عراقچی : ایران مصمم به برداشتن گام‌های بعدی کاهش تعهدات برجامی است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

عراقچی: ایران مصمم به برداشتن گام‌های بعدی کاهش تعهدات برجامی است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، طرفین در این دور از رایزنی‌ها مهمترین مسائل و تحولات بین‌المللی و همچنین موضوعات روابط دو کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

سیدعباس عراقچی نیز در این دیدار با قابل قبول و رو به رشد خواندن تعاملات و همکاری‌های دو کشور در عرصه های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، گفت: ایران، علی رغم خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم و فشار حداکثری سعی کرده است همچنان پنجره‌های تعامل و دیپلماسی را باز نگاه دارد اما متاسفانه اروپا فقط به حمایت‌های سیاسی اکتفا کرده و از دادن هزینه برای ادامه حیات این توافق خودداری می‌کنند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه تداوم اجرای یکجانبه برجام را توجیه‌پذیر ندانست و اظهار کرد: ایران مصمم به برداشتن گام‌های بعدی کاهش تعهدات است و این تصمیم تا تامین شرایط مورد نظر و برآورده شدن منافع اقتصادی ایران از برجام تغییر نخواهد کرد. معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه در خصوص آخرین وضعیت منطفه افزود: متاسفانه منطقه در نتیجه سیاست‌ها و رفتارهای غلط و اشتباه برخی از کنشگران شاهد تشدید تنش‌ها و بحران‌ها و به مخاطره افتادن ثبات و امنیت است. امنیت در منطقه غیرقابل تقسیم است. آزادی کشتیرانی و امنیت انرژی باید برای همه باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بالاخره میکشیم بالا؟ میکشیم پایین؟؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لاریجانی:آمریکا نمی‌گذارد مسائل میان ایران و سعودی‌ها حل شود- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimلاریجانی:آمریکا نمی‌گذارد مسائل میان ایران و سعودی‌ها حل شود رئیس مجلس در دیدار با رئیس مجلس اتریش: شرایط منطقه به هم ریخته است و باید بدانیم چه کسی شرایط را اینگونه کرده است داعش را چه کسی به وجود آورد؟ خانم کلینتون گفتند؛ ما درست کردیم! 1/در مسئله یمن و سوریه از ابتدا گفتم باید مذاکره سیاسی شود اما برخی از کشورها قبول نکردند. ایران مخالف حل مسائل میان ایران و سعودی‌ها نیست بلکه آمریکایی ها نمی‌گذارند و چنین فرصتی نمی‌دهند چرا که نفت آنها در بودن این درگیری‌ها است و آمریکا دلیل مهم مناقشه ایران و عربستان است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بحرین یک - ایران صفر/ اولین شکست ویلموتس با ایران؛ طلسم منامه همچنان ادامه داردتیم ملی کشورمان در سومین دیدار از مرحله مقدماتی جام جهانی میهمان بحرین بود و نتیجه را واگذار کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کره جنوبی صادرات دارو و مواد جانبی به ایران را متوقف کرد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران صفر - لهستان ۳/ پایانی تلخ و بی‌انگیزهتیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت‌های جام‌جهانی والیبال ۲۰۱۹ ژاپن به مصاف لهستان رفت و سه بر صفر باخت. تا زمانی که ورزش ما ، مافیا دارد اوضاع همینه اقای معروف و دیگر دوستانی که خیمه زدین روی والیبال ایران خیلی مودبانه ازتون می خواهیم میدون رو برای جوانتر ها خالی کنید اگر چند بازی هم باختیم مشکلی نیست اونها زود خودشون رو میتونن جمع کنن / شما دایه بهتر از مادر نشین لطفا خسته نباشن بچه های والیبال ولی این تیم خدایش خیلی ساله یه تکونی به خودش نداده. تکراریه خیلی. تو این چندساله خدایی خیلی با تیم احساس غرور کردیم ولی بالاخره باید جوانترها بیان جانشین مسنترها بشن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایران عکس نفتکشی که 'هدف حمله' قرار گرفته را منتشر کردایران عکس هایی از یک نفتکش این کشور که می گوید در آب های نزدیک سواحل عربستان هدف حمله قرار گرفت را منتشر کرده است. ایران عکس هایی از یک نفتکش این کشور که می گوید در آب های نزدیک سواحل عربستان هدف حمله قرار گرفت را منتشر کرده است. Share the oil until all countries can master solar, wind, and ocean energy....then no need for wars..! 🤭 اخ 😮 چه حفره ای !! خدا بگم چیکار کنه، یعنی کار کدوم شیر پاک خورده ای بوده🤔 بار کج به منزل نرسد! نفت ماله شما نیست پس حق فروش ندارید منم مسیح منجی عالم
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پخش تصاویر و سخنان روح‌الله زم پس از بازداشت در تلویزیون دولتی ایرانصدا و سیمای جمهوری اسلامی اقدام به پخش تصاویری از روح‌الله‌_زم پس از دستگیری کرد. در این تصاویر او از فعالیت‌های رسانه‌ای و همچنین «اعتماد به کشورها» ابراز پشیمانی کرد و گفت که باید از «مجموعه نظام» عذرخواهی کند. بیشتر بخوانید: زم و رم تویک نقطه فرق دارند...ولی در بی دفاع بودنشان مشترکند،زم را نه میشود از عملکردش دفاع کردونه از اعترافات پس از دستگیری اش... *پ.ن:رم شهر بی دفاع ساخته روسلینی منتظر اين ويديوهاي تكراري بوديم خب به سلامتی یکی دیگه از مشکلات مملکت هم حل رف خاوری_رم_بیگیر_سپاه خاوری_برو_زیارت خاوری_بیا_کربلا خاوری_موهاشه_عروسکی_شونه_کرده
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »