغم، محافظ شخصی ملک سلمان بن عبدالعزیز،

کشته شدن محافظ شخصی ملک سلمان پادشاه سعودیخانواده سرلشکر عبدالعزیز الفغم محافظ شخصی ملک سلمان پادشاه سعودی بامداد روز یکشنبه 29 سپتامبر 2019

ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی، ادعای حوثی‌های یمن مبنی بر به اسارت گرفتن هزاران تن از نیروهای عربستان را رد کرد و آن را بخشی از «کارزار گمراه‌کننده رسانه‌ای حوثی‌ها» توصیف کرد.

یک سخنگوی حوثی‌ها روز شنبه در یک بیانیه تلویزیونی مدعی شد که هزاران تن از نیروهایی که آن‌ها را «دشمن» نامید، به اسارت درآمده‌اند.

سخنگوی حوثی‌ها گفت که عملیات دستگیری نیروهای عربستان سعودی، در اواخر ماه اوت انجام گرفته است.

نیروهای شیعه حوثی که شمال یمن را در کنترل خود دارند طی ماه‌های گذشته حملات خود به جنوب عربستان را گسترش داده‌اند. با این حال، سخنگوی نیروهای ائتلاف، در صحبت‌های روز دوشنبه خودگفت که ظرف هفته‌های گذشته بیش از ۱۵۰۰ تن از حوثی‌ها در درگیری‌هاکشته شده‌اند.

نیویورکر: حسن روحانی در اتاق ماند تا با ترامپ گفت‌وگو نکندنشریه نیویورکر در گزارشی نوشت حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، در جریان نشست هفته پیش مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، به منظور خودداری از گفت‌وگوی تلفنی با دونالد ترامپ، همتای آمریکایی خود، در اتاق هتل محل اقامت خود مانده است.

به نوشته نیویورکر امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه، در همان طبقه هتل محل اقامت روحانی یک خط تلفنی امن برای گفت‌وگوی سه جانبه فراهم کرده بود.

پیشتر رییس جمهوری فرانسه گفته بود که مقدمات دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا در حال فراهم شدن است.

با این حال رییس جمهوری آمریکا اعلام کرده بود که این کشور به منظور گفت‌وگو با ایران نیازی به میانجی‌گری ندارد و ایران و آمریکا می‌توانند به طور مستقیم گفت‌وگو داشته باشند.

ترامپ: امیدوارم هرگز لازم نباشد از تجهیزات نظامیان استفاده کنیمدونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده، گفت آمریکا بزرگ‌ترین قدرت نظامی جهان است. او ابراز امیدواری کرد که هرگز لازم نباشد این کشور از تجهیزات نظامی‌اش استفاده کند.

ترامپ روز دوشنبه هشتم مهرماه در مراسم آغاز به کار مارک میلی، رییس جدید ستاد مشترک ارتش آمریکا، گفت که در زمینه سلاح‌های متعارف این کشور کاملا بی‌رقیب است.

مارک میلی به تازگی در مقام رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا، جانشین جوزف دانفورد شده است.

به باور کارشناسان، مساله خلع سلاح در شبه‌جزیره کره و چگونگی برخورد با بحران اتمی ایران از موضوع‌های اصلی در سیاست خارجی و دفاعی آمریکا به حساب می‌آید.سه شنبه, ۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۵۱

فرزاد حسین‌پور، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ایذه، خبر داد که آتش از شامگاه دوشنبه در کوه تنوش ایذه شعله‌ور شده‌ است.

حسین‌پور با بیان این‌که «از ساعتی پیش زبانه‌های آتش در ارتفاعات تنوش در کوهستان منگشت شعله‌ور شده است»، گفت: «نیروهای مردمی به همراه نیروهای منابع طبیعی در منطقه حضور دارند و در حال تلاش برای خاموش کردن آتش هستند.»

وی با اشاره به این‌که به دلیل به تاریک بودن هوا، کار خاموش کردن آتش بسیار سخت است، گفت: «هنوز از میزان تخریب این آتش‌سوزی اطلاع دقیقی در دست نیست و امیدواریم در اسرع وقت موفق به خاموش کردن حریق شویم.»

از ابتدای سال‌جاری نقاط مختلف ایذه از جمله روستای حاجی کمال، منطقه بلوط بلند، روستای لپرشیران دهدز، کوه منگشت، تنوش و گزیر دچار آتش‌سوزی شده است.

جنگل‌های بلوط خوزستان در ایذه، باغملک، اندیکا و مسجدسلیمان واقع شده‌اند و با وجود فراوانی آتش‌سوزی‌ها در این مناطق، تاکنون یک بالگرد آب‌پاش یا تهمیدات دیگر برای مهار آتش‌سوزی از سوی نهادهای مسئول برای این منطقه فراهم نشده است.

کشته شدن یک عضو سپاه پاسداران طی درگیری مسلحانه در مرز اشنویهیک عضو سپاه پاسداران طی درگیری با گروه پژاک در اشنویه کشته شد.

بنابر اعلام سپاه پاسداران، ابراهیم غلامی، پاسدار بازنشسته و عضو بسیج جزیره کیش، طی ماموریتی در غرب ایران، بر اثر درگیری مسلحانه با گروه پژاک در نقطه صفر مرزی در استان آذربایجان غربی در محددوده اشنویه کشته شده است.

جزییات بیشتری درباره نوع ماموریت و درگیری صورت گرفته در نقطه مرزی اشنویه از سوی سپاه پاسداران اعلام نشده است.دوشنبه, ۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۹:۰۶

سعید شیرزاد، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر برای نخستین بار در دوران حبس به مرخصی آمد. آقای شیرزاد از سال ۹۳ در زندان است.

هرانا با اعلام این خبر نوشت مادر آقای شیرزاد در ۲۵ شهریورماه سالجاری درگذشت. مسئولان زندان اجازه شرکت او در مراسم خاکسپاری مادرش را ندادند.

عراق پس از هشت سال ناآرامی مرز قائم با سوریه را بازگشایی کرددولت عراق گذرگاه قائم در مرز با کشور سوریه را پس از هشت سال بسته شدن به دلیل ناآرامی‌های منطقه‌ای، بازگشایی کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات عراقی، این گذرگاه دوشنبه هشتم مهرماه با هدف استفاده مسافران و تسهیل تجارت باز شده است.

بازگشایی این مسیر از لحاظ تحکیم کریدور تهران به بیروت برای جمهوری اسلامی دارای اهمیت خواهد بود.

محمد خالدالرحمون، وزیر کشور سوریه، اعلام کرده که این اقدام به معنی «پیروزی مردم عراق و سوریه بر همه گروه‌های تروریستی، به ویژه داعش» است.

همچنین،‌ مقامات مرزی عراق می‌گویند این امر باعث احیای همکاری‌های اقتصادی سوریه و عراق خواهد شد.

شهر قائم در غرب استان «الانبار»، در ۳۰۰ کیلومتری غرب بغداد، واقع شده است. این شهر که آخرین سنگر داعش در عراق بود، در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی از دولت اسلامی بازپس گرفته شد.

نیروهای حشدالشعبی در طرف عراقی این مرز مستقر بوده‌اند که هم اکنون کنترل مرزهای وسیعی را با پست‌هایی در نزدیکی پایگاه‌های نظامی سربازان آمریکایی بر عهده دارند.

قرار گرفتن این نیروهای متحد ایران در هر دو طرف مرز و در نزدیکی نیروهای ایالات متحده آمریکا باعث افزایش تنش‌ها بین واشنگتن و تهران می‌شود. این تنش‌ها پس از خروج آمریکا از برجام و بازگشت مجدد تحریم‌ها علیه تهران بیشتر شد.

زنگنه: کاهش صادرات نفت عربستان سعودی در فروش نفت ایران تاثیر نداشتبیژن زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران، گفت: کاهش صادرات نفت عربستان سعودی تاثیری در صادرات نفت ایران نداشته است.

زنگنه، روز دوشنبه هشتم مهر، در حاشیه مراسم «امضای قرارداد ساخت ۵۰ الکتروپمپ با سه شرکت ایرانی» در جمع خبرنگاران، درباره تاثیر حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی بر فروش نفت ایران گفت: «این حادثه تاثیری بر فروش ایران نداشته است. بنده از ابتدا هم گفته‌ام که عربستان به دلایل سیاسی خیلی خیلی بزرگنمایی کرده است و آنگونه که آنها اعلام کرده‌اند اتفاق نیفتاده است.»

پس از حملات اخیر به دو تاسیسات نفتی عربستان سعودی، گزارش‌های مختلف از نابودی نیمی از توان این کشور در صادرات نفت خبر می‌دادند. با این حال مقام‌های سعودی تاکید داشتند که به زودی ظرفیت صادرات نفت عربستان سعودی به حالت عادی بازخواهد گشت.

وزیر نفت ایران همچنین وعده داد که ارزش مالی محصولات پتروشیمی این کشور «تا سال ۱۴۰۵ به ۳۷ میلیارد دلار می‌رسد».

ایران پس از تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت این کشور، به صادرات محصولات پتروشیمی خود تکیه کرده است.

استقبال سازمان ملل از آزادی ۲۹۰ زندانی از سوی حوثی‌های یمنکمیته بین‌المللی صلیب سرخ از آزادی ۲۹۰ زندانی از سوی حوثی‌های یمن خبر داد. همزمان مارتین گریفیث، نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن، از این اقدام یکجانبه شبه‌نظامیان یمن استقبال کرد.

پیشتر شبه‌نظامیان حوثی یمن، روز دوشنبه ۸ مهر، از آزادی ۳۵۰ زندانی از جمله سه شهروند عربستان سعودی خبر داده بودند.

تلویزیون المسیره وابسته به این شبه‌نظامیان به نقل از یک مقام حوثی، از «طرف مقابل» خواست که به اقدامی مشابه دست بزند.

آزادی این زندانیان زیر نظر سازمان ملل متحد و در چارچوب توافق صلح این سازمان که دسامبر گذشته در استکهلم امضا شد، صورت گرفت.

بر اساس این توافق، طرفین درگیر در یمن متعهد شدند حدود هفت هزار زندانی را آزاد کنند، اما تاکنون روند آزادی این زندانیان بسیار کند بوده است.

نگرانی پلیس هنگ‌کنگ از تظاهرات در سالگرد تاسیس جمهوری خلق چیندر حالی که معترضان هنگ‌کنگی قرار است به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین از سوی مائو، بار دیگر به خیابان‌های هنگ‌کنگ بیایند، پلیس نسبت به هرگونه تظاهرات هشدار داده است.

جان تسه، یک مقام پلیس هنگ‌کنگ، روز دوشنبه هشتم مهر، به خبرنگاران گفت که انتظار دارد که روز سه‌شنبه «وضعیت خیلی خیلی خطرناک باشد».

او ادامه داد: «شورشگران افراطی در حال بالابردن سطح خشونت خود هستند.»

نگرانی پلیس هنگ‌کنگ در حالی است که روز یکشنبه هفتم مهر، معترضان برای هفدمین هفته، بار دیگر به مناسبت روز جهانی مبارزه با توتالیتاریسم به خیابان‌های هنگ کنگ آمدند.

پیش از آن نیز آنان در روز شنبه پنجمین سالگرد جنبش چترها را با برگزاری تجمع‌ها مسالمت‌آمیز گرامی داشتند، اما شامگاه شنبه پلیس برای متفرق کردند آنان از گاز اشک آور استفاده کرد.دوشنبه, ۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، ضمن اشاره به الزام به حبس در برخی قوانین کیفری ایران گفت: «ما به هیچ عنوان طرفدار حبس نیستیم، جز در مورد مجرمان حرفه‌ای، مجرمان به عادت، مجرمان خطرناک، برهم زنندگان نظم و امنیت، مفسدین، مزاحمین نوامیس.»

رئیسی روز یکشنبه هفتم مهرماه در دیدار با اعضای فراکسیون زنان مجلس ایران ضمن اشاره به اعتراضات کارگری بر اقدام دولت و مجلس در ارتباط با رسیدگی به مطالبات معترضان پیش از قضائی شدن موضوع تاکید کرد.

او در واکنش به انتقاد نمایندگان مجلس نسبت به برخی احکام صادرشده از سوی دادگاه‌ها پاسخ داد: «قاضی تابع قانونی است که شما عزیزان وضع کرده‌اید.»

رئیس قوه قضائیه ضمن اشاره به اهمیت حجاب و عفاف، آن را «دغدغه خانواده‌ها» خواند و خواستار اقدام دستگاه‌های دولتی شد. او در همین زمینه گفت: «دختر و پسری که به مدرسه و دانشگاه یا سر کار می‌روند، باید از جهت روانی امنیت داشته باشند.»

شهناز اکملی به یک سال حبس و دو سال ممنوع الخروجی محکوم شدشهناز اکملی،‌ مادر مصطفی کریم بیگی از کشته شدگان اعتراضات سال ۸۸ براساس رای دادگاه به اتهام تبلیغ علیه نظام به «یک سال حبس تعزیری دو سال ممنوع الخروجی و دو سال مممنوعیت حضور در فضای مجازی و دسته جات سیاسی» محکوم شده است.

خانم اکملی در هشت سال گذشته همواره به دنبال دادخواهی و یافتن عوامل کشتن فرزندش بود ه است.

فرزند او مصطفی کریم بیگی در اعتراضات پس از انتخابات سال ۸۸ و در روز عاشورای آن سال از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای طرفدار دولت یمن کشته شدندیک مقام نظامی دولت یمن که نامش فاش نشده، با تایید بخشی از اطلاعات منتشر شده از سوی شبه‌نظامیان حوثی، اعلام کرد که در ماه اوت گذشته، حدود ۲۰۰ نیروی نزدیک به دولت کشته و بیش از هزار نیروی دیگر اسیر شدند.

پیشتر شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران، از انجام یک «عملیات گسترده» در شمال یمن و در نزدیکی منطقه نجران در عربستان سعودی خبر داده بودند و تصاویری را نیز از این عملیات منتشر کردند.

به گفته یحیی سریع، سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی یمن، این حمله سه روزه در روز ۲۵ اوت آغاز شد.

با این حال تعداد اسرایی که مقام نظامی یمن شامگاه یکشنبه به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد، کمتر از آن تعدادی است که شبه‌نظامیان اعلام کردند.

سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی یمن روز یکشنبه در یک نشست خبری، تعداد اسیرشدگان را «بیش از دو هزار نفر» اعلام کرد، اما به گفته مقام نظامی دولت یمن ۱۳۰۰ نفر از نیروهای طرفدار دولت یمن از جمله۲۸۰ زخمی به دست شبه‌نظامیان حوثی افتاده‌اند.

تایید حکم شلاق برای ۲۰ زن و مرد شرکت‌کننده در کلاس یوگا در گرگاندادگاه کیفری شهرستان گرگان حکم شلاق۲۰ نفر از زنان و مردان شرکت‌کننده در یک کلاس یوگای خصوصی در این شهر را که در خردادماه به اتهام «رابطه نامشروع یا عمل منافی عفت» بازداشت شده بودند، تایید کرد.

وبسایت خبری هرانا روز دوشنبه هشتم مهرماه گزارش داد که بر اساس رای دادگاه، حکم ۵۰ ضربه شلاق تعزیری این افراد با اعمال تخفیف در مجازات به جزای نقدی ۱۰ میلیون ریالی تبدیل و به آن‌ها ابلاغ شده است.

بر اساس متن ابلاغیه دادگاه، این افراد که ۸ نفر از آن‌ها زن و ۱۲ نفر مرد بوده‌اند روز دوم خردادماه حین تمرین یوگا در یک منزل مسکونی شخصی از سوی پلیس بازداشت شدند. پیشتر مسئولین قضائی تعداد افراد را در هنگام بازداشت ۳۰ نفر اعلام کرده بودند.

