عربستان اولین نیروگاه هسته ای خود را می‌سازد

  • 📰 MashreghNews
  • ⏱ Reading Time:
  • 14 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 63%

وزیر انرژی عربستان گفت که این کشور برای ساخت اولین نیروگاه هسته ای «صلح آمیز» خود تلاش می‌کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری «الخلیج اونلاین»، «عبدالعزیز بن سلمان» امروز دوشنبه در حاشیه نشست عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین با اعلام حمایت مالی دو و نیم میلیون دلاری از طرح"پرتو امید" گفت: به تأثیر مثبت انرژی هسته ای و منافع اجتماعی و اقتصادی آن اعتقاد داریم. به همین دلیل، در عربستان برای ساخت اولین نیروگاه هسته ای برای مصارف صلح آمیز تلاش می کنیم.

عبدالعزیز بن سلمان تصریح کرد: از تجربیات و خدمات مشاوره ارائه شده از سوی آژانس در زمینه پیشرفت تأسیسات زیربنایی و نیروی انسانی در راستای طرح ملی عربستان برای استفاده از انرژی اتمی و بخش های مختلف آن از جمله طرح ساخت اولین نیروگاه هسته ای در کشور، استفاده خواهیم کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کسب مدال نقره در رشته قایقرانی روئینگ دو نفره توسط بانوان زنجانیبانوان زنجانی اولین مدال مسابقات آسیایی را به نام خود ثبت کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ملی‌پوش زن تالو مسابقه را تمام نکردملی‌پوش تالو ایران اجرای اولین فرم خود در بازی های آسیایی هانگژو را تمام نکرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ملی‌پوش زن تالو مسابقه را تمام نکرد/پناهی مصدوم شد+ عکسملی‌پوش تالو ایران اجرای اولین فرم خود در بازی های آسیایی هانگژو را تمام نکرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نخستین نیروگاه هسته‌ای را تاسیس می‌کنیموزیر انرژی عربستان از طرح کشورش برای تاسیس نخستین نیروگاه هسته‌ای خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سعودی‌ها روز ملی خود را با ستاره‌های فوتبال جهان در لباس‌های سنتی تبلیغ کردندعربستان سعودی که امسال با خرید ستاره‌های فوتبال جهان نگاه‌ها را به لیگ کشورش جلب کرد، روز ملی خود را با این افراد که لباس سنتی سعودی را پوشیده بودند جشن گرفت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مخالفت لاپید با غنی سازی اورانیوم توسط عربستانرهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی حمایت خود را از توافق عادی سازی روابط با عربستان اعلام کرد؛ اما با غنی سازی اورانیوم توسط عربستان مخالف است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »