عربستان از تصمیم درج نام حوثی‌ها در لیست گروههای تروریستی استقبال کرد

22/10/1399 10:44 ب.ظ

عربستان سعودی از تصمیم آمریکا برای درج نام شبه‌نظامیان حوثی در لیست گروه‌های تروریستی استقبال کرد. - خبرگزاری آناتولی

عربستان سعودی از تصمیم آمریکا برای درج نام شبه‌نظامیان حوثی در لیست گروه‌های تروریستی استقبال کرد. - خبرگزاری آناتولی 11.01.2021 ریاض/ خبرگزاری آناتولی به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «واس»، وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد که از تصمیم آمریکا برای درج نام شبه‌نظامیان حوثی و فرماندهان آن در لیست گروه‌های تروریستی استقبال می‌کند.

بر این اساس، اقدام آمریکا شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران را مجبور به بازگشت به میز مذاکره خواهد کرد. مایک پمپئو٬ وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا پیشتر اعلام کرد که این وزارت‌‌خانه شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در یمن را به عنوان یک «گروه تروریستی» اعلام خواهد کرد.

پمپئو همچنین دیروز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم درج نام «انصار الله» در فهرست «تروریسم بین المللی» را بر اساس حکم ماده 2019 قانون مهاجرت و تابعیت٬ به کنگره این کشور اطلاع داده است. از سپتامبر 2014 تاکنون شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، کنترل صنعا و برخی مناطق این کشور را به دست گرفته‌اند. ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی نیز از مارس 2015 تاکنون از دولت مشروع یمن حمایت می‌کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »