عراق؛ پرتاب کاتیوشا به‌سوی پایگاه هوایی نظامیان آمریکایی

02/12/1399 09:14 ب.ظ

عراق؛ پرتاب کاتیوشا به‌سوی پایگاه هوایی نظامیان آمریکایی العربية

منابع امنیتی عراق شنبه 20 فوریه تأکید کردند که پایگاه هوایی بلد در استان صلاح‌الدین مقر نیروهای بر اساس گزارش برخی منابع خبری، هم‌زمان دو راکت کاتیوشا نیز به سوی منطقه سبز بغداد شلیک شد که امنیتی‌ترین منطقه در این کشور است.

پیش از این رویترز گزارش کرده بود که یکی از راکت‌ها در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز فرود آمده که آن هم هیچ تلفاتی نداشته ‌است.

به‌رغم عدم بازداشت عاملان حمله، انگشت اتهام معمولا به سوی شبه‌نظامیان طرفدار ایران نشانه می رود.فرودگاه بین‌المللی اربیل شامگاه دوشنبه 15 فوریه 2021 هدف حمله موشکی قرار گرفت و 3 موشک به منطقه پیرامونی این فرودگاه و 5 موشک به مناطق مرکزی شهر اصابت کردند. گزارش‌های اولیه حاکی از مجروح شدن دو نفر بود.

در ابتدا منابع امنیتی عراق گزارش کردند که آتش‌سوزی گسترده در پی سقوط دو موشک در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی اربیل عراق رخ داده است. رسانه‌های عراقی در گزارش‌های اولیه خود به نقل از منابع امنیتی گزارش کردند که سه گلوله خمپاره به منطقه پیرامون فرودگاه اربیل برخورد کردند. همزمان رسانه‌های کُردی از وقوع دو انفجار در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل خبر دادند. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

نخست‌وزیر عراق: عاملان حمله به عین الأسد هیچ وابستگی به عراق ندارندمصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق امروز چهارشنبه 3 مارس گفت که مهاجمان به پایگاه عین الاسد هیچ گونه عراقی که بودند جملتو کامل کن و بگو به ج.ا ربط داشت

ائتلاف عربی: موشک بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی ریاض سرنگون شدائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بامداد یکشنبه 28 فوریه 2021 از رهگیری و سرنگونی یک فروند موشک‌ چهار عدد از موشک ها دقیقا در ماتحت بن سگمان منفجر شد و ریاض را لرزانده فیلم ها هم موجود است بایدن مرتب از فقر و گرسنگی مردم یمن صحبت می کنند اما... آنقدر شعور ندارد که بفهمد هر موشک بالستیک هر پهپاد میلیون ها دلار ارزش دارد!! بایدن حامی آخوندها هستند و در ۴ سال آینده تروریست های حاکم بر ایران را تقویت می کنند و بزودی از حقوق شیعیان در بحرین وعربستان هم حمایت می کنند!!! نصر من الله و فتح قریب زنده باد یمن خون بر شمشیر پیروز است

ائتلاف عربی: انهدام 6 پهپاد حوثی پرتاب شده به سوی سعودیائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن روز جمعه 5 مارس از رهگیری و انهدام 6 پهپاد انفجاری خبر داد که از فیلم هایش رسید که ماتحت بن سلمان سوراخ سوراخ شده نیاز به جراحی مجدد دارد . بنظر میرسد موشک های رهگیری هم وارد همین سواخ ها شده اند و شده قوز بالا قوز

ائتلاف عربی موشک بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی سعودی را سرنگون کردائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن جمعه 26 فوریه 2021 از رهگیری و سرنگونی یک فروند موشک بالستیک بسیار خوب، اما بهتر است آنرا به فرستنده پس بفرستند!!! و روی پاکت بنویسند: گیرنده از دریافت آن امتناع کرد!!

تصاویر ماهواره‌ای ۷ جایگاه پرتاب موشک در هرمزگان را افشا کردند

به گفته این منابع، موشک‌های کاتیوشا به بخش بیرونی پایگاه بلد اصابت کرده و تلفاتی در پی نداشت.

بر اساس گزارش برخی منابع خبری، هم‌زمان دو راکت کاتیوشا نیز به سوی منطقه سبز بغداد شلیک شد که امنیتی‌ترین منطقه در این کشور است.

پیش از این رویترز گزارش کرده بود که یکی از راکت‌ها در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز فرود آمده که آن هم هیچ تلفاتی نداشته ‌است.

به‌رغم عدم بازداشت عاملان حمله، انگشت اتهام معمولا به سوی شبه‌نظامیان طرفدار ایران نشانه می رود.فرودگاه بین‌المللی اربیل شامگاه دوشنبه 15 فوریه 2021 هدف حمله موشکی قرار گرفت و 3 موشک به منطقه پیرامونی این فرودگاه و 5 موشک به مناطق مرکزی شهر اصابت کردند. گزارش‌های اولیه حاکی از مجروح شدن دو نفر بود.

در ابتدا منابع امنیتی عراق گزارش کردند که آتش‌سوزی گسترده در پی سقوط دو موشک در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی اربیل عراق رخ داده است. رسانه‌های عراقی در گزارش‌های اولیه خود به نقل از منابع امنیتی گزارش کردند که سه گلوله خمپاره به منطقه پیرامون فرودگاه اربیل برخورد کردند. همزمان رسانه‌های کُردی از وقوع دو انفجار در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل خبر دادند.

به نقل از منابع امنیتی گزارش شد که یک پایگاه نظامی در شمال عراق که در اختیار نیروهای آمریکایی است، هدف حمله موشکی قرار گرفت. خبرنگار العربیه هم به نقل از سازمان مبارزه با تروریسم کردستان اعلام کرد فرودگاه اربیل هدف دو موشک قرار گرفت. این منابع امنیتی به العربیه گفتند که منطقه وزیران اربیل هدف 5 موشک قرار گرفت و موشک‌ها به مناطق پرجمعیت اربیل اصابت کردند و در پی این حمله موشکی حداقل دو نفر مجروح شدند.

دقایقی پس از این حمله هلی‌کوپترهای آمریکایی برای شناسایی منبع حملات موشکی، بر فراز فرودگاه اربیل به پرواز در آمدند

گزارش‌های تکمیلی نشان داد که سامانه‌های دفاع موشکی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش تعدادی از موشک‌های شلیک شده به سمت اربیل را رهگیری و منهدم کردند و از 8 موشک شلیک شده به سمت اربیل، 5 موشک به مناطق مرکزی این شهر اصابت کرد.

در پی این حمله ترافیک پروازی فرودگاه اربیل متوقف و همه پروازهای این فرودگاه لغو شد.