مسعود سلیمانی،‌ معاون دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان، دلیل بازداشت این افراد را «پوشش نامناسب و رفتارهای نابهنجار»‌ آن‌ها در این منزل مسکونی اعلام کرده بود.

‌انجمن اوتیسم:‌ فقط یک مدرسه دخترانه اوتیسم در ایران داریمزهرا سلطانی‌فر، مسئول واحد آموزش و پژوهش انجمن اوتیسم ایران، اعلام کرد تنها یک مدرسه دخترانه برای کودکان اوتستیک در ایران فعال است.

سلطانی‌فر روز دوشنبه هشتم مهرماه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایرنا ضمن اشاره به عدم وجود مدرسه اوتیسم در برخی استان‌ها گفت:‌ «در حال حاضر ۴۹ مدرسه ویژه دانش‌آموزان دارای اوتیسم در کل کشور داریم، که از این تعداد ۳۰ مدرسه دولتی است.»

او اضافه کرد: «طیف اوتیسم» در دختران بیش از پسران است و به همین خاطر «آن‌ها حتما به مدارس ویژه نیاز دارند.»

سطانی‌فر تاسیس حداقل یک مدرسه مجهز ویژه اوتیسم در هر استان را از «گام‌های ابتدایی» بر شمرد و توضیح داد که هنوز کتاب‌های درسی با سرفصل مخصوص برای دانش‌آموزان اوتیستیک نیز در ایران تهیه نشده است.

این مسئول انجمن اوتیسم ایران همچنین عدم آشنایی و خلا توانمندی معلمان در زمینه آموزش به کودکان اوتیستیک را مورد انتقاد قرار داد.

اعتصاب غذای یوسف ندرخانی، کشیش زندانی، در اعتراض به عدم ثبت‌نام فرزندانش در مدرسهیوسف ندرخانی، کشیش زندانی، در اعتراض به عدم ثبت‌نام فرزندانش در مدرسه، از اول مهر ماه در زندان اوین اعتصاب کرده است.

این کشیش نوکیش مسیح، فرزندانش را مسیحی معرفی کرده اما نهادهای رسمی از ثبت‌نام‌شان به دلیل عدم شرکت کلاس‌های مذهبی دانش‌آموزان مسلمان خودداری می‌کنند.

ندرخانی، کشیش نوکیش مسیحیف ابتدا در سال ۱۳۸۸ بازداشت و به اعدام محکوم شد اما پس از واکنش‌های جهانی با گذراندن سه سال زندان آزاد شد.

او که اکنون چهل ساله است از پدر و مادری مسلمان به دنیا آمده در سن ۱۹ سالگی به دین مسیحیت گرویده و تا قبل از بازداشتش در سال ۱۳۸۸ کشیش جماعتی حدود ۴۰۰ نفر از مسیحیان اهل رشت بوده است.

یوسف ندرخانی از ۳۱ شهریور۱۳۹۷ پس از قطعی شدن یک حکم صادره از دادگاه انقلاب تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او درحال سپری کردن حکم ده سال زندان صادره از سوی دادگاه انقلاب تهران است.

ظریف «تخفیف ۲۵ساله نفتی ایران به چین» را رد کرد:توافق راهبردی با چین در حد ایده مطرح استمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، اخبار منتشر شده درباره «تخفیف بزرگ» و بیست و پنج ساله ایران به چین برای خرید نفت را رد کرد و گفت «توافق راهبردی با چین در حد یک ایده از سوی ایران مطرح شده و هنوز مفاد آن مشخص نیست.

ظریف گفت: «توافق راهبردی ۲۵ ساله میان ایران و چین در حد یک ایده پیشنهادی از سوی ایران بوده و هیچ توافقی وجود ندارد که بخواهد مفادی داشته باشد.»

نشریه پترولیوم اکونومیست، گزارش داده است که در سفر چند هفته پیش وزیر امور خارجه ایران به چین، تهران و پکن توافقی را که در سال ۲۰۱۶ به عنوان «مشارکت جامع استراتژیک چین و ایران» امضا کردند، توسعه داده و بندهای غیرعلنی به آن افزوده‌اند که شامل تخفیف و امتیازهای بسیاری در زمینه سرمایه‌گذاری نفت و گاز ایران است.

در این گزارش اشاره شده که «جمهوری اسلامی ایران در این توافق به چین تخفیف‌های بزرگی برای خرید نفت ارائه کرده است و پکن می‌تواند پول محصول خریداری شده از ایران را حداکثر تا دو سال به این کشور پرداخت کند و علاوه بر این چین پول خریدهای خود را به یوآن یا ارزهای دیگر به ایران پرداخت کند.»

محمدجواد ظریف اما روز دوشنبه گفت که «صرفا پیشنهادی از سوی ایران برای روابط ۲۵ ساله مطرح شده است و در اصل، توافقی در کار نیست که بندهایی داشته باشد. یک پیشنهاد برای برنامه‌ای ۲۵ ساله است که تازه باید بنشینیم و شروع به نوشتن توافق کنیم.»

انتقاد ضمنی لاریجانی از تعداد زیاد «سیاست‌های کلی» ابلاغ شده از سوی خامنه‌ایعلی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، در یک برنامه تلویزیونی از افزایش تعداد «سیاست‌های کلی» ابلاغ شده از سوی علی خامنه‌ای انتقاد کرد و گفت که این تعداد سیاست کلی که نوشته می‌شود در حافظه قانون‌گزاران نمی‌ماند.

لاریجانی درباره ابلاغ ۳۵ سیاست از سوی رهبر جمهوری اسلامی، گفت: «تعداد سیاست‌های کلی خیلی کثیر شده، در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم بحث شد که این تعداد سیاست‌های کلی که نوشته می‌شود در حافظه قانون‌گزاران نمی‌ماند. سیاست‌های کلی باید خیلی محدودتر باشد و و این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت در حال بررسی است.»

او با بیان اینکه همه سیاست‌های کلی نباید تبدیل به قانون جداگانه شوند، گفت: «باید در قوانین متعدد مورد بررسی قرار گیرد، در بحث صرفه جویی در انرژی و یا استاندارد و هوای پاک قانون تصویب شد و جزء سیاست‌های کلی بود، اما همه سیاست‌های کلی تبدیل به قانون نشد و لزومی هم ندارد که تبدیل به قوانین جداگانه شود.»

لاریجانی درباره سی و پنجمین «سیاست کلی» که خامنه‌ای ابلاغ کرده است، گفت: «مقرر شد جلساتی با حضور من، معاونت قوانین مجلس، مرکز پژوهش ها، رئیس کمیسیون آیین‌نامه مجلس و نمایندگانی از قوه قضاییه، دولت، مجمع تشخیص و شورای نگهبان برگزار و نحوه تحقق سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری تعیین شود.»سباستین کورتس پیشتاز انتخابات پارلمانی اتریش شدحزب محافظه‌کار مردم به رهبری سباستین کورتس بیشترین آرا را در انتخابات پارلمانی اتریش به دست آورد و به این ترتیب، بخت بازگشت این سیاستمدار اتریشی به قدرت افزایش یافت.

بر اساس نتایج اولیه این انتخابات، این حزب۳۷/۲ درصد آرا و حزب سوسیال دموکرات اتریش ۲۲درصد آرا را به دست آوردند.

حزب راست افراطی اتریش نیز با کسب ۱۶ درصد آرا در مقام سوم ایستاد. این آمار، کاهش شش درصدی آرای این حزب را نسبت به انتخابات قبلی نشان می‌دهد.

در مقابل حزب سبزها که در دوره پیشین ۴ درصد آرا را به دست آوردند، در این دوره ۱۴/۳درصد آرا را کسب کردند.

نماینده مجلس ایران: نگران ترور بیولوژیک تخت‌روانچی در بیمارستان آمریکاییممحمدجواد ابطحی، نماینده مجلس ایران، خواستار بازگرداندن مجید تخت‌روانچی، سفیر جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد، به کشور به دلیل امکان «ترور بیولوژیک» او در بیمارستان آمریکا شد.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه هفتم مهرماه ضمن ابراز نگرانی از آن‌چه که «بازی آمریکا» خواند، خطاب به وزیر امور خارجه گفت: «هرچه سریع‌تر آقای تخت‌روانچی را به ایران بازگردانید و در اینجا درمان کنید.»

پیشتر، مقامات وزارت امور خارجه ایران از بیماری و بستری شدن تخت‌روانچی در بیمارستانی در نیویورک برای مداوا خبر داده بودند.

محمدجواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه ایران، که طی سفر به نیویورک تصمیم به عیادت از تخت‌روانچی گرفته بود به دلیل تحریم‌های آمریکا و محدودیت تردد با ممانعت ماموران امنیتی روبه‌رو شد.

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از شناسایی ۱۰ هزار خطر در پارک‌‌ها خبر دادزهرا صدر اعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، از وجود «۱۰ هزار خطر در پارک‌های تهران» خبر داد.

صدر اعظم نوری، روز یکشنبه در شورای شهر تهران گفت که این تعداد خطر «پس از بازدید از ۳۵۰ پارک» شناسایی شده و «شامل ۷ هزار خطر در حوزه ایمنی و بهداشت و ۳ هزار خطر در حوزه محیط زیست» است.

در حالی که چندی پیش یک پسر نوجوان بر اثر برق‌گرفتی در ورزشگاه آزادی تهران جان خود را از دست داد، این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: «خطرات فیزیکی با ۶۵ درصد و از این مخاطرات، برق گرفتگی با ۲۱ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است.»

این عضو شورای شهر تهران درباره خطرات زیست‌محیطی نیز گفت: «استفاده نادرست از منابع آبی در پارک‌ها با ۳۹ درصد دارای بیشترین سهم بوده است.»

او اضافه کرد: «بیش از ۶۸ درصد وسایل بازی پارک‌ها می‌تواند مخاطرات و آسیب‌هایی را برای کودکان به همراه داشته باشد».

پیشتر در سال ۱۳۸۱، شش دختر دانش‌آموز و یک قایقران در دریاچه پارک شهر تهران غرق شدند.

ارائه طرح دوفوریتی ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات تلویزیونی به مجلسمحمود صادقی، نماینده مجلس ایران، از ارائه طرح دو فوریتی «ممنوعیت ضبط و پخش اعترافات اشخاص از صداوسیما و دیگر رسانه‌های گروهی» جمهوری اسلامی خبر داد.

بر اساس تصویری که صادقی روز یکشنبه هفتم مهرماه در حساب توئیتر خود منتشر کرده، با استناد به اصل سی و نهم قانون اساسی ایران، پخش اعترافات از سوی صدا و سیما موجب «هتک حیثیت اشخاص» دانسته است.

بر همین اساس، برای مرتکبین پخش اعترافات تلویزیونی ضمانت اجرای کیفری با حبس شش ماه تا سه سال پیشنهاد شده است.

این طرح در صورت تصویب هرگونه پخش اعتراف از صدا و سیما و رسانه‌های گروهی دیگر را در همه مراحل تعقیب و تحقیقات مقدماتی متهمان ممنوع خواهد کرد.

همچنین، اگر این اقدام با دستور مقامات یا ماموران وابسته به نهادها و دستگاه‌های حکومتی صورت گرفته باشد برای آن علاوه بر حبس، «انفصال از خدمت و محرومیت از یک تا پنج سال از مشاغل حکومتی» پیشنهاد شده است.یک شنبه, ۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۵۵

حسن روحانی، رییس جمهور ایران بودجه سال ۱۳۹۹ کشور را ابلاغ کرد.

روحانی یک‌شنبه هفتم مهر بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۹ را در محورهای «درآمدزایی پایدار، هزینه کردکارا، ثبات در اقتصاد، توسعه و عدالت و اصلاحات نهادی نظام بودجه‌ریزی» به دستگاههای اجرایی فرستاد.