عربستان در دوران جنگ تحمیلی بیش از ۵۰ میلیارد دلار به صدام کمک کرد/ کشورهای بدعهد در برجام پشتیبان صدام بودند

02/07/1398 10:20 ق.ظ

سرلشکر باقری در صحن مجلس: عربستان در دوران جنگ تحمیلی بیش از ۵۰ میلیارد دلار به صدام کمک کرد/ کشورهای بدعهد در برجام پشتیبان صدام بودند

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز(سه‌شنبه ۲ مهر ) به مناسبت هفته دفاع مقدس در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، گفت: ایران در طی قرن های گذشته به عنوان کشوری ضعیف و عقب مانده مورد شناخت دیگر کشورها بوده...

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز(سه‌شنبه ۲ مهر ) به مناسبت هفته دفاع مقدس در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، گفت: ایران در طی قرن های گذشته به عنوان کشوری ضعیف و عقب مانده مورد شناخت دیگر کشورها بوده است و در قرن بیستم به عنوان حلقه ای از زنجیره استکبار غربی مسئولیتی غیر بودمی و واگذاری شده از جانت آمریکا و ناتو داشته است.

وی با بیان اینکه ایران در ۴۰ سال اخیر با شاخص‌های دیگری شناخته شده است، گفت: کشور ما در چهار دهه اخیر با شاخص هایی مانند انقلاب اسلامی و رهبری بی‌نظیر امام و در ادامه رهبری مقتدرانه مقام معظم رهبری و در کنار این ها با شاخصی به نام دفاع مقدس شناخته شده است.

سرلشکر باقری با بیان اینکه عربستان در دوران جنگ تحمیلی بیش از ۵۰ میلیارد دلار به صدام کمک کرد، گفت: زمین و هوا و دریای کشورهای منطقه ازجمله کویت و عربستان همگی در اختیار صدامیان بود. از جهت تسلیحاتی تمامی قدرت های آن روز دنیا سلاح های روزآمد خود را در اختیار عراق قرار می دادند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

عربستان به دنبال ایجاد ائتلاف علیه ایران در مجمع عمومی سازمان ملل استمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در حال حاضر در آمریکا به سر می‌برد و در حالیکه آمریکا ظاهرا محدودیت هایی را برای تردد هیات ایرانی در نظر گرفته است، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نیز قرار است برای شرکت در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد راهی آمریکا شود جمهوری اسلامی وصله ناجور خاورمیانه و اصلی ترین عامل بی ثباتی و خشونت در خاورمیانه است غلط کردید که به خانه ی همسایگان خود سنگ پرانی میکنید !!! برو بابا که نخور

شورای حقوق بشر سازمان ملل از وضعیت حقوق بشر در عربستان انتقاد کرداین دومین بیانیه مشترک این کشورها در طول شش ماه گذشته درباره وضعیت حقوق بشر در عربستان سعودی است که در شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد در ژنو صادر شد.

در اقدامی کم‌سابقه، اسرائیل روز ملی عربستان سعودی را تبریک گفتدر اقدامی کم‌سابقه، اسرائیل روز ملی عربستان_سعودى را تبریک گفت به گزارش جروزالم پست، هرچند این که اسرائیل برای دیگر کشورها در روز ملی‌شان پیام تبریک بفرستد روال عادی است؛ اما این که چنین پیامی برای عربستان سعودی فرستاده شود، عادی نیست. آیا این همه بازی نمیتونه یک نقشه بوده باشه درجهت دوستی اعراب ویهودیها !آیاج ا س ماموریتش بپایان رسیده وفصل دیگری درراه است !ویاهمچنان به یک ابزارباقی خواهد ماند!دست مریزادبااین نقشه هات ای پشت پردها!! یکم لطفی کن بذارملت روشنفکرایران هم لذت ببرند کم رنج نبردند ! خوب باید بگه دیگه ال سعود یهودی نیست مگه

دو راکت در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد منفجر شددو راکت در منطقه سبز بغداد، به محلی در یک کیلومتری سفارت آمریکا در عراق اصابت کرد. واشنگتن پست دوشنبه شب یکم مهر به نقل از مقامات عراقی گزارش داد که اصابت این راکت ها موجب به صدا در آمدن آژیر در منا

پرزیدنت ترامپ می‌گوید در سخنرانی امروز در سازمان ملل درباره ایران صحبت خواهد کرددونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده می‌گوید در سخنرانی روز سه شنبه خود در گردهمایی سالانه رهبران کشورها در سازمان ملل، در مورد ایران مسائلی را مطرح خواهد کرد.\r\n قرار است پرزیدنت ترامپ امروز سه شنبه مذاکره میشود امابعدازفروش سلاح بمنطقه وگسیل نیرو !درحال فعلی ج اس مجازاست بحملات ا یزایی وبدون تلفات ومختصرتامیزمذاکره راهی نمانده !!ترامپ زبل کارش بینظیره او هرروز افتخار انرا دارد كه در مورد ايران يا توييت و يا مصاحبه كند، كلاً صحبت و بحث در مورد ايران به نوعي از كلاس از فهم و شعور سياسي و به روز بودن براي سياستمداران امريكايي تبديل شده كه نميخواهند از يكديگر عقب بمانند، افتخار ميكنيم كه ايراني هستيم فکر نکنم برا سخنرانی روحانی بمونه

کشته شدن بیش از سه هزار غیرنظامی در عملیات‌های ائتلاف بین‌المللی در سوریه

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: همان هایی که امروز تعهدات برجامی خود را انجام نمی‌دهند، پشتیبان صدام بودند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز(سه‌شنبه ۲ مهر ) به مناسبت هفته دفاع مقدس در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، گفت: ایران در طی قرن های گذشته به عنوان کشوری ضعیف و عقب مانده مورد شناخت دیگر کشورها بوده است و در قرن بیستم به عنوان حلقه ای از زنجیره استکبار غربی مسئولیتی غیر بودمی و واگذاری شده از جانت آمریکا و ناتو داشته است.

وی با بیان اینکه ایران در ۴۰ سال اخیر با شاخص‌های دیگری شناخته شده است، گفت: کشور ما در چهار دهه اخیر با شاخص هایی مانند انقلاب اسلامی و رهبری بی‌نظیر امام و در ادامه رهبری مقتدرانه مقام معظم رهبری و در کنار این ها با شاخصی به نام دفاع مقدس شناخته شده است.

سرلشکر باقری با بیان اینکه عربستان در دوران جنگ تحمیلی بیش از ۵۰ میلیارد دلار به صدام کمک کرد، گفت: زمین و هوا و دریای کشورهای منطقه ازجمله کویت و عربستان همگی در اختیار صدامیان بود. از جهت تسلیحاتی تمامی قدرت های آن روز دنیا سلاح های روزآمد خود را در اختیار عراق قرار می دادند. تمامی ۵ هزار تانک و ۴۵۰ فروند هواپیمای عراق در طول جنگ نابود شدند و عراق در شرایطی جنگ را پایان داد که ۷ هزار تانک و ۶۰۰ فروند هواپیما در اختیار داشت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اروپایی‌ها مانند انگلستان، فرانسه و آلمان سلاح های شیمایی دراختیار صدام قرار می‌دادند، گفت: همان هایی که امروز تعهدات برجامی خود را انجام نمی‌دهند، پشتیبان صدام بودند.

سردار باقری گفت: پیروزی در دفاع مقدس به بهای خون هزاران شهید و جانباز و سختی های فراوان به دست آمد اما در کنار خود برکات زیادی برای ملت ایران داشت. اگر ما در این جنگ هزینه دادیم این هزینه با هزینه تجزیه کشور و خفت و خواری قابل مقایسه نبود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: دفاع مقدس گنجینه بینظیری است که باید اکتشاف شده و مورد دقت قرار گیرد و برای فرهنگ سازی از آن استفاده شود تا قرن ها مایه مباهات ملت ایران باشد. مجلس شورای اسلامی نیز در ماده ۸۶ برنامه ششم توسعه به این موضوع توجه کرده است.

وی ادامه داد: دفاع مقدس دانشگاه بزرگی در بعد فردی و بروز و ظهور ارزش هایی مانند شجاعت، ایثارگری و مقاومت بود. در بعد جمعی وحدت ملی نتیجه معجزه گری را در پیشرفت ملت داشت.

سردار باقری گفت: هم افزایی اقوام در دوران دفاع مقدس سبب قدرت گیری جمهوری اسلامی شد و در ابعاد اداره کشور و مقابله با مشکلات خوداتکایی، استقلال، ارزشمداری و آرمان گرایی را فراروی ملت ایران قرار داد. مشکلات ما در دوران دفاع مقدس با هیچ دوره ای قابل مقایسه نیست اما دفاع مقدس برکات زیادی برای ما داشت.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه بازدارندگی دفاعی ریشه در دفاع مقدس دارد گفت: در دشمنی دشمنان تغییری حاصل نشده بلکه تشدید شده است اما اگر تهاجمی به کشور صورت گیرد تجربه تاریخی دشمنان این است که ملت ایران در برابر تهاجم می ایستند و از خود دفاع می کنند.

وی تصریح کرد: اگر در سطح منطقه وضعیت متفاوتی را نسبت به گذشته می بینیم و محور مقاومت قدرت گرفته از برکات انقلاب اسلامی است. اگر ملت سوریه در برابر تجاوز دشمنان ۸ سال ایستادگی کرد از ملت ایران الگو گرفت اگر ملت عراق سازمان های دفاعی مردم نهاد ایجاد کردند از ملت ایران الگو گرفتند.

سردار باقری ادامه داد: ثبات در لبنان از برکات قدرت محور مقاومت است. اگر مردم یمن با دست خالی چهار سال و نیم در برابر تجاوز عربستان و امارات ایستادگی کردند و امروز به سلاح هایی دست یافتند که هواپیماهای دشمن را ساقط کرده و مراکز نفتی دشمن را نابود می کند با الگوگیری از جمهوری اسلامی بوده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ملت یمن امروز دشمن را به این نتیجه رسانده غیر از فرار از باتلاق یمن راهی ندارد، از برکات دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: دشمنان، ملت ما را با جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی مواجه کردند و تنها راه عبور از این گردنه عبور از مسیر دفاع مقدس است. اگر با وحدت و یکپارچگی، دوری از جناح گرایی و حزب گرایی دست در دست هم داشته باشیم و مسیر اقتصاد مقاومتی و حرکت جهادی را مشی خود قرار دهیم از این مشکلات عبور می کنیم.

سردار باقری تصریح کرد: به دشمنان خود بارها اعلام کردیم که با قاطعیت در مقابل تجاوزها می ایستیم و همان رفتاری را که با پهپاد متجاوز، ناو انگلیسی و شناور متجاوز انگلیسی صورت گرفت با هر متجاوز دیگری صورت خواهد گرفت. نتیجه تجاوز به ایران انهدام و اسارت است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: به کشورهای همسایه خود در منطقه نیز اعلام می کنیم ما با هیچ کدام شما دشمنی نداریم، عربستان و امارات که در راس کشورهایی هستند که در منطقه علیه ما توطئه می کنند کشورهای اسلامی هستند راه را گم کرده اند باید به دامان اسلام بازگردند، به نزدیکی و همراهی با ایران برگردند. در این صورت ما منطقه امن و آباد را شاهد خواهیم بود. اگر ما تجربه ای از دفاع مقدس داریم و اگر صنعت دفاعی خودکفا و روحیه شجاعت و ایثار داریم از برکات هشت سال دفاع مقدس است.